مدیر اکتشاف ایمیدرو به مناسبت دهه فجر اعلام کرد:

رشد ۳۵ درصدی حفاری اکتشافی طی ۹ ماهه امسال

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر اکتشاف ایمیدرو اعلام کرد: میزان حفاری اکتشافی این سازمان و شرکت های تابعه، طی ۹ ماهه ۱۴۰۱ با با رشد ۳۵ درصدی، به ۲۰۷ هزار متر رسید.

واردات ماشین آلات معدنی از سر گرفته شد

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت گفت: برنامه وزارت صمت در خصوص تامین ماشین‌آلات معدنی آغاز شده است. در سال گذشته محدودیت‌هایی در این زمینه وجود داشت که از سال ۱۳۹۹ اعمال شده بود و این محدودیت‌ها برای ماشین‌آلات بدون ساخت داخل کامل برداشته شد.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران عنوان کرد:

لزوم افزایش اکتشافات در کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: باتوجه به سهم سه درصدی محصولات کیفی و با ارزش افزوده بالای فولادی در کشورمان (در مقابل سهم متوسط ۱۵ درصدی تولیدات جهانی)، حرکت به این سمت و سو باید برنامه‌ریزی شود.

مدیر اکتشاف ایمیدرو اعلام کرد:

اکتشافات عمیق معدنی بیش از ۱۰۰۰ متر در برنامه ایمیدرو

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر اکتشاف ایمیدرو اعلام کرد: اکتشافات عمیق معدنی بیش از ۱۰۰۰ متر در برنامه ایمیدرو قرار دارد.

مدیرکل زمین‌شناسی کاسپین باختری خبر داد:

انجام پروژه پایش جنوب گیلان به‌منظور پی‌جویی کانی‌های غیرفلزی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل زمین‌شناسی گیلان از تهیه، تدوین و چاپ طرح مطالعات اقتصادی و پی‌جویی اکتشافی در محدوده لوشان و اکتشافات معدنی کاسپین باختری (گیلان) خبر داد و گفت: طبق ارزیابی‌ها گیلان ۱.۸ میلیارد تن ذخایر کانی‌های غیرفلزی کشور را دارد و از استان‌های مستعد در توسعه و گسترش این نوع از معادن است.

واگذاری مجوز اکتشاف و بهره‌برداری از محدوده‌های اکتشافی و معدنی هرمزگان

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از واگذاری مجوز اکتشاف و بهره‌برداری از محدوده‌های اکتشافی و معدنی در پنج بسته سرمایه‌گذاری با مزایده عمومی خبرداد.

رونمایی از خط تولید انبوه دامپتراک ۶۰تنی ایرانی به همت گل‌گهر

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت معدنی و صنعتی گل گهر از محصول تجاری‌سازی شده «بومی‌سازی دامپتراک ۶۰ تن ایرانی» با حضور رییس هیات عامل شرکت ایمیدرو و جمعی از مدیران ارشد صنعتی معدنی کشور رونمایی کرد.

حمایت از معدن‌دار یا ماشین‌ساز؟

پایگاه خبری معدن نیوز -تامین ماشین‌‌آلات معدنی یکی از چالش‌‌های جدی معدنکاران است چراکه علاوه بر موضوع تحریم تصمیم‌‌های داخلی نیز تهیه و خرید این نوع ماشین‌‌آلات را برای معدنکار دشوار کرده است. در این میان صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌‌های معدنی جهت تسهیل تامین دستگاه و ماشین‌‌آلات معدنی تسهیلاتی را با همکاری شرکت هپکو به واحدهای صنعتی و تولیدی ارائه می‌کند که در این بین با اعتراض بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده ماشین‌‌آلات داخلی مواجه شده است.

ذخایر ایران در حوزه اکتشاف کمتر از پتانسیل موجود است

پایگاه خبری معدن نیوز -چه به لحاظ علم زمین شناسی و چه به لحاظ تجهیزات و چه به لحاظ سرمایه‌گذاری که در اکتشاف می‌شود؛ ذخایرمان در مقایسه با پتانسیلمان خیلی کم است.

توسط صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی؛

فراخوان تسهیلات خرید ماشین‌آلات تولید داخل اعلام شد

پایگاه خبری معدن نیوز -صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی(تحت پوشش ایمیدرو) فراخوان تسهیلات خرید ماشین‌آلات تولید داخل برای معدنکاران را اعلام کرد.

خود تحریمی مشکل اصلی صنعت و معدن کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -دبیر انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین‌آلات سنگین ایران گفت: سالانه ۷ میلیارد دلار صرف واردات موبایل می‌شود، اما سهم ارزبری ماشین‌آلات معدنی که بهره‌وری قابل توجهی در اقتصاد دارد فقط به ۷۰۰ میلیون دلار است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد:

توسعه اکتشاف، عاملی حیاتی برای تامین خوراک طرح‌های توسعه "چادرملو"

پایگاه خبری معدن نیوز -وجیه اله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو، توسعه اکتشافات در منطقه معدنی چادرملو را عاملی حیاتی برای تامین خوراک آینده این شرکت دانست.

مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صمت خبر داد:

صدور ۶۲۹ پروانه اکتشاف از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صدور ۶۲۹ پروانه اکتشاف از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه، برای سه‌هزار و ۴۴۸ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

صمت بوشهر:

ثبت اطلاعات در سامانه کاداستر مبنای اختصاص سوخت به ماشین‌آلات معدنی است

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس اداره امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: با توجه به اصلاح و ثبت اطلاعات ماشین آلات معدنی در سامانه کاداستر، از ماه آینده اختصاص سوخت به این ماشین آلات منوط به بارگذاری و ثبت این اطلاعات است.

رشد ۵ درصدی اکتشافات مس تا پایان خردادماه سال جاری

پایگاه خبری معدن نیوز -اکتشافات مس تا پایان خردادماه موفق شد رشد ۵ درصدی را نسبت به برنامه پیش‌بینی شده به ثبت برساند.

صدور مجوز ورود بیش از ۱۲۰۰ دستگاه ماشین‌آلات معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز -سرپرست دفتر بهره‌برداری معادن وزارت صمت گفت: امسال یک هزار و ۲۸۷ دستگاه ماشین‌آلات معدنی مجوز ورود به کشور را دریافت کرده‌اند.

وزیر صمت:

تولید ماشین‌آلات معدنی کشور ۱۰۰ درصد رشد یافت

پایگاه خبری معدن نیوز -وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولیدات معادن نیاز به انواع ماشین آلات و ملزوماتی دارد که خوشحالم اعلام کنم رشد ۱۰۰ درصدی را در تولید آنها طی ۶ ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داشتیم.

ثبت بالاترین رکورد میزان حفاری اکتشافی در تاریخ شرکت ملی صنایع مس ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -شهریار متوکل از ثبت رکورد بالاترین میزان حفاری اکتشافی در تاریخ شرکت ملی صنایع مس ایران به میزان بیش از ۱۱۲ هزار متر در ۸ ماه سال جاری (متوسط ماهانه بیش از ۱۴ هزار متر) خبر داد.

جعفری خبر داد:

واردات بیش از ۳۰ دستگاه حفاری اکتشافی

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: تاکنون بیش از ۳۰ دستگاه حفاری اکتشافی برای دستیابی به برنامه سالانه یک میلیون متر حفاری، وارد کشور شده است.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور:

بخش خصوصی استفاده‌کننده نهایی از محصولات اکتشافی است

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون وزیر صمت و رئیس این با بیان این‌که استفاده‌کننده نهایی از محصولات اکتشافی این سازمان بخش خصوصی است، گفت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به عنوان سازمانی حاکمیتی خروجی‌های به دست آمده از اکتشافات را تبدیل به پروانه‌های اکتشافی می‌کند و در نهایت برای آن گواهی کشف صادر می‌کند.

طرح جدید هپکو و صندوق بیمه فعالیت های معدنی برای فروش ماشین آلات معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل هلدینگ هپکو گفت: هپکو و صندوق بیمه فعالیت های معدنی برای تولید ماشین آلات معدنی برنامه ای جدید تدوین کرده اند.

جعفری تاکید کرد:

نگاه ملی سرلوحه کار کمیته اکتشاف ایمیدرو

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات عامل ایمیدروتاکید کرد: کمیته اکتشاف ایمیدرو باید نگاه ملی به حوزه اکتشاف را سرلوحه کار خود قرار دهد.

معاون سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور:

اساس فعالیت‌های اکتشافی مقیاس کار است

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون اکتشاف این سازمان با اشاره به وضعیت اکتشاف در کشور گفت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از بدو تاسیس تا امروز کارهای زیادی انجام داده، اما این کارها به هیچ وجه کافی نیست و اساس فعالیت‌های اکتشافی مقیاس کار است.

هدفگذاری واردات ماشین‌آلات معدنی به خراسان رضوی

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰ فقره مجوز واردات ماشین‌آلات معدنی در خراسان رضوی صادر شده است.

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح کرد:

رفع محدودیت واردات ماشین‌آلات معدنی به کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -رضا محتشمی‌پور معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز اظهار داشت: برنامه وزارت صمت در خصوص تامین ماشین‌آلات معدنی آغاز شده است. در سال گذشته محدودیت‌هایی در این زمینه وجود داشت که از سال ۱۳۹۹ اعمال شده بود و این محدودیت‌ها برای ماشین‌آلات بدون ساخت داخل کامل برداشته شد.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد