معاون برنامه‌ریزی و توسعه ایمپاسکو:

گردشگری معدنی شناخت عموم را به مشاغل معدنی افزایش می‌دهد

پایگاه خبری معدن نیوز -گردشگری معدنی که طی سال‌های گذشته بعضا مورد توجه قرار گرفته یکی از فاکتورهایی است که می‌تواند تا حدودی کسب و کارهای محلی را در مناطق معدنی رونق ببخشد. فروش صنایع دستی، محصولات و غذاهای محلی که با ورود گردشگر مورد استقبال زیادی قرار می‌گیرد، از جمله مسائلی است که با راه‌اندازی گردشگری در برخی مناطق معدنی رونق محلی را به دنبال داشته است.

روایت سعدمحمدی از هفت طرح پیشران «ومعادن»

پایگاه خبری معدن نیوز -کارگروه «پیشرانان پیشرفت ایران» هفدهم بهمن‌ماه سال گذشته، با هدف طراحی مدل تعاملی جدیدی بین دولت و بخش خصوصی، با شروع عملیات اجرایی ۴۸ ابرپروژه‌ی ملی کار خود را رسماً آغاز کرد.

داشتن روایتی روشن از فلسفه وجودی سازمان؛ گامی به سوی توسعه پایدار

پایگاه خبری معدن نیوز -برند هربنگاه اقتصادی بر اساس جایگاه آن در دیدگاه مشتری و درک و احساس کلی نسبت به سازمان تعریف می‌شود. به همین دلیل موفقیت هر برند وابسته به تمایزات آن با رقبا و ایجاد تصویری مثبت از فعالیت‌ها در ذهن مخاطب است. اقدامات و سیاستگذاری‌های شرکت فولاد مبارکه در طول بیش از ۳ دهه فعالیت، حیات و توسعه این شرکت، امروز موجب شده تا نام این شرکت به عنوان برندی شناخته شده و قابل اعتماد نزد بازار مصرف مخاطبان و مردم شناخته شود. بنیان‌گذاری هلدینگ فولاد متیل نیز که با هدف فروش محصولات فولادمبارکه در بازار کشور و تامین نیاز مصرف کنندگان داخلی فولاد انجام شد، گام بلندی در مسیر ایجاد رضایتمندی برای مشتری و تقویت برند گروه فولادمبارکه و هلدینگ فولاد متیل بوده است.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح کرد:

دانش‌بنیان‌ها، عامل توسعه و بقای صنایع بزرگ هستند

پایگاه خبری معدن نیوز -مجتبی حمیدیان مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز اظهار داشت: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در راستای برنامه‌های پیشرفت و توسعه به یکی از مولفه‌های جدی در برنامه‌های خودش رسیده است که حوزه توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان است.

سعدمحمدی مطرح کرد:

دستاوردها و برنامه‌های آتی “ومعادن”

پایگاه خبری معدن نیوز -اردشیر سعد محمدی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات تشریح کرد: در شرکت توسعه معادن و فلزات تغییر رویکرد اتفاق افتاده است. این شرکت تا به حال یک نهاد سرمایه گذاری در بازار سهام بوده است اما امروزه خود شرکت در حال اجرای پروژه های بزرگی است. بیش از ۲۱ پروژه در حال اجرا هست که در بخش های فولادی و معدنی شکل گرفته است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان کاوشگران راشا مطرح کرد:

اجرا ۱۵ طرح معدنی و فولادی دانش‌بنیان در زنجیره صنعت فولاد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت دانش بنیان کاوشگران صنایع معدنی راشا با بیان اینکه هدف این شرکت رفع چالش های فراروی صنعت فولاد است، گفت: با استفاده از ظرفیت های علمی و فناوری هوشمندانه ۱۵ طرح صنعت معدنی و فولادی کشور در این شرکت در دست اجرا قرار گرفته است.

طیب‌نیا خبر داد:

احداث بزرگترین نیروگاه متمرکز خورشیدی کشور با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: بزرگترین نیروگاه متمرکز خورشیدی کشور با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه ساخته‌ می‌شود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی "ومعادن" در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح کرد:

چالش نیروی انسانی ماهر در بخش معدن کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -بخش معدن و صنایع معدنی پیشران اقتصاد است و با متحول‌شدن این بخش، سایر بخش‌های صنعتی و اقتصادی کشور متحول خواهد شد اما این بخش همچنان با چالش‌های بسیاری مواجه است. از دید کارشناسان یکی از چالش‌های بسیار مهم بخش معدن در شرایط کنونی کمبود نیروی انسانی ماهر است. نیروی انسانی اکنون آن طور که باید از مهارت‌های لازم و کافی برای فعالیت در این صنعت برخوردار نیستند و سرمایه‌گذاری در آموزش و ارتقاء منابع انسانی از مهم‌ترین اقداماتی ا‌ست که منجر به توسعه هرچه بیشتر و افزایش بهره‌وری بخش معدن کشور خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آریان فولاد:

عرضه قطره چکانی مواد اولیه در بورس کالا، مهم‌ترین چالش نوردکاران است

پایگاه خبری معدن نیوز -نشست خبری شرکت آریان فولاد با حضور بهمن قاسمی مدیرعامل این شرکت و اصحاب رسانه امروز برگزار شد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان راشا:

نیاز صنعت را به زبان پژوهشگران و دانشگاه ترجمه می‌کنیم

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت دانش بنیان کاوشگران صنایع معدنی راشا با سرمایه گذاری شرکت‌های بزرگ معدنی و فولادی در تلاش است تا نیاز‌های صنعت را به مراکز پژوهشی و دانشگاه‌ها رسانده و آن‌ها را برطرف کند.

در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح شد:

"ومعادن" به دنبال جدیدترین روش‌های ژئوفیزیک اکتشافی است

پایگاه خبری معدن نیوز -امروزه اکتشافات به حلقه مفقوده بخش معدن کشور تبدیل شده ‌‌است و این در حالی است که ایران ۷ درصد از ذخایر معدنی جهان را در خود جای‌‌ داده‌‌ است. عدم سرمایه‌گذاری مناسب، ضعف در دانش‌زمین‌شناسی و کمبود اطلاعات و عدم به‌کارگیری از روش‌های نوین از جمله دلایل ضعف اکتشافی کشور عنوان می‌شود. با توجه به اینکه بارها عنوان شده که بخش معدن و صنایع‌معدنی قادر است، جایگزین درآمدهای نفتی در اقتصاد ایران شود؛ توسعه این بخش منوط به اکتشافات جدید است و لازم است که حرکت جدی در این زمینه آغاز شود.

تلاش بومی‌سازی گل‌گهر در جهت کاهش ارزبری و افزایش توان ساخت داخل

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت معدنی و صنعتی گل گهر تلاش دارد با فرآیند بومی‌سازی، ارزبری زنجیره تولید فولاد را تا حد امکان و منطقی کاهش دهد. بدین منظور در ریسک ساخت بار اول با سازندگان توانمند کشور مشارکت کرده که نتیجه این رویکرد؛ بومی‌سازی ۷۵ درصدی قطعات (از بعد تعداد) در منطقه گل گهر است.

حمیدیان در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح کرد:

تعریف یک برنامه جامع در حوزه معدنکاری توسط شرکت سنگ آهن مرکزی ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -مجتبی حمیدیان مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز اظهار داشت: در حوزه اکتشافات با نگاه به شرکت سنگ آهن مرکزی ایران مشاهده می‌کنیم که این شرکت با بیش از ۵۰ سال سابقه قدیمی‌ترین شرکت معدنی در حوزه آهن ایران است.

مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان:

توسعه شایستگی‌ها در فولاد هرمزگان با اتخاذ استراتژی مؤثر

پایگاه خبری معدن نیوز -آموزش، توسعه و بهسازی کارکنان اقدامی کارآمد در جهت افزایش شایستگی‌های تمامی افراد در سطوح مختلف سازمان است.

ایرج رخصتی:

ذوب آهن اصفهان با تولید سوزن ریل سنگ تمام گذاشت

پایگاه خبری معدن نیوز -ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ضمن تبریک بیست و سوم دی ماه سالروز تاسیس ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولیدکننده فولاد در ایران گفت: ذوب آهن اصفهان در ساخت و بهره برداری از صنایع فولادی در اقصی نقاط کشور نقش بی بدیلی ایفا نمود. کارخانه‌ای که در کنار پشتیبانی از جنگ، تولید فولاد را نیز حفظ نمود و توسعه بخشید.

نقش مؤثر ذوب آهن در قطع وابستگی و تأمین نیاز داخل

پایگاه خبری معدن نیوز - توسعه و تجاری سازی موفق محصولات جدید، یکی از عوامل اساسی در کسب مزیت رقابتی برای هر شرکت است.

اجرای شعار سال؛ برنامه عملیاتی معاونت خرید شرکت فولاد هرمزگان

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت فولاد هرمزگان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فولاد خام کشور در طی یازده سال گذشته با سرمایه‌گذاری‌های مؤثر و هدفمند و حمایت‌های هوشمندانه از سازندگان و شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی، در مسیر سخت، اما روشن، بومی‎سازی، حمایت از تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی گام‌های بزرگی برداشته و به موفقیت‌های ارزشمندی دست یافته است.

سعدمحمدی عنوان کرد:

لزوم تسلط به دانش‌های نوین و نرم‌افزارهای روز دنیا

پایگاه خبری معدن نیوز -اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری توسعه‌ی معادن و فلزات (ومعادن)، ضمن اشاره به فعالیت حدود ۷ هزار معدن از یازده هزار معدن دارای پروانه بهره‌برداری، بیان کرد: در صورتی که محصولات شن و ماسه را در نظر نگیریم، حدود ۶۹ درصد از تولیدات معدنی ما تنها از ۳۰۰ معدن دارای پروانه‌ی بهره‌برداری است؛ سالانه تقریباً ۴۵۰ میلیون تن تولیدات معدنی (منهای محصولات مربوط به شن و ماسه) در کشور داریم که بیان‌گر این است که به طور متوسط تولید ما به ازای هر معدن فعال بسیار پایین است.

نقش بانک‌ها در طرح‌های توسعه‌ای کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل فولاد مبارکه بر ایفای نقش ِ بانک‌ها در طرح‌های توسعه‌ای کشور تاکید کرد.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان:

ثبت رکوردهای متعدد نشان‌دهنده سیر تکامل فولاد هرمزگان است

پایگاه خبری معدن نیوز -کارکنان فولاد هرمزگان با دست‌یابی به رکوردهای متعدد ثابت کرده‌اند از نظر تعالی، سیر تکاملی در آن‌ها به‌خوبی طی شده است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد:

یازده سال افتخارآفرینی، برای اعتلای نام ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -۱۲ دی‌ماه سال ۱۳۹۰ یکی از مهم‌ترین طرح‌های صنعت فولاد کشور در استان هرمزگان به‌صورت رسمی به بهره‌برداری رسید. این طرح که با عنوان شرکت فولاد هرمزگان جنوب راه‌اندازی شد دارای ظرفیت یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تن بود و با توجه به استفاده از ماشین ریخته‌گری مداوم از معتبرترین برندهای روز دنیا، به پیشرفته‌ترین کارخانه فولادی در کشور تبدیل شد. این شرکت توانست به‌سرعت به یکی از برندهای مطرح در صنعت فولاد کشور و در ادامه با توجه به صادرات محصولات خود به اقصی نقاط دنیا، به یکی از مطمئن‌ترین برندهای صنعت فولاد ایران در بازارهای بین‌المللی تبدیل شود.

وضعیت تولید و تامین انرژی صنایع معدنی در سال ۱۴۰۱

پایگاه خبری معدن نیوز -سیف الله امیری مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت در یادداشتی به وضعیت تولید و تامین انرژی صنایع معدنی و همچنین سیاست‌های پیش روی وزارت صمت در تولید و صادرات این بخش پرداخته است.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح کرد:

چشم‌انداز بازارهای جهانی در ۳ ماهه دوم ۲۰۲۳ مثبت خواهد بود

پایگاه خبری معدن نیوز -امیر صباغ، مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز اظهار داشت: با ایجاد جنگ بین روسیه و اوکراین بسیاری از فعالان بازار گمان می‌کردند تحریم‌ روسیه منجر به گشودن بازارهای جدید برای حوزه معدن و صنایع معدنی کشور خواهد شد، در حالی که این تحلیل لزوما صحیح نبود.

در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح شد:

ضعف در حوزه اکتشاف مهم‌ترین چالش‌ حوزه معدن و صنایع معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز -امروزه اکتشافات به حلقه مفقوده بخش معدن کشور تبدیل شده ‌‌است و این در حالی است که ایران ۷ درصد از ذخایر معدنی جهان را در خود جای‌‌ داده‌‌ است. عدم سرمایه‌گذاری مناسب، ضعف در دانش‌زمین‌شناسی و کمبود اطلاعات و عدم به‌کارگیری از روش‌های نوین از جمله دلایل ضعف اکتشافی کشور عنوان می‌شود. با توجه به اینکه بارها عنوان شده که بخش معدن و صنایع‌معدنی قادر است، جایگزین درآمدهای نفتی در اقتصاد ایران شود؛ توسعه این بخش منوط به اکتشافات جدید است و لازم است که حرکت جدی در این زمینه آغاز شود.

ضرورت ایجاد سامانه‌های هشدار سریع زلزله

پایگاه خبری معدن نیوز -بلایای طبیعی دارای انواع گوناگونی هستند که زلزله، سیل، طوفان، گردباد، سونامی، تگرگ، بهمن، رعد برق، تغییرات شدید درجه حرارت، خشکسالی و آتشفشان نمونه هایی از این بلایای طبیعی به شمار می آیند.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد