اکتشاف و ماشین آلات

مدیرکل دفتر امور اکتشافات خبر داد:

آزادسازی ۱۰۱ پهنه اکتشافی در ۲۵ استان کشور

آزادسازی ۱۰۱ پهنه اکتشافی در ۲۵ استان کشور
پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل دفتر امور اکتشاف از آزادسازی ۱۰۱ پهنه اکتشافی در ۲۵ استان کشور خبر داد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -مدیرکل دفتر امور اکتشاف از آزادسازی ۱۰۱ پهنه اکتشافی در ۲۵ استان کشور خبر داد.

ابراهیم‌علی مولابیگی با اشاره به زمان آزادسازی پهنه‌های یاد شده، گفت: مطابق برنامه زمانبندی طی ۵ روز تا پایان خرداد ماه سال جاری، پهنه‌های اکتشافی کشور که جلسه نهایی آنها برگزار و مناطق امیدبخش آن‌ها با تایید وزارت صنعت معدن و تجارت جهت ادامه کار به سازمان استان‌ها ابلاغ شده است، آزاد خواهد شد.
مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صمت در ادامه با بیان اینکه تمامی پهنه‌های یاد شده راس ساعت ۱۱ صبح آزاد خواهند شد، گفت: بر اساس برنامه زمان‌بندی پهنه‌های واقع در استان‌های سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، ایلام، زنجان و خراسان رضوی در تاریخ ۱۸ خرداد، پهنه های واقع در استان‌های سمنان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان و قزوین در تاریخ ۲۳ خرداد، پهنه‌های واقع در استان‌های خراسان جنوبی، خراسان شمالی، جنوب استان کرمان، کرمان و قم در تاریخ ۲۴ خرداد، پهنه های واقع در استان‌های البرز، آذربایجان‌شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، همدان و اصفهان در تاریخ ۲۶ خرداد و پهنه‌های واقع در استان‌های فارس، منطقه آزاد ماکو، گیلان، گلستان و مرکزی در تاریخ ۳۰ خرداد ماه سال جاری آزاد خواهد شد.

مولابیگی با بیان اینکه در این مرحله از آزادسازی بیش از ۲۰۳ هزار کیلومتر مربع از مساحت بلوکه شده معدنی کشور آزاد خواهد شد، تصریح کرد: باقیمانده پهنه‌های مصوب که جلسه نهایی آن‌ها برگزار و مناطق امیدبخش آن‌ها با تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت ادامه کار به سازمان استان‌ها ابلاغ شده است، نیز مشمول آزادسازی مرحله بعد خواهد بود.

مدیرکل دفتر امور اکتشاف در ادامه به نتایج عملیات اکتشافی در پهنه های یاد شده نیز اشاره کرد و اظهار داشت: ۱۳۸ محدوده امیدبخش حاصل عملیات اکتشافی در پهنه‌های پیش گفته بوده که حدود ۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از مساحت کل پهنه‌ها را شامل می‌شود.

مولابیگی در ادامه افزود: از کل محدوده‌های امیدبخش اشاره شده، ۷۷ محدوده به مساحت بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع جهت برگزاری مزایده عمومی در اختیار سازمان‌های صمت استان‌ها و مابقی در اختیار مجریان پهنه‌های اکتشافی قرار خواهد گرفت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: متقاضیان حقیقی و حقوقی می‌توانند با مراجعه به سامانه کاداستر معدن، نسبت به ثبت محدوده مورد در خواست خود در تاریخ‌های یادشده اقدام کنند.


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد