یک واحد تولیدی بتن غیراستاندارد در پاکدشت پلمب شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل استاندارد استان تهران با اعلام خبر اجباری بودن استاندارد بتن، از پلمب یک واحدی تولیدی بتن غیراستاندارد در شهرستان پاکدشت خبر داد.

مدیرکل صنعت و معدن خراسان شمالی:

۵ معدن برای احیا کارخانه سیمان سمنگان تملک شده است

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: ۵ معدن بزرگ برای احیا و احداث کارخانه سیمان سمنگان در نظر گرفته شده است.

پیشنهاداتی برای توسعه صنعت سیمان در نشستی با مجلسی‌ها

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در جلسه‌ای با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و با حضور مدیران عامل هلدینگ‌های سیمانی، به طرح و پیگیری مشکلات صنعت پرداخته و پیشنهاداتی جهت توسعه صنعت سیمان و ارتقای کیفی و کمی آن ارائه کرد.

تداوم رکود در بازار سیمان

پایگاه خبری معدن نیوز -بررسی جدیدترین وضعیت بازار نشان می‌دهد که قیمت سیمان که از هفته سوم شهریور ثابت مانده بود و بعد از افزایش نرخ ارز، برخلاف سایر بازارها، در برخی شرکت‌ها با کاهش همراه بود، امروز، دوشنبه، ۱ آبان ۱۴۰۲ دوباره به قیمت‌های قبلی برگشته است.

صادرات پنج میلیون دلار سیمان از گلستان

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت سیمان پیوند گلستان بیان داشت: حجم صادرات این واحد صنعتی که تنها کارخانه تولید سیمان استان گلستان است برای سال جاری هفت میلیون دلار پیش بینی شده که تاکنون حدود پنج میلیون دلار آن محقق شده است.

وزیر اقتصاد:

دولت برنامه‌ای برای خروج سیمان از بورس ندارد

پایگاه خبری معدن نیوز -تازه دو سال از ورود سیمان به بورس کالا گذشته که برخی افراد به دنبال خروج این کالا از بازار سرمایه هستند. امروز اما وزیر اقتصاد، بورس را بستری شفاف دانست و رسما اعلام کرد که دولت برنامه‌ای برای خروج سیمان از بورس ندارد.

دبیر انجمن سیمان اعلام کرد:

آمادگی کامل برای تامین سیمان نهضت ملی مسکن

پایگاه خبری معدن نیوز -دبیر انجمن سیمان اعلام کرد: صنعت سیمان آمادگی خود را برای تامین سیمان مورد نیاز پروژه‌های دولت همچون نهضت ملی مسکن اعلام می‌کند چرا که اجرای این طرح برای صنعتی که با مازاد تولید مواجه است، فرصت بسیار خوبی به شمار می رود.

طرح خروج سیمان و فولاد از بورس، خواست رانت‌خواران است

پایگاه خبری معدن نیوز -یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به شرایط قبل از ورود سیمان ‌و فولاد به بورس کالا گفت: اکنون به جرات می‌توان گفت کمبودی در بازار سیمان و فولاد در کشور وجود ندارد و طرح خروج سیمان و فولاد از بورس، خواست رانت خواران است، چراکه آن‌ها تمایل زیادی به بازگشت سیستم حواله‌ای برای تامین منافع خودشان دارند.

بررسی شاخص تولید و فروش شرکت‌های صنعتی بورسی؛

شاخص تولید سیمان در صدر جدول قرار گرفت

پایگاه خبری معدن نیوز -از بین ۱۵ رشته فعالیت صنعتی بورسی در مرداد امسال، بیشترین و کمترین شاخص تولید مربوط به «سیمان» و «چوب و کاغذ»، بیشترین شاخص فروش مربوط به «دارو» و کمترین شاخص فروش مربوط به «خودرو و قطعات» و «ماشین آلات و تجهیزات» بوده است.

محدودیت‌ انرژی مشکل تولید سیمان در خراسان رضوی

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس اداره صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تنها مشکلی که در حوزه سیمان در استان وجود دارد، محدودیت‌های برق و گاز است که به تناسب در تابستان و زمستان برای واحدهای تولیدی ایجاد می‌شود.

رشد ۱۱ درصدی فروش سیمان در ۵ ماهه نخست سالجاری

پایگاه خبری معدن نیوز -در ۵ ماهه نخست سالجاری فروش سیمان رشد ۱۱ درصدی را تجربه و به ۲۷ میلیون و ۲۲۴ هزار تن رسیده است.

افزایش بیش از ۱۰ درصدی تولید سیمان

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات مدیره انجمن سیمان از افزایش بیش از ۱۰ درصدی تولید سیمان در ۴ ماه نخست امسال درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: اکنون باتوجه به میزان عرضه هیچ گونه التهابی در بازار وجود ندارد.

تبدیل فاز ۴ سیمان دورود به تولید آهک هیدراته صنعتی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صمت لرستان گفت: با توجه به شرایط فاز ۴ سیمان دورود پیشنهاد شده خط تولید آن را به آهک هیدراته صنعتی و محصولات دیگر تبدیل کنند که در دست بررسی است.

رونق تولید سیمان در سایه تامین برق پایدار

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: با تأمین برق پایدار صنایع در سال جاری در تولید و عرضه سیمان در کشور هیچ مشکلی وجود ندارد.

شفافیت دستاورد عرضه سیمان در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -دبیر انجمن سیمان گفت: عرضه سیمان در بورس باعث شد این صنعت که طی سال های گذشته هیچگاه تا این حد شفاف نبوده، امروز روند معاملات آن برای همه قابل نظارت باشد.

عرضه امروز سیمانی‌ها در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -عرضه های سیمانی ها از امروز (یکشنبه ۱۸ تیر) آغاز و دوشنبه (۱۹ تیر) تداوم می یابد. در عرضه های امروز، ۶۷ شرکت سیمانی در مجموع یک میلیون و ۱۰۰ هزار و ۶۹۲ تن انواع سیمان را روی تابلو می برد. شرکت های سیمانی از ابتدای سال تا هفته منتهی به ۱۶ تیر امسال ۱۸.۷ میلیون تن سیمان به ارزش ۱۵.۸ همت در بازار فیزیکی و ۱۱۵ هزار تن به ارزش ۱۰۸.۱ میلیارد تومان در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالا فروختند.

کاهش تولید در کارخانه سیمان نیزار قم

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر کارخانه سیمان نیزار قم گفت: اعمال مدیریت و محدودیت‌ها در مصرف برق برای صنایع، مجبور به کاهش ۴۰ درصدی در تولید سیمان شده ایم.

عرضه سیمان متناسب با تقاضای بازار است

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: اکنون عرضه سیمان متناسب با نیاز بازار انجام می‌شود و در تلاشیم با حداکثر توان ممکن در فصل گرم تولید سیمان داشته باشیم.

مجری طرح فاجد به مناسبت دهه تولید و تجارت، اعلام کرد:

برگزاری دوره آموزشی فعالیت در زنجیره صنعت سنگ ساختمانی

پایگاه خبری معدن نیوز -مجری طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاهی در بخش معدن و صنایع معدنی ( فاجد) اعلام کرد: این سازمان، دوره آموزشی فعالیت در زنجیره صنعت سنگ ساختمانی را در آذربایجان غربی برگزار کرد.

تامین سیمان کشور در سایه رشد ۱۴ درصدی تامین برق

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید و عرضه سیمان متناسب با تقاضا در بازار با رشد ۱۳.۸۱ درصدی تامین انرژی در حال انجام است.

فرآوری سالانه ۱۶ میلیون تن گچ در استان سمنان

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان از فرآوری سالانه ۱۶ میلیون تن گچ در این استان خبر داد.

عرضه امروز سیمانی‌ها در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -عرضه های سیمانی ها از امروز (یکشنبه ۲۱ خرداد) آغاز و دوشنبه (۲۲ خرداد) تداوم می یابد. در عرضه های امروز، ۶۶ شرکت سیمانی در مجموع یک میلیون و ۱۷۰ هزار و ۷۳۲ تن انواع سیمان را روی تابلو می برد. شرکت های سیمانی از ابتدای سال تا هفته منتهی به ۱۹ خرداد نزدیک ۱۴ میلیون تن سیمان به ارزش ۱۱.۲همت در بازار فیزیکی و حدود ۸۷ هزار تن به ارزش ۷۹.۷ میلیارد تومان در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالا فروختند.

گره ۱۹ ساله پروژه سیمان سمنگان گشوده می‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس کمسیون صنایع و معادن مجلس گفت: گره ۱۹ ساله ساخت پروژه سیمان سمنگان گشوده خواهد شد.

جزییات جدید از محدودیت برق در کارخانجات تولید سیمان

پایگاه خبری معدن نیوز -دبیر انجمن سیمان کشور خاطر نشان کرد: وزیر نیرو در جلسه ای میزان کاهش برق صنایع را به استان ها با محوریت استاندار واگذار کردند که امیدواریم استان ها در این زمینه با تولید مساعدت کنند؛ مطابق با آنچه به ما ابلاغ کردند محدودیت برق و مقادیر اعلام شده قطعی برق در ساعات پیک کاری کاهش قابل توجهی کرده است و این مهم در حجم تولید اثر خواهد گذاشت.

گرجستان، آماده واردات مصالح ساختمانی ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -عثمان چالیشگان، رئیس اتحادیه سرمایه‌گذاران بین‌المللی گرجستان که در راس یک هیات تجاری به ایران سفر کرده است، با حضور در اتاق ایران با حسین سلاح ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران دیدار کرد.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد