معدن‌نیوز بررسی کرد:

روند قیمت کک در ماه‌های آتی چگونه خواهد بود؟

پایگاه خبری معدن نیوز -با نزدیک شدن به فصل کاهش مصرف فولاد در چین انتظار کاهش قیمت کک وجود دارد. با این حال هر افت قیمت احتمالی نباید چندان زیاد باشد.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

نتایج سال مالی ۲۰۲۳-۲۴ بزرگترین تولیدکننده سنگ‌آهن هند

پایگاه خبری معدن نیوز -اخیراً NMDC بزرگترین تولیدکننده سنگ آهن هند نتایج سال مالی خود را منتشر کرد که بهترین میزان تولید و فروش این شرکت بوده است.

معدن نیوز بررسی کرد؛

چینی‌ها در تلاش برای احیای بازار راکد مسکن

پایگاه خبری معدن نیوز -براساس آخرین گزارش منتشر شده با وجود اینکه دولت مرکزی از مجموعه‌ای از اقدامات جدید برای توسعه بخش املاک رونمایی کرد، انتظار می‌رود بازار املاک و مستغلات چین همچنان با چالش‌های تقاضا و عرضه مواجه باشد. در پاسخ به این طرح بسیاری از دولت‌های محلی از جمله دولت‌های سه شهر سطح اول شانگهای، گوانگژو و شنژن به سرعت سیاست‌های اعلامی را دنبال کردند.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

تداوم افزایش تولید فولاد ضد زنگ در چین

پایگاه خبری معدن نیوز -چین، بزرگترین تولید و مصرف‌کننده فولاد ضد زنگ جهان، پس از افزایش تولید در ماه مارس شاهد افزایش تولید در ماه آوریل نیز بود. در ماه آوریل، تولید فولاد ضد زنگ چین به افزایش خود ادامه داد و به بالاترین سطح از سپتامبر در مجموع به ۳.۲۲ میلیون تن رسید.

در نشست خبری رئیس هیات‌مدیره فولاد خوزستان مطرح شد:

صادرات شمش فولاد خوزستان به ۲۸ نقطه جهان

پایگاه خبری معدن نیوز -رضا طاهری رئیس هیات‌مدیره فولاد خوزستان در نشست خبری که با حضور فعالان رسانه عرصه صنعت فولاد، در غرفه فولاد خوزستان برگزار شد، از مزیت‌های رقابتی این شرکت نسبت به سایر رقبا سخن گفت و اظهار داشت: شرکت فولاد خوزستان ظرفیت تولید سالانه چهار میلیون تُن شمش فولادی بیلت، بلوم و اسلب را دارد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این کارخانه، دسترسی به آب‌های آزاد (مزیت صادراتی)، دسترسی به حامل‌های انرژی، حمل و نقل جاده‌ای، حمل و نقل دریایی و از همه مهم‌تر نیروی انسانی متخصص است. محصولات این شرکت از ابتدا طراحی بر پایه صادرات تولید می‌شد.

استاندار فارس در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز عنوان کرد:

از پروژه احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی فولاد غدیر نی‌ریز حمایت می‌کنیم

پایگاه خبری معدن نیوز -مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز یکی از ۷ طرح تولید فولاد استانی تولید آهن اسفنجی و فولاد‌سازی ایران در راستای هدف توسعه غیر‌متمرکز فولاد در برنامه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور است که با هدف تولید سالانه ۸۰۰ هزارتن آهن اسفنجی و یک‌میلیون تن شمش فولاد در استان فارس و شهرستان نی‌ریز احداث شده و به بهره‌برداری رسیده‌است.

مصطفی‌پور در گفت‌وگو با معدن‌نیوز مطرح کرد:

بهره‌برداری از کارخانه فولادسازی مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز تا پایان اردیبهشت‌ماه

پایگاه خبری معدن نیوز -محسن مصطفی‌پور مدیرعامل مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز درباره کارخانه فولادسازی این مجتمع به معدن‌نیوز گفت: فعالیت‌های اجرایی عملیات نصب، تست و راه‌اندازی کارخانه فولادسازی مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز با موفقیت انجام شده است. با حضور ۱۷ مسئول از شرکت دانیلی آخرین مرحله ممیزی جهت بهره‌برداری و تولید مستمر در حال انجام است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان مطرح کرد:

حمایت ذوب آهن از صنعت زغال‌سنگ به شرط افزایش کیفیت و تولید

پایگاه خبری معدن نیوز -نشست خبری مهدی کوهی مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان ۱۰ اردیبهشت‌ماه در سومین روز از ششمین نمایشگاه توانمندی صادراتی ایران برگزار شد.

معدن‌نیوز گزارش می‌دهد:

چین بازار جهانی فولاد را قبضه کرده است

پایگاه خبری معدن نیوز -به گفته اداره کل گمرک چین، صادرات فولاد چین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ با ۳۰.۷ درصد افزایش به ۲۵.۸ میلیون تن رسیده است.

مجتبی حمیدیان در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح کرد:

رکورد اکتشافات در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران در گفت‌وگو با معدن‌نیوز عنوان کرد: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران به عنوان قدیمی‌ترین شرکت معدنی آهن کشور با سابقه بیش از ۵۰ سال فعالیت معدنکاری در بلوک مرکزی ایران فعالیت می‌کند.

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح کرد:

تمرکز تجلی بر عناصر نادر خاکی

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات یکی از مهم‌ترین اعضای گروه سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن) است. فعالیت اصلی این شرکت در حوزه فلزات آهنی و غیرآهنی، عناصر نادر خاکی و لیتیوم می‌باشد. این شرکت اولین شرکت پروژه‌ محور در بازار سرمایه ایران به حساب می‌آید که در آذرماه سال ۱۴۰۰ پذیره‌نویسی آن انجام گرفته و با سرمایه اولیه ۶۲۰۰ میلیارد تومان آغاز به کار کرد.

رییس ساتبا در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح کرد؛

لزوم حرکت به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر

پایگاه خبری معدن نیوز -در دنیا اکنون به مسئله حرکت به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر توجه ویژه‌ای می‌شود به خصوص پس از آنکه اهداف انتشار کربن صفر در سال‌های ۲۰۳۰ تا ۲۰۶۰ بیش از هر زمان دیگری سرعت گرفته است. به عنوان مثال ساسول، بزرگ‌ترین تولیدکننده سوخت و مواد شیمیایی از زغال‌سنگ و گاز جهان، در تلاش است تا انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا سال ۲۰۳۰ تا ۳۰ درصد کاهش دهد.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

هوش مصنوعی در معدن

پایگاه خبری معدن نیوز -آینده صنعت معدن با طیفی از نوآوری‌ها شکل خواهد گرفت که هوش مصنوعی یکی از موضوعاتی است که تاثیر قابل توجهی بر شرکت‌های معدنی خواهد داشت.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

تسخیر معادن توسط تجهیزات برقی

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت‌های معدنی کانادا در حال کنار گذاشتن کامیون‌ها، لودرها و مته‌های دیزلی هستند که از دیرباز ستون فقرات صنعت معدنکاری در جهان بوده است. اقدامی که به گفته برخی کارشناسان می‌تواند استخراج معدن را ایمن‌تر و در عین حال پاک‌تر کند.

فعالیت‌های نوآورانه در بخش معدن و صنایع معدنی مستلزم الزامات خاصی است

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت شتابدهنده صدر فردا در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز اظهار داشت: تفاوت بنیادینی بین فعالیت‌های نوآورانه در بخش سخت‌افزاری با حوزه‌های نرم افزاری است، آن چه که در کشور تا به امروز اتفاق افتاده است و نشان دهنده اتفاقات خوب و مثبتی است؛ تمرکز بیش از حد در حوزه‌های نرم افزاری و سافت تک است، که مصادیق آن حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، دارو، شبکه‌های اجتماعی و ... مواردی هستند که اتفاقات بسیار خوبی در کشور طی سالیان اخیر شاهد آن بودیم.

ذوب‌آهن اصفهان بازار آینده تولید زغال‌سنگ را تضمین می‌کند

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در گفت‌وگو با معدن‌نیوز اظهار داشت: ذوب آهن اصفهان سالانه به یک میلیون و ۸۵۰ هزار تن به زغال‌سنگ نیاز داریم. چرا که کوره بلندها در همه دنیا عمده از زغال استفاده می‌کنند. تولید کنونی کشور در حال حاضر کمتر از یک میلیون است، لذا ۸۵۰ هزار تن کسری داریم.

ارزیابی مثبت شرکت‌های خارجی از حضور در ماینکس (۲۰۲۳)

پایگاه خبری معدن نیوز - یک شرکت‌های خارجی حضور در دوازدهمین دوره نمایشگاه بین‌‎المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران مثبت ارزیابی کرد.

مدیر پشتیبانی مجتمع معدنی چادرملو مطرح کرد:

واردات ماشین‌آلات معدنی، معضلی برای معادن کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -علی شاه کرمی مدیر پشتیبانی مجتمع معدنی چادرملو در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح کرد: چالشی که تمام معادن بزرگ و کوچک مقیاس با آن درگیر هستند، چالش واردات ماشین‌آلات معدنی است که به بهانه تولید داخلی واردات ماشین‌آلات معدنی محدود شده است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در بازدید از ماینکس ۲۰۲۳ مطرح کرد:

نقش موثر نمایشگاه‌ها در خودباوری و خودکفایی شرکت‌ها

پایگاه خبری معدن نیوز -عزت‌اله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره نمایشگاه ماینکس ۲۰۲۳ گفت:در این نمایشگاه شاهد تنوع حضور شرکت‌های داخلی، خارجی و شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم.

مدیرعامل شرکت فولاد اقلید پارس مطرح کرد:

ضرورت تسهیل واردات تکنولوژی‌های موردنیاز صنعت فولاد

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت فولاد اقلید پارس در بهمن‌ماه ۱۴۰۰ با سهام‌داری ۵۱ درصدی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، ۳۰ درصدی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و ۱۹ درصدی شرکت بین‌ا‌لمللی مهندسی ایران (ایریتک) تأسیس شد. مجوز احداث کارخانه آهن اسفنجی با ظرفیت تولید ۱.۲ میلیون تن در سال توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس ۱۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ صادر شد. پروژه احداث کارخانه آهن اسفنجی فولاد اقلید پارس جز ۴۸ طرح پیشران پیشرفت اقتصادی کشور است. عملیات اجرایی این طرح با حمایت هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات «ومعادن» و انتخاب ایریتک به‌عنوان پیمانکار (EPC) آغاز شد.

محتشمی‌پور عنوان کرد:

روند رو به رشد نمایشگاه ماینکس ۲۰۲۳

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صمت در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز روند نمایشگاه ماینکس ۲۰۲۳ را روند رو به رشدی دانست و گفت: نسبت به سال گذشته تعداد شرکت‌ها در نمایشگاه افزایش یافته و موضوعات متنوع‌تری در این نمایشگاه ارائه شده است.

مدیرعامل شرکت آرکا همایش پارس مطرح کرد:

رونمایی از محصولات دانش‌بنیان در ماینکس ۲۰۲۳

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت آرکا همایش پارس در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز بیان کرد: دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن و صنایع معدنی از ۱۲ مهرماه در مصلی امام خمینی (ره) آغاز به کار کرد. این نمایشگاه تا ۱۴ مهرماه برپا است.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان:

امکان تامین مالی به روش سنتی وجود ندارد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان درباره تامین مالی در صنایع معدنی به معدن‌نیوز، گفت: شرکت ذوب آهن اصفهان علاقمند است پروژه‌های جدید توسعه‌ای این شرکت را در قالب مجوز جدیدی که وزارت اقتصاد و دارایی برای تامین سرمایه پروژه‌ها صادر کرده است، انجام دهد.

مدیرعامل تاصیکو مطرح کرد:

نقش تامین مالی در بخش معدن و صنایع معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل تاصیکو در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز درباره نقش تامین مالی در بخش معدن و صنایع معدنی گفت: تامین مالی در این بخش عمدتا از طریق بانکی در حال انجام است. بانک‌ها تمایل دارند که بیشتر سرمایه در گردش به مجموعه بدهند.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

لیتیوم کلید ورود به دنیای پاک

پایگاه خبری معدن نیوز -لیتیوم فلزی است که به دلیل چگالی کم، نسبت انرژی به وزن بالا و توانایی آن در ذخیره مقادیر زیادی انرژی، شناخته شده است.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد