اسپانیا واردات آهن و فولاد روسیه را از سر گرفت

پایگاه خبری معدن نیوز -ریانووستی با استناد به داده‌های آماری گزارش داد که اسپانیا پس از سه ماه وقفه واردات فولاد و آهن روسیه را از سر گرفته است.

کاهش سهمیه برق صنعت سیمان

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: بیشترین برقی که در ساعات پیک به صنعت سیمان اختصاص داده شده ۵۰۵ مگاوات است که این رقم نسبت به سال گذشته ۲۸ مگاوات کاهش یافته است

معدن‌نیوز بررسی کرد:

پاس گل بازیافتی هندی‌ها به ژاپن

پایگاه خبری معدن نیوز -غول تجاری ژاپنی Mitsui قرار است حدود ۲۰ میلیارد ین (۱۲۷ میلیون دلار) سرمایه‌گذاری کند تا بیش از ۲۰ درصد از گروه MTC، یک شرکت پیشرو در بازیافت فولاد مستقر در هند را به دست آورد. این حرکت MTC را به یک شرکت وابسته به روش سهام میتسویی ارتقا می دهد.

دست یابی به پنجمین رکورد روزانه تولید در مجتمع فولاد سبا

پایگاه خبری معدن نیوز -با تولید ۵ هزار و ۷۶۷ تن کلاف گرم در مجتمع فولاد سبا، پنجمین رکورد روزانه تولید در سال ۱۴۰۳ در این مجتمع، روز جمعه ۱۸ خردادماه سال جاری به ثبت رسید تا با کسب این دستاورد، بار دیگر زحمات و توانایی‌های فنی کارکنان این بخش متجلی گردد.

جهش تولید سه محصول در ذوب آهن اصفهان

پایگاه خبری معدن نیوز -ذوب آهن اصفهان به عنوان پیشران صنعت فولاد کشور و بزرگترین تولیدکننده مقاطع طویل در ایران طی ۲ ماهه ابتدایی سال جاری و در سه گروه محصول خود شامل تیرآهن، کلاف و شمش چدن جهش تولید را ثبت کرد.

تجلیل از بازنشستگان سال ۱۴۰۲ شرکت ملی صنایع مس ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -در مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از ۶ بازنشسته سال ۱۴۰۲ با اهدای لوح یادبود تجلیل به عمل آمد.

تداوم ناترازی انرژی و یک میلیارد دلار خسارت؛

تابستانی سخت در انتظار فولاد خوزستان است

پایگاه خبری معدن نیوز -چالش‌های صنایع در حوزه انرژی چند سالی است که این بخش را به عنوان موتور پیشران اقتصاد کشور با مشکلات جدی مواجه کرده و به نوعی مانعی بر سر راه فعالیت‌های شرکت‌ها و صنایعی شده که زمینه ساز جهش تولید، خلق ثروت و ارزآوری برای کشور هستند. این عدم توازن در تولید و مصرف برق و گاز طی سال‌های اخیر باعث شده تا بسیاری از صنایع کشور خسارت‌های جدی‌ در بحث تولید و فروش محصولات خود متحمل شوند؛ خسارت‌های سنگینی که به معنای وارد شدن ضربه‌های مهلک به اقتصاد کشور بوده است.

کاهش ۲۷ درصدی صادرات فولاد

پایگاه خبری معدن نیوز -بررسی ها نشان می دهد که در ۲ ماهه امسال صادرات فولاد حدود ۲۷ درصد کاهش یافته است.

بازدید نماینده ولی فقیه و استاندار کرمان از مجتمع مس درآلو

پایگاه خبری معدن نیوز -نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان به همراه استاندار کرمان، فرمانده سپاه ثارالله و جمعی از مسئولان منطقه‌ای از بخش‌های مختلف مجتمع مس درآلو بازدید کرد.

آمادگی فولاد سنگان برای ورود به بازارهای صادراتی

پایگاه خبری معدن نیوز -مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ در ۲۳خرداد با حضور سهامداران شرکت، هیئت مدیره، معاونین و مدیران فولاد سنگان برگزار شد.

ابداع روشی اقتصادی برای استحصال آلومینا از منابع غیربوکسیتی

پایگاه خبری معدن نیوز -محققان و فناوران دانشکدگان فنی دانشگاه تهران، به دانش‌فنی و تکنولوژی استحصال آلومینا (اکسید آلومینیوم) از منابع غیربوکسیتی شامل آلونیت و نفلین سینتی به روش اقتصادی و زیست‌سازگار دست یافتند.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

زیرمجموعه جدید توکیو استیل برای بازار اروپا

پایگاه خبری معدن نیوز -فولادساز ژاپنی، توکیو استیل برند جدید فولاد سبز خود "ENSO" را برای بازار اروپا عرضه کرده است.

ریل ذوب آهن عامل تسریع احداث خط شماره ۲ متروی اصفهان

پایگاه خبری معدن نیوز -ط شماره ۲ متروی اصفهان از شمال شرق اصفهان تا خمینی شهر به طول حدود ۲۴ کیلومتر هم اکنون با بهره گیری از ریل ذوب آهن اصفهان در حال احداث می باشد.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

روند کاهشی قیمت بیلت در جنوب شرق آسیا

پایگاه خبری معدن نیوز -در بحبوحه کاهش تقاضای بیلت در منطقه، احساسات در بازار بیلت های وارداتی آسیای جنوب شرقی همچنان به روند نزولی خود ادامه می دهد. فعالیت های تجاری کند به دلیل تفاوت در قیمت های پیشنهادی، بازار بیلت را ساکن نگه داشت.

به منظور پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای؛

تفاهم همکاری میان شرکت ملی مس و بانک توسعه صادرات منعقد شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با بانک توسعه صادرات به منظور تامین ماشین‌آلات و تجهیزات معدنی و پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای خبر داد.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

چشم‌انداز هفتگی ۵ محصول کلیدی فولادی

پایگاه خبری معدن نیوز -در این گزارش به بررسی چشم انداز کوتاه مدت پنج محصول کلیدی فولادی چین با تکیه بر نتایج نظرسنجی‌ها و ارتباط با فعالان بازار چین پرداخته شده است.

طی ۲ ماهه ۱۴۰۳؛

تولید فولاد ایران ۱.۶ درصد رشد کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، آمار تولید فولاد کشور در ۲ ماهه سال ۱۴۰۳ را منتشر کرد و از رشد اندک ۱.۶ درصدی تولید فولاد ایران در این مدت خبر داد.

حماسه رکوردشکنی فولادسنگان، بدون توقف

پایگاه خبری معدن نیوز -تلاشگران شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در ادامه روند پرافتخارشان در سال جهش تولید با مشارکت مردم، موفق به کسب رکوردی دیگر در تولید روزانه گندله شدند.

ایران در مسیر فرصت‌ها و تهدیدهای تولید فولاد سبز

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون برنامه ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) تاکید کرد: ایران در مسیر دستیابی به فرایند تولید فولاد سبز، با فرصت ها و همچنین تهدیدهایی در این صنعت مواجه است.

بازنگری دستورالعمل کمیته تملک در دستور کار شرکت ملی مس

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در جلسه با اعضای کمیته تملک این شرکت، بر لزوم بازنگری دستورالعمل کمیته مذکور با هدف ارتقای بهره‌وری و تحقق سیاست شفافیت حداکثری تاکید کرد.

دریافت تقدیرنامه تک ستاره شاخص کلی عملکرد انرژی EPI توسط فولادسنگان

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در اولین دوره حضور در گروه صنایع انرژی بَر در تولید آهن و فولاد موفق به کسب تقدیرنامه تک ستاره شاخص کلی عملکرد انرژی EPI از دست معاون محترم وزیر صمت شد

ذوب آهن اصفهان تولیدکننده سازه‌های آلیاژی مورد نیاز صنعت برق ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -ذوب آهن اصفهان آمادگی و موافقت خود برای تولید و تحویل سازه های مورد نیاز صنعت برق ایران به ویژه تولید نبشی مورد استفاده در دکل های انتقال برق شبکه سراسری را اعلام نمود.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

چشم‌انداز تیره و تار صادرات فولاد ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -صادرات محصولات فولادی نیمه تمام ایران در اولین ماه سال جاری (۲۱ اسفند ۱۱۴۰۲ تا ۳۰ فروردین ۱۴۰۳) به ۳۴۳ هزار تن رسید که بر اساس داده‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل فولاد خوزستان تاکید کرد:

ضرورت حرکت به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر

پایگاه خبری معدن نیوز -چهارمین جلسه کمیته راهبری با حضور امین ابراهیمی مدیرعامل، محمد نیکوکار قائم‌مقام مدیرعامل در امور بهره برداری و توسعه، مشاوران مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران گروه فولاد خوزستان روز سه‌شنبه ۲۲ خردادماه ۱۴۰۳ در سالن همایش شهدای مدافع حرم استان واقع در ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان برگزار شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

فولاد مبارکه مصداق بارز دوری از خام‌فروشی است

پایگاه خبری معدن نیوز -وزیر امور اقتصادی و دارایی در آیین افتتاح طرح توسعه گمرک اختصاصی فولاد مبارکه گفت: در حوزه تولید مجتمع فولاد مبارکه یکی از مصادیق زنجیره ارزش کامل، تراز و نمونه کشور است.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد