تجلیل از بازنشستگان سال ۱۴۰۲ شرکت ملی صنایع مس ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -در مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از ۶ بازنشسته سال ۱۴۰۲ با اهدای لوح یادبود تجلیل به عمل آمد.

بازدید نماینده ولی فقیه و استاندار کرمان از مجتمع مس درآلو

پایگاه خبری معدن نیوز -نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان به همراه استاندار کرمان، فرمانده سپاه ثارالله و جمعی از مسئولان منطقه‌ای از بخش‌های مختلف مجتمع مس درآلو بازدید کرد.

ابداع روشی اقتصادی برای استحصال آلومینا از منابع غیربوکسیتی

پایگاه خبری معدن نیوز -محققان و فناوران دانشکدگان فنی دانشگاه تهران، به دانش‌فنی و تکنولوژی استحصال آلومینا (اکسید آلومینیوم) از منابع غیربوکسیتی شامل آلونیت و نفلین سینتی به روش اقتصادی و زیست‌سازگار دست یافتند.

به منظور پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای؛

تفاهم همکاری میان شرکت ملی مس و بانک توسعه صادرات منعقد شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با بانک توسعه صادرات به منظور تامین ماشین‌آلات و تجهیزات معدنی و پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای خبر داد.

بازنگری دستورالعمل کمیته تملک در دستور کار شرکت ملی مس

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در جلسه با اعضای کمیته تملک این شرکت، بر لزوم بازنگری دستورالعمل کمیته مذکور با هدف ارتقای بهره‌وری و تحقق سیاست شفافیت حداکثری تاکید کرد.

شرکت مهندسی صنایع و معادن کانی مس؛ پیشرو در بومی‌سازی تجهیزات صنعت مس

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت مهندسی صنایع و معادن کانی مس به عنوان یکی از مجموعه‌های تابعه شرکت ملی صنایع مس ایران با بومی‌سازی یک پروژه و ۷ تجهیز در زنجیره صنعت مس، گامی ارزشمند در مسیر استفاده از توان ساخت داخل برداشته است.

۲ کلان پروژه کارخانه تغلیظ دره‌زار و درآلو در آستانه اتمام عملیات اجرایی

پایگاه خبری معدن نیوز -آخرین وضعیت پیشرفت پروژه‌های توسعه‌ای شرکت ملی صنایع مس ایران به صورت رسمی منتشر شد که بر این اساس، ۲ کلان پروژه کارخانه تغلیظ دره‌زار و درآلو در آستانه اتمام عملیات اجرایی قرار دارند.

" تولیدات با تکنولوژی بالا"؛ اولویت ایمیدرو برای ایجاد شهرک صنایع پائین دستی مس

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، استقرار صنایع با ارزش افزوده بالا برای ایجاد شهرک تخصصی پائینی دستی مس را مورد تاکید قرار داد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:

هیچ اولویتی بالاتر از پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای نیست

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران بر استفاده حداکثری از توان ساخت داخل در اجرای پروژه‌ها تاکید کرد و گفت: هیچ اولویتی بالاتر از پیشبرد طرح‌‎های توسعه‌ای نیست.

در ۳ ماهه ۲۰۲۴ ثبت شد؛

رشد ۵.۳ درصدی تولید مس تصفیه شده جهانی

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید مس تصفیه شده جهانی طی ۳ ماهه نخست ۲۰۲۴ میلادی، با ۵.۳ درصد افزایش، به بیش از ۶.۸ میلیون تن رسید.

رشد ۲.۵ برابری ظرفیت تولید در سال ۱۴۰۳

پایگاه خبری معدن نیوز - ظرفیت تولید کنسانتره مس در این شرکت ۲.۵ برابر شده و به ۶ هزار تن در سال ۱۴۰۳ خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تاکید کرد؛

اهمیت نهضت بومی‌سازی در شرکت ملی مس ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: با هدف بهبود کارایی، ارزیابی عملکرد بخش‌های گوناگون در مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران به صورت فصلی انجام گیرد تا با استفاده از نتایج حاصل شده، نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف برطرف شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد؛

ساخت ۳ نیروگاه ۴۲ مگاواتی در مجتمع‌های مس سرچشمه، سونگون و خاتون آباد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از ساخت ۳ نیروگاه ۴۲ مگاواتی برق در مجتمع های مس سرچشمه، سونگون و خاتون آباد به منظور کمک به تامین نیاز انرژی در شرکت ملی مس خبر داد.

قیمت مس کاهش یافت

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت مس پس از رسیدن به بالاترین سطح روزانه خود در شیکاگو طی هفته گذشته، با تعدیل بخشی از افزایش‌های اخیر، با کاهش قیمت مواجه شد. حجم معاملات در این دوره با صعود همراه بود و به سطح قابل توجهی رسید، به طوری که در بورس کالای شیکاگو طی یک دوره ۲۴ ساعته، حجم معاملات قراردادهای آتی مس به معادل بیش از ۱۰ میلیون تن به ارزش تقریبی ۱۱۵ میلیارد دلار رسید. این رقم بیش از دو برابر حجم معاملات روزانه میانگین سهام در بورس داو جونز و سه برابر حجم معاملات اوراق قرضه آلمان است.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

افزایش قیمت قراضه مس واردات را کاهش می‌دهد

پایگاه خبری معدن نیوز -واردات قراضه مس در هند از ۲۱۴۲۱ تن در مارس ۲۰۲۴ به ۲۱۰۵۸ تن در آوریل کاهش یافت که نشان دهنده کاهش جزئی ۱.۷ درصدی بود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد؛

اولویت تامین کالاها و تجهیزات مورد نیاز مجتمع‌های مس از داخل استان محل استقرار

پایگاه خبری معدن نیوز -حسین مدرس خیابانی روز گذشته در نشست ارتباط موثر صنایع بزرگ و کوچک که در محل مجتمع مس سرچشمه رفسنجان برگزار شد، اظهار کرد: این رویداد با سیاست خوب استاندار کرمان و معاونت اقتصادی استانداری در خصوص تقویت ارتباط بین صنایع بزرگ و کوچک و متوسط استان برگزار شده است.

توسعه صنعت مس، فرصتی برای جهش تولید

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل هلدینگ توسعه زنجیره مس ایران اعلام کرد: با توجه به آینده مس در صنایع نوین، ایران می تواند از این فرصت برای ایجاد جهش اقتصادی استفاده کند.

تولید سالانه یک میلیون تن کاتد مس از مهم‌ترین اولویت‌های کاری فملی است

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از اهتمام همه بخش‌های این مجموعه برای تحقق برنامه تولید یک میلیون کاتد مس با ایجاد زیرساخت‌های لازم در حوزه معدن، آب و برق و تجهیزات و ماشین‌آلات خبر داد.

صنعت آلومینیوم در آینده چه مسیری را پیش خواهد گرفت؟

پایگاه خبری معدن نیوز -در اواسط قرن نوزدهم میلادی ناپلئون سوم رئیس جمهور فرانسه با کارد و چنگال‌های آلومینیومی از مهم‌ترین مهمان‌های خود پذیرایی می‌کرد. در آن دوران، آلومینیوم ارزشی بیشتر از طلا داشته آلومینیوم از دیرباز بسیار ارزشمند بوده و در عصر مدرن امروزی نیز از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. نقش آلومینیوم در آینده پررنگ‌تر نیز خواهد شد.

پیش‌بینی افزایش قیمت مس به ۴۰ هزار دلار در تن

پایگاه خبری معدن نیوز -یکی از مدیران سرمایه‌گذاری پیش‌بینی کرده است که قیمت مس به عنوان یک کامودیتی پر تقاضا و تاثیرگذار در مسیر گذار به انرژی سبز، طی سال‌های آینده به ۴۰ هزار دلار در تن خواهد رسید.

پیگیری اجرای تفاهم‌نامه‌های مشترک شرکت ملی مس و بانک شهر

پایگاه خبری معدن نیوز -

تولید اولین مس آندی در روز آزادی خرمشهر

پایگاه خبری معدن نیوز -همزمان با سوم خرداد سال ۶۱ و آزادسازی غرورآفرین خرمشهر اولین «مس آندی» در مجتمع مس سرچشمه توسط مهندسان ایرانی تولید شد.

تکمیل و راه‌اندازی PTM۳ به دست متخصصان آلومینای جاجرم

پایگاه خبری معدن نیوز -سرپرست بخش تعمیرات برق سالن‌های احیا شرکت آلومینای ایران گفت: با تلاش شبانه‌روزی پرسنل و متخصصان واحد تعمیرات سالن، کرین ۳ (روبات صنعتی) جهت پایداری تولید واحد شمش آلومینیوم این شرکت تکمیل و راه‌اندازی شد.

تجدیدنظر استاندارد معیار مصرف انرژی در فرآیندهای تولید آلومینیوم تصویب شد

پایگاه خبری معدن نیوز -سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد: در دویست و سومین اجلاسیه کمیته ملی استاندارد انرژی، تجدیدنظر استاندارد ملی ایران با عنوان «آلومینیوم اولیه - معیار مصرف انرژی در فرآیندهای تولید» به تصویب رسید.

امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه با هدف افزایش بهره‌وری در فرآیند بیو لیچینگ کانی‌های مس

پایگاه خبری معدن نیوز -تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه شرکت ملی صنایع مس ایران، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان و شرکت کانی گستر ماد با هدف افزایش بهره‌وری در فرآیند بیو لیچینگ کانی‌های مس به امضاء رسید.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد