ناترازی توسعه خطوط ریلی، پاشنه آشیل اهداف افق ۱۴۰۴صنعت فولاد؟!

پایگاه خبری معدن نیوز -افق ۱۴۰۴، نامی آشنا برای دست‌اندرکاران صنایع معدنی و فولاد. افق و چشم‌اندازی که در آن قرار شده ظرفیت تولید فولاد کشور به ۵۵ میلیون تن درسال برسد. اکنون که در سال ۱۴۰۳ هستیم میزان تولید فولاد در کشور حدود ۳۲ میلیون تن است و در ردیف نهم جهان در بین فولادسازان قرار داریم.

وفاق ملی و همدلی؛ عامل اصلی توسعه کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در حالی به پایان رسید که آرمان، اراده و همت تمامی بخش‌های حاکمیتی، نهادهای سیاسی و اجتماعی و نامزدهای این انتخاب، حرکت در مسیر اقتدار، تعالی و توسعه ایران اسلامی بود. تجربه ۴۵ساله نظام جمهوری اسلامی مؤید این نکته است که جمهوریت و آرای مردم، مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده نقشه راه و مسیر حرکت نظام اسلامی است و مردم، مهم‌ترین نقش را در تعیین سرنوشت خود بر عهده داشته و دارند.

مهدی کوهی:

ذوب آهن اصفهان پیشران توسعه حمل‌و‌نقل ریلی و متروی کلان شهرها

پایگاه خبری معدن نیوز -مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در روز اول هفدهمین نمایشگاه تخصصی معدن و متالوژی مشهد سه شنبه ۱۲ تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای اخیر این شرکت ارائه کرد.

صنعتگران و معدن‌کاران؛ دو بازوی توسعه و تعالی کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -ایران اسلامی، بالنده و پیشرو به سمت تعالی و پیشرفت در حال حرکت است و توفیقات و دستاوردهای به‌دست‌آمده و توسعه صنعتی ایران در سال‌های اخیر، حاصل تلاش صنعتگران و معدن‌کارانی است که باوجود محدودیت‌ها، فشارها و تحریم‌ها، همت و تلاش خود را برای توسعه و تعالی صنعت و رونق اقتصادی کشور به کار بستند و صنعت فولاد به‌عنوان پیشران توسعه کشور، بیشترین دستاورد صنعتی، تولیدی، اقتصادی و اجتماعی را برای کشور به ارمغان آورده است.

رفتار مسئولانه در قبال جامعه، شاخصه توسعه پایدار فولاد مبارکه

پایگاه خبری معدن نیوز -وجود عقلانیت راهبردی در فعالیت‌ها و اقدامات توسعه‌محور شرکت‌های متعالی، مسئولیت‌پذیری و رفتار عالمانه، متعهدانه و دلسوزانه در قبال جامعه و محیط پیرامون را به دنبال دارد و این رسالتی است که از آن با عنوان مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها نام برده می‌شود؛ موضوعی که شرکت فولاد مبارکه پایبندی به آن را ضامن رشد و پایداری خود و راهی روشن برای آینده بهتر منطقه و ایران اسلامی می‌داند.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خبر داد:

تکمیل عملیات عمرانی پروژه کارخانه آهن اسفنجی تا پایان سال

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از تکمیل عملیات عمرانی پروژه کارخانه آهن اسفنجی تا پایان سال خبر داد و گفت: قرارداد خرید بخشی از تجهیزات خارجی نیز منعقد شده است.

طیب‌نیا:

فولاد مبارکه تا پایان سال جاری همچنان نیازمند شبکه برق سراسری است

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل فولاد مبارکه از امکان استفاده شرکت‌های استان‌های هم‌جوار فولاد مبارکه از گمرک اختصاصی این شرکت خبر داد.

فعالیت معدنکاری در کمتر از ۸ درصد مساحت کشور امکان‌پذیر است

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، فناوری و بودجه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: بر اساس آخرین تحلیل‌ها و نقشه‌های در حوزه آمایش فعالیت‌های اکتشافی، در حال حاضر و با تداوم روند کنونی فرآیند دسترسی به زمین و استعلام‌های دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۲۴ قانون معادن، در خوشبینانه‌ترین حالت، امکان فعالیت متقاضیان ورود به حوزه اکتشاف و معدنکاری در کمتر از ۸ درصد مساحت کشور خواهد بود که با توجه به ظرفیت‌های خوب معدنی و تنوع ساختارهای زمین‌شناسی ایران، این مساحت مطلوب و امیدوارکننده نخواهد بود.

معدن نیوز بررسی کرد؛

چینی‌ها در تلاش برای احیای بازار راکد مسکن

پایگاه خبری معدن نیوز -براساس آخرین گزارش منتشر شده با وجود اینکه دولت مرکزی از مجموعه‌ای از اقدامات جدید برای توسعه بخش املاک رونمایی کرد، انتظار می‌رود بازار املاک و مستغلات چین همچنان با چالش‌های تقاضا و عرضه مواجه باشد. در پاسخ به این طرح بسیاری از دولت‌های محلی از جمله دولت‌های سه شهر سطح اول شانگهای، گوانگژو و شنژن به سرعت سیاست‌های اعلامی را دنبال کردند.

مهدی کوهی مطرح کرد:

ذوب آهن؛ پیشران توسعه راه‌آهن، مترو و صنعتی‌سازی ساختمان

پایگاه خبری معدن نیوز -صنعت استراتژیک فولاد در اقتصاد کشور، از اهمیت بسزایی در بخش‌های مختلف همچون تامین نیاز صنایع پایین‌دستی، توسعه صادرات و ارزآوری، ایجاد ارزش افزوده، اشتغال‎‌زایی در مناطق کم‌برخوردار و حرکت به سمت اقتصاد غیرنفتی برخوردار است و شرکت‌های بزرگ فولادی با تکیه بر دانش و تجربه متخصصان داخلی و به‌کارگیری قطعات و تجهیزات ساخت داخل، با سرعت بالایی در مسیر توسعه و رشد تولید گام برداشته‌اند.

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه مطرح کرد؛

مشارکت مردم در جهش تولید با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: در آستانه فصل گرم هستیم و کاهش تنها ۱۰ درصدی در مصرف برق خانگی، از قطعی‌های مکرر برق صنایع جلوگیری می‌کند.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران مطرح کرد:

تحریم و به روز نبودن تجهیزات از چالش‌های بهره‌برداری معادن

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت آلومینای ایران تحریم ها و به روز نبودن دستگاه‌ها و تجهیزات معدنی را یکی از چالش‌های موجود بر سر راه بهره‌برداری از معدن عنوان کرد.

ضرورت تبدیل اندیشه ادراکی به کنش ادراکی در روابط عمومی‌ها

پایگاه خبری معدن نیوز -امروزه شناخت مخاطب همان مفهوم گذشته از مخاطب نیست. مخاطب امروزه کسی نیست که پیام های منتشر شده در رسانه های گروهی را ببیند و بشنود و یا بخواند و بی کم و کاست آنرا بپذیرد، بلکه مخاطب امروز، فهم پیام را بر مبنای مفاهیم شکل گرفته در ذهن خود دریافت می کند.

روابط عمومی؛ مدافع اعتبار سازمان و حافظ سرمایه اجتماعی

پایگاه خبری معدن نیوز -یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های هر سازمان، اعتبار، منزلت و جایگاهی است که در میان افکار عمومی و ذی‌نفعان خود دارد و مسئولیت حفظ و حراست از این سرمایه در هر سازمان بر عهده روابط عمومی است. تلاش این نهاد به‌عنوان کارگزار دیپلماسی سازمانی، ارتقای سرمایه اجتماعی با نگاهی عالمانه، مدبرانه و تخصص‌محور در سازمان است و شرکت فولاد مبارکه نیز در کنار توفیقات درخشان در عرصه تولید و خلق ثروت و ارزش برای جامعه، می‌کوشد از طریق روابط عمومی، مناسبات میان این شرکت و مردم را توسعه دهد و محبوبیت، مقبولیت و خوش‌نامی شرکت را در میان افکار عمومی ارتقا بخشد.

مدیرعامل فولاد مبارکه مطرح کرد:

پیشرفت ۲۰ درصدی نیروگاه خورشیدی ۶۰۰ مگاواتی فولاد مبارکه

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل و تعدادی از اعضای هیئت‌مدیره فولاد مبارکه به همراه جمعی از معاونان و مدیران این شرکت ۱۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در نشستی صمیمانه با مدیران شرکت صناپ، مجری طرح احداث نیروگاه خورشیدی ۶۰۰ مگاواتی فولاد مبارکه (آفتاب شرق) در شهرستان کوهپایه اصفهان از روند اجرای پروژه نیروگاه ۶۰۰ مگاواتی شرکت فولاد مبارکه بازدید کردند و در جریان آخرین پیشرفت‌ها و دستاوردهای این پروژه نیروگاهی قرار گرفتند.

مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست فولاد مبارکه:

اهداف فولاد مبارکه در زمینه کاهش حوادث بسیار متعالی است

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست فولادمبارکه درباره مدیریت بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست گفت: مدیریت بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست از ۳ واحد تشکیل شده است: ۱- واحد ایمنی بهداشت حرفه‌ای و آتش‌نشانی؛ ۲- واحد طب کار و درمان؛ ۳- واحد محیط‌زیست.

هوش مصنوعی، فرصت یا چالشی جدید در صنعت رسانه؟!

پایگاه خبری معدن نیوز -با توجه به تاثیر هوش مصنوعی بر مشاغل، آیا این تاثیر بر رسانه ها چالش آور است یا شاهد آغاز طلوع عصری نوین بر صنعت رسانه و خبر هستیم؟

فولاد مبارکه، دارنده کامل‌ترین زنجیره تولید ورق‌های فولادی

پایگاه خبری معدن نیوز -فولاد مبارکه تنها تولیدکننده دارای زنجیره کامل ورق کامل قلع‌اندود در کشور به‌حساب می‌آید. این شرکت همواره برای تأمین تمام نیازهای کشور در حوزه فولاد اهتمام ویژه داشته و ازآنجاکه استفاده از ورق قلع‌اندود در صنایع غذایی و سایر صنایع کاربردهای مختلفی دارد، افزایش کمّی و کیفی این محصول که تولید آن از حساسیت بسیاری برخوردار است در اولویت این شرکت قرار داشته و دارد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در رویداد چادرملو اعلام کرد:

تحول در صنعت معدن با جذب نخبگان و دانش بنیان‌ها

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: پیشرفتی که سال‌های اخیر در صنعت معدن صورت گرفته است بدون حضور افراد نخبه و شرکت های دانش بنیان ممکن نبود.

در نشست خبری رئیس هیات‌مدیره فولاد خوزستان مطرح شد:

صادرات شمش فولاد خوزستان به ۲۸ نقطه جهان

پایگاه خبری معدن نیوز -رضا طاهری رئیس هیات‌مدیره فولاد خوزستان در نشست خبری که با حضور فعالان رسانه عرصه صنعت فولاد، در غرفه فولاد خوزستان برگزار شد، از مزیت‌های رقابتی این شرکت نسبت به سایر رقبا سخن گفت و اظهار داشت: شرکت فولاد خوزستان ظرفیت تولید سالانه چهار میلیون تُن شمش فولادی بیلت، بلوم و اسلب را دارد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این کارخانه، دسترسی به آب‌های آزاد (مزیت صادراتی)، دسترسی به حامل‌های انرژی، حمل و نقل جاده‌ای، حمل و نقل دریایی و از همه مهم‌تر نیروی انسانی متخصص است. محصولات این شرکت از ابتدا طراحی بر پایه صادرات تولید می‌شد.

رویداد "چادرو" بازار شرکت‌های دانش‌بنیان را گسترش می‌دهد

پایگاه خبری معدن نیوز - با توجه به اهمیت و جایگاه نوآوری در بخش معدن و صنعت، ایجاد بستر مناسب برای تقویت ارتباط صنعت و دانش ضرورت داشت. احمدرضا فقیه خراسانی، عضو هیئت علمی دانشکده مکانیک دانشگاه یزد، رئیس پردیس فناوری دانشگاه یزد و از داوران رویداد چادرو با اعلام این مطلب گفت: مسیر توسعه نوآوری در چادرو ایجاد شده است، اما باید این مسیر تداوم داشته باشد. این رویداد مسیری برای توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان است و تنها از این طریق می‌توان به استخر دانش کشور متصل شد و مسیر توسعه نوآوری در بخش معدن و صنایع معدنی را تقویت کرد و به سطح جدیدی از نوآوری رسید.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان مطرح کرد:

حمایت ذوب آهن از صنعت زغال‌سنگ به شرط افزایش کیفیت و تولید

پایگاه خبری معدن نیوز -نشست خبری مهدی کوهی مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان ۱۰ اردیبهشت‌ماه در سومین روز از ششمین نمایشگاه توانمندی صادراتی ایران برگزار شد.

معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد خوزستان مطرح کرد:

صادرات بیش از ۱.۳ میلیون تنی فخوز در سال گذشته

پایگاه خبری معدن نیوز -نشست خبری رضا وکیلی معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد خوزستان ۹ اردیبهشت ماه در دومین روز از ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران برگزار شد.

معاون بازرگانی ذوب آهن اصفهان مطرح کرد:

ریل ذوب آهن اصفهان پشتیبان توسعه تجارت کشور با جهان

پایگاه خبری معدن نیوز -شنبه هشتم اردیبهشت‌ماه، نشست خبری علی نصیری معاون بازرگانی ذوب آهن اصفهان با اصحاب رسانه در ششمین نمایشگاه ایران اکسپو برگزار شد.

لزوم بازنگری در اولویت‌دهی و نرخ حامل‌ها انرژی برای صنایع فولادی

پایگاه خبری معدن نیوز -مین پایدار انرژی و افزایش قابل توجه هزینه‌های انرژی از چالش‌های اساسی صنایع بزرگی مانند فولاد به حساب می‌آید لذا باتوجه به جایگاه کلیدی صنایع فولادی در کشور باید در خصوص اولویت دهی ونرخ حامل‌ها انرژی بازنگری صورت گیرد.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد