نگاهی به مدل اقتصاد چرخشی و اجرای آن در شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر:

یک رویکرد دو سر برد

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس تحقیق و توسعه شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر با اشاره به اهمیت و‌ نقش اقتصاد چرخشی به عنوان یکی از محورهای مهم برنامه‌های اقتصادی جهان گفت: در شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر سند اقتصا‌د چرخشی تدوین شده است که در ابتدا محصولات جانبی در کارخانجات و واحدهای مختلف شناسایی و نقشه راه برای بازیافت آن‌ها ارائه شده است

ارائه مدل طراحی شده جایزه سرآمدان نوآوری و فناوری در جشنواره اینوماین ۴

پایگاه خبری معدن نیوز -مجری طرح زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی (ایمینو) خبر از ارائه مدل طراحی شده جایزه سرآمدان نوآوری و فناوری در جشنواره اینوماین ۴ داد.

خلوصی:

رشد تولید فلزات اساسی در نیمه دوم امسال ادامه دارد

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی ایمیدرو از رشد تولید فلزات اساسی در نیمه نخست امسال خبر داد و پیش‌بینی کرد که روند رشد تولید در نیمه دوم سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

مدیر زیرساخت ایمیدرو اعلام کرد:

ثبت سفارش ۸۰ دستگاه لوکوموتیو توسط شرکت های معدن و صنایع معدنی با راهبری ایمیدرو

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرساخت ایمیدرو از ثبت سفارش ۸۰ دستگاه لوکوموتیو توسط شرکت ها با راهبری ایمیدرو و با هدف توسعه حمل ریلی معدن و صنایع معدنی خبر داد.

پیشرفت بالغ بر ۵۰ درصدی پروژه گندله‌سازی صبا امید غرب خاورمیانه

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت صبا امید غرب خاورمیانه گفت: پیشرفت پروژه احداث مجتمع گندله‌سازی یک میلیون تنی صبا امید غرب خاورمیانه در بیجار کردستان در مجموع بالغ بر ۵۰ درصد شده که این رقم در بخش پیمانکار داخلی به ۶۴ درصد نیز رسیده است.

مدیرعامل هیمکو مطرح کرد:

اقتصاد معدن، چالش حمل‌ونقل مواد معدنی و توسعه دریامحور

پایگاه خبری معدن نیوز -در سال ۹۸ قراردادی در قالب BOT (ساخت، بهره‌برداری و انتقال) بین شرکت همراه جاده، ریل، دریا (هیمکو) و سازمان بنادر و دریانوردی منعقد شد و به موجب این قرارداد، ۱۸۰ هکتار زمین در غرب بندر شهید رجایی به پروژه شرکت هیمکو اختصاص یافت. در مرحله اولِ این پروژه، ۶۷ هکتار از این زمین به شرکت تحویل داده شد و در گام اول، پروژه جهت تاسیس یک پایانه مکانیزه با ظرفیت جابه‌جایی سالانه ۱۰ میلیون تن مواد فله معدنی – کلید خورد. سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده برای این طرح چیزی حدود ۷ هزار میلیارد تومان است که بخشی از آن از در قالب افزایش سرمایه، از سوی سهامداران به پروژه تزریق شده است.

معاون هلدینگ «ومعادن»:

سود خالص شرکت شهید قندی؛ ۴۳ درصد بالاتر از سود مصوب

پایگاه خبری معدن نیوز -در سال‌های اخیر، شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی یزد با نماد بورسی «بکام» با تحولات و چالش‌های متعددی همراه بوده است؛ از رویکرد جدید مجموعه به ارتقاء تکنولوژی و تولید فیبرنوری گرفته تا زمزمه‌های جابجایی محل کارخانه و فروش زمین‌های آن در منطقه صفائیه شهر یزد و … .

مدیرعامل شرکت دانش بنیان راشا مطرح کرد:

مشکل جدی، ضعف تسهیلات و حمایت‌ها برای توسعه فناوری صنایع معدنی است

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت دانش بنیان کاوشگران صنایع معدنی راشا معتقد است: امروز مشکل جدی دانش بنیان ها در صنایع معدنی، ضعف تسهیلات و حمایت‌ها برای توسعه فناوری و بومی‌سازی تکنولوژی به ویژه برای فعالیت‌هایی است که ریسک بالایی دارند و زمان‌بر هستند.

پیشتازی مس جانجا در بیشترین میزان توپوگرافی، حفاری استریل و پرعیارسازی

پایگاه خبری معدن نیوز -حسین ابراهیمی‌نسب، مدیرعامل شرکت توسعه معادن و صنایع مس جانجا در تشریح فعالیت محدوده معدنی مس جانجا در استان سیستان و بلوچستان گفت: معدن مس جانجا به وسعت اکتشافی ۹۰ کیلومتر مربعی در اختیار شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران قرار دارد که بخشی از آن طی مزایده‌ای در سال ۱۴۰۰، به کنسرسیومی با محوریت شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات و متشکل از شرکت‌های معدنی و صنعتی گل‌گهر، گهرزمین، معدنی و صنعتی چادرملو، صنایع و معادن غدیر و تجلی توسعه معادن و فلزات واگذار و بهره‌برداری از معدن و احداث کارخانه ۱۳۰ هزار تنی کنسانتره آن در دستور کار این کنسرسیوم قرار گرفت.

علی‌آبادی:

برای ورود فرآورده‌های معدنی، ارزی تخصیص داده نمی‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای ورود فرآورده‌های معدنی یا کسانی که بخواهند با خام فروشی منافع ناشی از این کالا را از کشور خارج کنند، ارزی تخصیص داده نمی‌شود.

مدیرعامل چادرملو؛

ارزش‌آفرینی راهی برای هموار کردن مسیر توسعه

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با در اختیار داشتن زنجیره تولید فولاد، همواره در زمره سودآورترین فعالان صنعت فولاد و بازار سرمایه کشور بوده است.

نقش برجسته و تاثیرگذار روابط عمومی در سازمان‌ها

پایگاه خبری معدن نیوز -روابط عمومی نقش کلیدی در موفقیت یک سازمان ایفا می‌کند. روابط عمومی شامل تمام تعاملات و ارتباطاتی است که یک سازمان با عموم جامعه، رسانه‌ها، مشتریان و سایر ذینفعان خود دارد. عملکرد صحیح این واحد می‌تواند در دستیابی به اهداف سازمانی و اعتبار و شهرت سازمان تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

استیل‌مینت گزارش می‌دهد؛

نوسان قیمت فلزات پایه هند در آستانه دیوالی محدود است

پایگاه خبری معدن نیوز -بازارهای جهانی فلزات اساسی در این هفته شاهد روندهای متفاوتی از نظر قیمت در LME بودند. قیمت فلزات اساسی داخلی در ابتدای هفته شاهد نوسانات جزئی بود و تا پایان هفته تا حد زیادی ثابت ماند.

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه مطرح کرد:

افزایش بهره‌وری؛ گام اساسی در فعال‌سازی ظرفیت‌های خاموش زنجیره فولاد

پایگاه خبری معدن نیوز -امروزه بهره‌وری از مسائل مهم اقتصادی و مدیریتی است که رشد آن موجب کاهش هزینه‌های تولید، افزایش توان رقابتی یک کسب‌وکار و سودآوری پایدار هر بنگاه اقتصادی خواهد شد.

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه مطرح کرد:

افزایش بهره‌وری؛ گام اساسی در فعال‌سازی ظرفیت‌های خاموش زنجیره فولاد

پایگاه خبری معدن نیوز -امروزه بهره‌وری از مسائل مهم اقتصادی و مدیریتی است که رشد آن موجب کاهش هزینه‌های تولید، افزایش توان رقابتی یک کسب‌وکار و سودآوری پایدار هر بنگاه اقتصادی خواهد شد.

آینده اکتشافات مواد معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز -تمایل شدید توسعه اکتشافات مواد معدنی در سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی کشور در سال‌های اخیر موجب کشف ذخایر جدید و توسعه ذخایر شناخته شده در کشور شده‌است و هر از چندگاه، مطالبی در این‌خصوص در گزارش‌های خبری به‌گوش می‌رسد. وزارت صمت که مرجع صدور گواهی کشف در کشور است، تا کنون آماری در مورد افزایش ذخایر مواد معدنی گوناگون ارائه نکرده است و این اطلاعات جهت بررسی توسط تحلیلگران و خبرگان این رشته در اختیار عموم قرار نمی‌گیرد. اطلاعات در ذخایر کشف شده تنها در اختیار کسانی است که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در آن پروژه شرکت داشته‌اند و انتقال اطلاعات در سطح کلی جامعه به‌صورت سینه به سینه است.

انجام تمامی مراحل پذیره‌نویسی نماد "فصبا" در بورس

پایگاه خبری معدن نیوز -نشست خبری مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس به منظور بررسی پذیره‌‌نویسی نماد معاملاتی این شرکت با عنوان «فصبا» در بورس با حضور اصحاب رسانه، ۱۰ آبان‌ماه برگزار شد.

تامین سوخت، چالش صنعت سیمان کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -نشست خبری انجمن سیمان با موضوع ضرورت تامین سوخت مورد نیاز واحدهای سیمانی، چالش‌ها و راهکارهای موجود با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

سرپرست مجتمع فولاد میانه در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح کرد:

افزایش سطح تولید با حفظ کیفیت در فولاد میانه

پایگاه خبری معدن نیوز -مجتمع فولاد میانه یکی از واحدهای فولادسازی شمالغرب کشور است که شامل دو بخش احیا و ذوب می‌باشد. این مجتمع تنها واحد احیا مستقیم و تولیدکننده آهن اسفنجی در شمال و شمال غرب کشور است که بازار و ظرفیت توسعه کم نظیری دارد. در واحد احیاء مستقیم این کارخانه از تکنولوژی بومی پرد با درصد بالای متالیزاسیون و کاهش مصرف انرژی استفاده شده است. از مزایای مجتمع فولاد میانه می‌توان همجواری با ناوگان و خطوط ریلی، قرارگرفتن در کنار رودخانه و همجواری با سد آبی، همجواری با اتوبان و جاده ترانزیتی، همجواری با خط لوله گاز صادراتی ایران به ترکیه، نام برد.

هدف‌گذاری سود ۱/۱ میلیارد دلاری برای «ومعادن»

پایگاه خبری معدن نیوز -“هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات” با هدف‌گذاری برنامه پنج ساله خود در نظر دارد سود خالص این هلدینگ را از ۳۹۱ میلیون دلار (براساس دلار آزاد) در سال ۱۴۰۱ به ۱/۱ میلیارد دلار در سال ۱۴۰۶ برساند.

معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه مطرح کرد:

توسعه دانش و تکنولوژی، هدف اصلی سومین کنفرانس فولادسازی

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه گفت: برگزاری سومین کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد هرمزگان قطعا به توسعه دانش و تکنولوژی تولید فولاد کشور کمک خواهد کرد و شرکت‌‌های حاضر در این کنفرانس با توجه به موضوعات مطرح شده، می‌توانند یک گام رو به جلو برای پیشبرد اهداف خود بردارند.

امین ابراهیمی:

سرمایه‌گذاری ۴۰ همتی فولاد خوزستان در پروژه‌های توسعه‌ای

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل فولاد خوزستان طی نشست خبری سمپوزیوم ۱۴۰۲ گفت: پس از چندین ماه کار جهادی و شبانه‌روزی همه ارکان مدیریت پروژه‌های ناحیه احیا و با به‌کارگیری تمام ظرفیت معاونت طرح و توسعه با یک کار تیمی فشرده، مشعل‌های بزرگ ترین پروژه کارخانه مگامدول آهن اسفنجی در ایران با ظرفیت نهایی سالانه ۲،۰۰۰،۰۰۰ تن آهن اسفنجی روشن شد.

مدیرعامل شرکت فولاد غدیر‌ نی‌ریز:

تولید فولاد‌های پیشرفته یک الزام است

پایگاه خبری معدن نیوز -محسن مصطفی‌پور مدیرعامل شرکت فولاد غدیر‌ نی‌ریز در خصوص مهم‌ترین پروژه‌های شرکت به معدن‌نیوز گفت: مهم‌ترین پروژه شرکت بهره‌برداری از کارخانه فولادسازی مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز است که با بهره‌برداری از این کارخانه در دستیابی به هدف تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ نزدیک‌تر می‌شویم و جایگاه ایران را در رده‌بندی جهانی به لحاظ تولید فولاد افزایش خواهیم داد.

کارنامه درخشان محمد کلانتری طی ۶ سال گذشته در صبانور

پایگاه خبری معدن نیوز -۲۳ مهرماه طی حکمی از سوی اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، سید علیرضا موسوی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور، منصوب و جانشین محمد کلانتری شد.

ظرفیت دوبرابری پروانه‌های اکتشافی کشور در دولت سیزدهم

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو اظهار داشت: شروع فعالیت‌های معدنی با اکتشاف است و در صورتی‌که اکتشافات روند شفافی داشته باشد سرمایه‌گذاری در این بخش قابل تحقق و دسترسی است.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد