وجود ۵۷ معدن فعال در اردستان

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس اداره صمت شهرستان اردستان بیان اینکه اکنون ۵۷ معدن فعال در شهرستان اردستان وجود دارد، گفت: بیش از ۸۰۰ فرصت شغلی در حوزه‌ معدن شهرستان با همت سرمایه‌گذاران ایجاد شده است.

۱۳ هزار میلیارد ریال از محل حقوق دولتی معادن به کرمان ابلاغ شد

پایگاه خبری معدن نیوز -رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان با بیان اینکه براساس تبصره ۶ قانون معادن ۱۵ درصد از بهره‌ مالکانه (حقوق دولتی معادن) برای ایجاد زیرساخت‌ها به شهرستان‌های محل استقرار معادن تعلق می‌گیرد گفت: ۱۳ هزار و ۸۰ میلیارد ریال از این محل در سال جاری به استان ابلاغ شده است.

پیکر یکی از محبوسان حادثه معدن شازند پیدا شد

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: پیکر یکی از محبوسان حادثه معدن شازند پیدا شد.

استخراج ۷۵۸ هزار تن سنگ گچ از معادن هرمزگان

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اشاره به فعالیت ۶۶ معدن سنگ گچ در این استان، گفت: ۷۵۸ هزار و ۵۷۲ تن سنگ گچ از ابتدای سالجاری تاکنون از این معادن استخراج شده است.

عملیات آواربرداری برای جستجوی مفقودین ریزش معدن شازند ادامه دارد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی گفت: عملیات آواربرداری برای جستجوی مفقودین ریزش معدن شازند همچنان ادامه دارد.

نسبت به مدت مشابه سال گذشته؛

وصول حقوق دولتی معادن آذربایجان غربی ۵۰ درصد رشد کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اظهار کرد: میزان حقوق دولتی وصول شده معادن در سه ماهه اول سال جاری حدود ۳ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته‌ایم.

رفع تعارضات محیط زیستی ۲ محدوده معدنی زنجان از اقدامات مهم دولت سیزدهم

پایگاه خبری معدن نیوز -رییس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: رفع تعارضات محیط زیستی ۲ محدوده معدنی بزرگ استان در دولت سیزدهم کار بزرگی بود که موجب توسعه این بخش در استان می‌شود.

استاندار:

لرستان نیازمند پایانه تجاری سنگ است

پایگاه خبری معدن نیوز -استاندار لرستان گفت: ظرفیت های معدنی مطلوبی در این استان وجود دارد اما از فعالیت یک پایانه تجاری سنگ محروم است.

فرآیند احیاء سه معدن غیرفعال در گیلان انجام شد

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت:در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۳ فرآیند احیای سه معدن دارای پروانه دائم که به علت برخی تعارضات با دستگاه‌های اجرایی غیرفعال هستند با کمک سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان انجام شد.

تعطیلی ۳ واحد معدنی در آمل

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل، از تعطیلی ۳ واحد معدنی آلوده کننده رودخانه هراز و نادیده گرفتن ملاحظات زیست محیطی خبر داد.

آغاز ساخت شهرک تخصصی تکمیل زنجیره مس در لامرد فارس

پایگاه خبری معدن نیوز -ساخت شهرک تخصصی زنجیره مس شهید رئیسی با دستور ویدئو کنفرانسی محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد استان فارس آغاز شد.

دولت چهاردهم باید اهتمام ویژه‌ای به معادن داشته باشد

پایگاه خبری معدن نیوز -عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه هر شغل در معدن ۱۷ شغل غیرمستقیم ایجاد می‌کند، تأکید کرد: حوزه معدن یک فرصت استثنایی و ویژه برای اقتصاد کشورمان است و از این رو رئیس جمهور و دولت آینده باید اهتمام ویژه‌ای به این مسیر داشته باشد.

آخرین وضعیت مفقودین معدن شازند؛ احتمال جابجایی اجساد!

پایگاه خبری معدن نیوز -به گفته یک منبع کارگری در شازند از آنجا که احتمال داده می‌شود که ریزش سنگ‌های عظیم‌الجثه محل قرار گرفتن پیکر دو کارگر را جابجا کرده باشد، عملیات آواربرداری از محل حادثه همچنان در حال انجام است.

برداشت ۳۵ نوع ماده معدنی از معادن استان سمنان

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از بهره برداری از ۳۵ نوع ماده معدنی در این استان خبر داد و گفت: از بیش از ۷۰ ماده معدنی ۴۲ نوع آن در طبیعت این استان وجود دارد.

کارخانه تولید پروفیل فولادی در شهرستان ری افتتاح شد

پایگاه خبری معدن نیوز -کارخانه تولیدی پروفیل فولادی با ظرفیت ۲۶۰ هزارتن تولید در سال درکهریزک شهرستان ری با آغاز دهه تولید و تجارت در استان تهران بصورت ویدئو کنفرانس از سوی محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری و با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، افتتاح شد.

ضرورت اصلاح برخی از مواد آیین‌نامه اجرایی قانون معادن

پایگاه خبری معدن نیوز -نایب رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی خراسان رضوی، در نشست کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان رضوی، با اشاره به بررسی کارشناسانه آیین‌نامه اجرایی قانون معادن در کمیته حقوقی این کمیسیون گفت: ماده ۱۴ آیین‌نامه اجرایی قانون معادن نیازمند اصلاح است؛ پیشنهاد می‌شود این ماده بدین صورت اصلاح گردد: «دارنده پروانه بهره برداری باید درصدی از بهای ماده معدنی موضوع پروانه را به نرخ روز (به صورت استخراج شده یا کانه آرایی شده یا فرآوری شده) در چهارچوب بودجه مصوب به تشخیص وزارت صمت به عنوان حقوق دولتی پرداخت نماید.

نیاز خراسان رضوی به یک شهرک تخصصی فرآوری مواد معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: این استان با توجه به ظرفیت‌های معدنی خود به یک شهرک تخصصی برای فرآوری مواد معدنی نیاز دارد؛ چرا که محدوده فعالیت‌های فرآوری روز به‌ روز کوچک‌تر شده و ممنوعیت‌ها و سختگیری‌ها در این حوزه افزایش می‌یابد.

وصول حقوق دولتی معادن خصوصی زنجان ۲۷۰ درصد رشد کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت زنجان از رشد ۲۷۰ درصدی وصول حقوق دولتی معادن خصوصی در این استان خبر داد.

پلمپ سه واحد معدن شن و ماسه در شمیرانات

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان شمیرانات از پلمب سه واحد معدن شن و ماسه آلاینده در منطقه رودبارقصران و لواسان خبر داد.

استاندار هرمزگان مطرح کرد؛

بهره از تکنولوژی سبز گامی بلند در افزایش عیار سنگ آهن هماتیت

پایگاه خبری معدن نیوز -استاندار هرمزگان بهره‌گیری از فناوری نوین و سبز را گامی بلند در استان برای در پر عیار سازی سنگ آهن هماتیت و نزدیک کردن آن به عیار سنگ آهن مگنتیت دانست.

صادرات سیمان کردستان به روسیه

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: ۲ شرکت در آسیا اقدام به تولید سیمان ترکیبی می‌کنند که یکی از آنها در چین و دیگری در استان کردستان واقع است و حال محصول این شرکت به طور مستقیم به روسیه صادر می شود.

نماینده مجلس خبر داد:

صدور مجوز ایجاد منطقه ویژه اقتصادی معدنی خواف

پایگاه خبری معدن نیوز -نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز ایجاد منطقه ویژه اقتصادی معدنی در حوزه شهرستان مرزی خواف، در مجمع تشخیص مصلحت نظام صادر شده است‌.

با حضور وزیر صمت؛

ساخت کارخانه یک میلیون تنی کنسانتره آهن کوهبنان آغاز شد

پایگاه خبری معدن نیوز -عملیات اجرایی طرح کارخانه کنسانتره آهن کوهبنان روز پنجشنبه ۳۱ خردادماه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسئولان آغاز شد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری مرکزی:

احقاق حقوق آسیب‌دیدگان در چارچوب قانون در اولویت رسیدگی است

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر کل مدیریت بحران استانداری مرکزی بر لزوم اصلاح قانون معادن، تاکید کرد و گفت: یافتن پیکرهای ۲ مفقودی معدن شازند و احقاق حقوق آسیب‌دیدگان در چارچوب قانون در اولویت رسیدگی است.

دادستان کل کشور:

شناسایی و برخورد با عوامل مقصر در حادثه ریزش معدن شازند

پایگاه خبری معدن نیوز -به دنبال حادثه ریزش معدن شازند اراک در روز یکشنبه مورخ ۲۷ خردادماه که منجر به فوت و مفقودی چهارتن از معدن‌کاران شد، دادستان کل کشور در پیامی به دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی، دستور بررسی و رسیدگی هرچه سریعتر این حادثه و ابعاد آن را صادر کرد.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد