مانیتورینگ ۱۰ معدن همدان برای نخستین‌بار

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان از مانیتورینگ معادن استان برای نخستین‌بار در کشور خبر داد و گفت: ۱۰ معدن استان همدان برای نخستین‌بار و به عنوان پایلوت کشوری به‌صورت آنلاین رصد می‌شوند.

حقوق دولتی معادن در کردستان وصول شد

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون افزون بر پنج هزار میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در استان وصول شده است.

کلنگ‌زنی احداث مجتمع تولید شمش منیزیم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد

پایگاه خبری معدن نیوز -عملیات اجرایی احداث مجتمع تولید شمش منیزیم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد با حضور رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در این منطقه ویژه آغاز شد.

مستمری خانواده‌های ۶ جان‌باخته در معدن طزره دامغان برقرار شد

پایگاه خبری معدن نیوز -دادستان مرکز استان سمنان گفت: برای خانواده‌های ۶ جان‌باخته حادثه معدن طزره دامغان، مستمری برقرار شده است و برای چهار نفر از جان‌باختگان نیز حکم بازنشستگی صادر شده و ۲ نفر از فوت‌شدگان نیز با توجه به سنوات کاری از حیث قانونی مشمول بازنشستگی قرار نگرفتند.

کشف ۲ تن کرومیت قاچاق در سبزوار

پایگاه خبری معدن نیوز - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: ۲ تن ماده معدنی کرومیت که به صورت غیرمجاز از عرصه‌های ملی ارتفاعات شمالی این شهرستان برداشت شده بود،‌ کشف و ضبط شد.

رونق تجارت و فعال‌سازی معادن، محرک توسعه سیستان و بلوچستان

پایگاه خبری معدن نیوز -وجود بیش از ۴۰۰ معدن در سیستان و بلوچستان همچون ‏گنج نهانی بوده که این استان را به بهشت مواد معدنی ایران تبدیل کرده و منشاء تحولی عظیم در اشتغال‌زایی و اقتصاد کشور شده است اما در حال حاضر محصولات معدنی خارج از این استان فرآوری می‌شود و هیچ سهمی از صادرات آن عاید نمی‌شود.

جابه‌جایی بیش از یک میلیون تن موادمعدنی از لرستان

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس اداره حمل‌ونقل کالا اداره کل راهداری حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان، گفت: یک میلیون و ۶۵ هزار و ۲۲۸ تن مصالح ساختمانی و مواد معدنی از استان جابه‌جا شده است.

برگزاری بزرگترین مزایده عمومی معادن آذربایجان‌شرقی در آذرماه سال جاری

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از برگزاری مزایده ۳۵۹ فقره محدوده معدنی در استان خبر داد و گفت: این مزایده ۲۹ آذر سال جاری برگزار می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان:

۶۷ درصد ذخایر زغال سنگ خراسان جنوبی دست نخورده است

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: حدود ۷۶ درصد ذخایر زغال سنگ کشور در خراسان جنوبی قرار دارد و ۶۷ درصد این ذخایر هنوز دست نخورده است.

نیاز به سرمایه‌گذار برای فرآوری کامل بنتونیت خراسان جنوبی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: فرآوری کامل بنتونیت راهکاری برای افزایش ارزش افزوده این ماده معدنی است و به دنبال جذب سرمایه‌گذار برای ساخت واحد فرآوری پیشرفته بنتونیت هستیم.

ورود ایمیدرو به حوزه زیرساخت‌های کرمان

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان با اشاره به محدوده‌های معدنی سازمان ایمیدرو در این استان گفت: در نشست فراکسیون پیگیری سند توسعه معادن و صنایع پایین دستی مقرر شد ایمیدور با توجه به شرکت‌ها و معادنی که در کرمان دارد و حق مالکانه‌ای که می‌گیرد در زیرساخت‌های این استان ورود کند.

۵۸۴ فقره پروانه بهره‌برداری در معادن آذربایجان شرقی صادر شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: ۵۸۴ فقره پروانه بهره‌برداری معادن با سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار میلیارد ریال در استان صادر شده است و در حال حاضر پنج هزار و ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم در این حوزه مشغول به کار هستند.

صدور ۹ مورد گواهی کشف مواد معدنی در کردستان

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: صدور ۹ مورد گواهی کشف مواد معدنی در کردستان طی سال جاری منجر به افزایش افزون بر یک میلیون تن ذخیره معدنی در این استان شد.

نبود صنایع معدنی، مهم‌ترین مشکل معادن خراسان شمالی

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون صنایع و معادن اداره کل صمت خراسان شمالی نبود صنایع معدنی و خام‌فروشی را مهمترین مشکل معادن این استان اعلام کرد.

صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست مقصران حادثه معدن طزره دامغان

پایگاه خبری معدن نیوز - رییس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به پرونده مهم رسیدگی شده در دادسرای عمومی و انقلاب دامغان در خصوص حادثه معدن زرمجاه طزره، از صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست برای متهمان خبر داد.

۸۴ محدوده معدنی در بردسکن خراسان رضوی فعال است

پایگاه خبری معدن نیوز -رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بردسکن گفت: ۸۴ محدوده معدنی در این شهرستان خراسان رضوی فعال است که ۴۴ واحد دارای پروانه بهره‌برداری و ۴۰ واحد نیز مجوز اکتشاف دارند.

فعالان بخش معدن با چالش‌های عدیده روبرو هستند

پایگاه خبری معدن نیوز -ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: واردات مواد معدنی از افغانستان به جز سنگهای ساختمانی منعی ندارد، واحدهای فرآوری سنگهای ساختمانی می‌توانند تنها با گرفتن مجوز ورود موقت از گمرک ایران، این کالاها را وارد کرده و به منظور صادرات، آنها را پردازش کنند.

در خراسان جنوبی برگزار می شود؛

سومین جشنواره رشد اقتصادی دانش بنیان در ارزش افزوده بنتونیت

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی بیرجند از سومین جشنواره رشد تولید و توسعه اقتصادی دانش بنیان در زنجیره ارزش بنتونیت در استان خبر داد.

پروانه بهره‌برداری برای معدن سرب و روی آلبلاغ صادر شد

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون امور صنایع و معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌ شمالی از صدور پروانه بهره‌برداری معدن «آلبلاغ» خبر داد.

آغاز عملیات اجرایی بوکسیت سرفاریاب

پایگاه خبری معدن نیوز -طرح خردایش بوکسیت مندون سرفاریاب با ظرفیت تولید سالیانه ۱۰۰ هزار تن و پیش بینی سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال با حضور مدیرعامل شرکت الومینای ایران، معاون توسعه و بهره‌برداری معادن شرکت الومینای ایران و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در سرفاریاب شهرستان چرام کلنگ زنی شد.

لزوم برنامه‌ریزی جهت فعال‌سازی معادن راکد استان یزد

پایگاه خبری معدن نیوز - استاندار یزد از حوزه معدن به عنوان یکی از مهمترین مزیت‌های استان نام برد و گفت: در بحث اکتشاف معادن شاهد پیشرفت قابل قبولی نبوده‌ایم و کمتر از ۱۰ درصد ظرفیت‌های معدنی استان شناسایی شده است.

ایران به‌دنبال صادرات دانش فنی استخراج معادن به افغانستان

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان جنوبی اعلام کرد به‌زودی دفتری با هدف صدور دانش فنی در حوزه اکتشاف و استخراج معادن در کابل افتتاح خواهد شد.

معدن طلای اندریان به علت نشت محلول سیانید محکوم شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: معدن زرین داغ آستارگان (اندریان) به‌دلیل آلایندگی محیط زیستی با توجه به مستندات آلودگی در محاکم عالی استان محکوم به پرداخت جریمه نقدی شد.

خراسان‌جنوبی زمینه صادرات دانش فنی به افغانستان در بخش معدن دارد

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان جنوبی گفت: خراسان‌جنوبی زمینه صادرات دانش فنی به افغانستان در بخش معدن دارد.

معادن سنگ خراسان جنوبی ظرفیتی برای ستاد عتبات عالیات

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات گفت: ستاد عتبات عالیات از جنبه درآمدی و مصرفی در موضوع سنگ ساختمانی می‌تواند از ظرفیت معادن استان خراسان جنوبی استفاده کند.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد