ادامه جهش قیمت مس به بالاترین سطح دو سال اخیر

پایگاه خبری معدن نیوز -با پایان یافتن گردهمایی سالانه صنعت مس در هفته گذشته، قیمت مس در معاملات پایان هفته به بالاترین سطح خود در دو سال گذشته رسید.

توسعه فناوری‌های حوزه صنایع معدنی با حمایت از پژوهشگران

پایگاه خبری معدن نیوز -زیست‌بوم فناوری و نوآوری صنایع معدنی با حمایت از فعالان پژوهشی و فناور و ایجاد زمینه همکاری با پژوهشگران این حوزه توسعه می‌یابد.

معدن نیوز بررسی کرد؛

کاخ سفید چینی ها را به دردسر می اندازد

پایگاه خبری معدن نیوز -کاخ سفید در ۱۷ آوریل ۲۰۲۴ اعلام کرد که از دفتر نماینده تجاری ایالات متحده (USTR) می خواهد تا نرخ مالیات بر اساس "تجارت ۳۰۱" بر فولاد و آلومینیوم وارداتی از چین را سه برابر کند. در همان روز، USTR اعلام کرد که مطالعه کشتی‌سازی، کشتی‌رانی و تدارکات چین را آغاز خواهد کرد. این نوعی سیاست است که از اتحادیه های کارگری مانند کارگران فولاد متحد (USW) حمایت می کند.

شروع پرقدرت فولاد غدیر نی ریز در سال ۱۴۰۳؛

تولید بیش از ۸۳ هزار تن آهن اسفنجی در فروردین ماه

پایگاه خبری معدن نیوز -مجتمع فولاد غدیر نی ریز با میانگین تولید روزانه ۲۶۸۰ تن آهن اسفنجی، اولین ماه از سال ۱۴۰۳ را پر قدرت آغاز کرد.

فروردین پر رکورد جهان فولاد در سال جهش تولید

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت جهان فولاد سیرجان موفق به ثبت ۷ رکورد کمی و ۶ رکورد کیفی تولید طی فروردین ماه ۱۴۰۳ شد.

ثبت رکورد جدید تولید ماهانه محصول در ناحیه نورد گرم فولاد مبارکه

پایگاه خبری معدن نیوز -بار دیگر عزم مدیریت و کارکنان فولاد مبارکه و خاصه کارکنان نورد گرم برای تحقق راهبرد رشد تولید و اهداف سازمان جزم گردید و با تولید ۵۱۳ هزار و ۱۱۲ تن کلاف گرم به ثبت رکورد ماهانه در فروردین‌ماه منجر شد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان:

بهار زیبای فولاد هرمزگان با رکوردشکنی آغاز شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: فولاد هرمزگان در فروردین ماه موفق شد هم در واحد احیا مستقیم و هم در واحد فولادسازی رکوردهای جدید ماهیانه به ثبت برساند و عزم خود را برای دستیابی به اهداف و استراتژی‌های کلان به ویژه جهش تولید جزم کند.

طی نخستین ماه ۲۰۲۴ ثبت شد؛

افزایش ۵.۵ درصدی تولید مس تصفیه شده جهانی

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید مس تصفیه شده جهانی طی نخستین ماه ۲۰۲۴ میلادی، ۵.۵ درصد افزایش یافت.

رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد:

از فولاد خوزستان تمام قد حمایت می‌کنیم

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) پس از اعلام تحریم­ های جدید علیه شرکت فولاد خوزستان گفت: با همراهی شر­کت ­های معدنی و صنایع معدنی از شرکت فولاد خوزستان حمایت می‌کنیم.

ثبت ۲۴ رکورد در فروردین‌ماه در شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر

پایگاه خبری معدن نیوز -با تلاش، کارکنان و پیمانکاران و پشتیبانی همه مدیریت‌ها مجموعا ۲۴ رکورد شامل ۱۸ رکورد تولید روزانه و ماهانه همراه با ارتقای سطح کیفی محصول، ۴ رکورد حمل، بارگیری و فروش و ۲ رکورد پایداری در بخش‌های مختلف شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر در فروردین ماه ۱۴۰۳ ثبت شد.

استاندار کرمان:

طرح‌های توسعه و سرمایه‌گذاری مس در معادن کوچک باید افزایش یابد

پایگاه خبری معدن نیوز -استاندار کرمان در دیدار با مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، ضمن انتقال دغدغه‌ها و انتظارات استان، به معادن خرد و کوچک زیرمجموعه مس در استان و اهمیت سرمایه‌گذاری در آنها اشاره کرد و گفت: این معادن برای منطقه و محدوده اطراف خود دارای اهمیت است و ظرفیت‌های متنوعی نیز دارند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران مطرح کرد:

سرعت بخشیدن به طرح‌های توسعه‌ای مس

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در محل استانداری کرمان با محمدمهدی فداکار دیدار کرد.

فولادسازی و کوره بلند ذوب آهن اصفهان در مسیر تحقق شعار سال

پایگاه خبری معدن نیوز -مسئولین و تلاشگران بخش‌های فولادسازی و کوره بلند ذوب آهن اصفهان همت ویژه‌ای را برای تحقق شعار سال به کار بسته‌اند.

طی فرودین ماه ۱۴۰۳ ثبت شد؛

تولید ۷۹ هزار و ۳۰۱ تن آهن اسفنجی در فولاد شادگان

پایگاه خبری معدن نیوز -میزان تولید آهن اسفنجی در فولاد شادگان ۷۹ هزار و ۳۰۱ تن ثبت شد که یک رکورد تولید ماهانه برای این مجتمع محسوب می شود.

صادرات ۷.۶ میلیارد دلاری زنجیره فولاد در سال گذشته

پایگاه خبری معدن نیوز -صادرات زنجیره آهن و فولاد کشور در مجموع یکساله ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن، هم به لحاظ حجمی و هم به لحاظ ریالی افزایشی رقم خورده است. در مجموع زنجیره فولاد کشور با جهش ۶۶ درصدی صادرات نسبت به سال ۱۴۰۱ از ۳۰ میلیون تن فراتر رفته که درآمد ۷.۶ میلیارد دلاری را برای کشور در پی داشته است.

ثبت بالاترین میزان تاریخ تولید فولاد ایران در سال ۱۴۰۲

پایگاه خبری معدن نیوز -

تعرفه صادرات فولاد و آلومینیوم چین به آمریکا ۳ برابر شد

پایگاه خبری معدن نیوز -«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا خواستار سه برابر کردن نرخ تعرفه‌های موجود بر صادرات فولاد و آلومینیوم چین به این کشور شد.

سه‌گانه صعود فلزات

پایگاه خبری معدن نیوز -وضع تحریم‌‌‌های جدید علیه فلزات تولیدشده توسط روسیه از سوی غرب، عقب‌‌‌نشینی شاخص دلار آمریکا و افزایش تنش در خاورمیانه، سه‌عامل تقویت بهای فلزات اساسی در بازار جهانی ظرف ساعات ابتدایی بازگشایی بازارها در هفته جاری یعنی دوشنبه پانزدهم آوریل بود. به این ترتیب بهای هر تن مس به رکورد قیمتی ۲۲ماه اخیر خود صعود کرد؛ آلومینیوم به رکورد قیمتی ۱۵ماه اخیر خود رسید و نیکل کانال قیمتی ۱۸‌هزار دلاری را بازپس گرفت.

تولید سالیانه فولاد ایران از مرز ۳۲ میلیون تن عبور کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اعلام کرد: تولید فولاد کشور در سال ۱۴۰۲ به بیش از ۳۲ میلیون تن رسید که بالاترین میزان در تاریخ فولاد کشور است.

استیل مینت گزارش می‌دهد؛

علل افزایش صادرات فولاد چین

پایگاه خبری معدن نیوز -صادرات فولاد چین در سال گذشته به سمت افزایش حرکت کرد و این روند تا سال ۲۰۲۴ هم ادامه داشته است. داده های جمع آوری شده توسط BigMint نشان می دهد که حجم صادرات در مارس ۲۰۲۴ به بالاترین حد هفت ساله یعنی ۹.۸۹ میلیون تن رسیده است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان:

سال نیکوی فولاد هرمزگان از بهار با ثبت رکورد آغاز شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: در فروردین ماه امسال شاهد ثبت چندین رکورد تولید روزانه در واحدهای تولیدی فولاد هرمزگان بودیم که نوید سال خوبی را برای فولاد هرمزگان می‌دهد.

قیمت مس در بالاترین سطح ۲ سال گذشته

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت مس در بازارهای جهانی در حالی به بالاترین سطح دوسال اخیر رسید که میزان تقاضا برای این فلز سرخ همچنان ضعیف است. از طرفی تقویت دلار موجب اوج‌‌‌گیری نرخ مس شده و در روز ۱۵آوریل قیمت مس به ۴.۳دلار به ازای هر پوند رسید که نوعی رکورد قیمتی محسوب می‌شود. بررسی بازارهای جهانی نشان می‌دهد که معاملات آتی مس در روز ۱۵آوریل به ۴.۳دلار به ازای هر پوند رسیده که بالاترین سطح طی دوسال اخیر به حساب می‌‌‌آید، چراکه تقویت دلار در مقابل تضعیف تقاضا ایستادگی کرد و در نهایت پیروز این دوئل بود.

ثبت رکورد تولید روزانه تختال در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه

پایگاه خبری معدن نیوز -در سال "جهش تولید با مشارکت مردم"، همکاران پرتلاش ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم، در روز ۲۷ فروردین موفق به ثبت رکورد تولید روزانه ۲۹ هزار و ۱۶۸ تن تختال با ۱۶۲ ذوب شدند.

جلسه مدیریت بحران فولاد هرمزگان برگزار شد

پایگاه خبری معدن نیوز -با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت فولاد هرمزگان، جلسه مدیریت بحران شرکت به منظور بررسی و کاهش اثرات و خسارت‌های احتمالی بارندگی شدید استان هرمزگان برگزار شد.

رشد ۵.۵ درصدی تولید فولاد ایران در سال ۱۴۰۲

پایگاه خبری معدن نیوز -برپایه آمارهای منتشره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، تولید فولاد کشور در سال ۱۴۰۲ به ۳۲ میلیون و ۱۰۸ هزار تن رسید که بالاترین میزان در تاریخ تولید این محصول است. این میزان تولید در مقایسه با سال پیش از آن رشد ۵.۵ درصدی نشان می‌دهد.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد