مشارکت و سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی در طرح‌های توسعه صنعت مس

پایگاه خبری معدن نیوز -با حضور علی رستمی مدیرعامل شرکت مس و مهدی غضنفری رئیس هیأت‌عامل صندوق توسعه ملی تفاهم‌نامه مشارکت و سرمایه‌گذاری این صندوق در بخش زنجیره صنعت مس از معدن تا پایین‌دست و درراستای به‌فعل درآوردن استعدادها و ظرفیت‌های معدن به امضا طرفین رسید.

سقوط تولید غول‌های جهانی مس

پایگاه خبری معدن نیوز -گروه معدنی جهانی گلنکور ۱۲ درصد کاهش تولید مس را در سال ۲۰۲۲ گزارش کرده است.

جابجایی رکورد پس از ۹ سال در شهربابک

پایگاه خبری معدن نیوز -مجتمع مس شهربابک در دی ماه سال جاری با تولید ۱۶۷ تن اکسید مولیبدن رکورد تولید در این بخش را جابجا کرد.

کاهش ۳۰ درصدی تولید مس پرو درپی اعتراضات در این کشور

پایگاه خبری معدن نیوز - درپی کودتا علیه پدرو کاستیو رئیس‌جمهور چپگرای برکنار شده پرو و ادامه اعتراضات در این کشور، تولید مس پرو - دومین تولید کننده بزرگ مس جهان - حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.

ثبت رکورد تاریخی تولید در شرکت نوآوران مس

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت نوآوران مس که به‌عنوان یکی از بزرگترین پیمانکاران حوزه معدنی کشور بشمار می‌رود در پروژه حمل مواد معدنی در مجتمع مس سونگون ورزقان در بازه زمانی دی ماه با ثبت رکورد افزایش ۴۵ درصدی تولید نسبت به متوسط شش ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ علاوه بر حفظ روند رو به رشد خود در این سال یک رکورد تاریخی را نیز به ثبت رساند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:

انستیتو مهندسی صنعت مس تأسیس می‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از تشکیل انستیتویی برای صنایع پایین‌دستی و بالادستی مس با همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران خبرداد.

بهره‌برداری از چهار پروژه توسعه‌ای شرکت آلومینای ایران

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت آلومینای ایران گفت: تا پایان امسال و همچنین اوایل سال آینده، چهار پروژه توسعه‌ای در این شرکت به ارزش ۷۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

کنسانتره مس خاتون آباد روی قطار ریلی قرار گرفت

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت مس با اعلام این مطلب که کنسانتره مس خاتون آباد روی قطار ریلی قرار گرفت، اضافه کرد: اجرای این طرح که با کمک راه آهن کشور صورت گرفته، ۴۴۰ میلیارد تومان هزینه دربر داشته است.

در جلسه کنترل مدیریت شرکت آلومینیوم جنوب مطرح شد؛

افزایش ۶۰ درصدی تولید شمش آلومینیوم سالکو طی ۹ ماهه امسال

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت آلومینیوم جنوب(سالکو) با تولید ۲۰۳.۲۳۱ تن شمش آلومینیوم طی ۹ ماهه امسال، میزان تولید نسبت محصول را نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶۰ درصد افزایش داد.

در بیست و پنجمین دوره همایش معرفی شرکت‌های برتر ایران (IMI-۱۰۰)؛

ملی مس سومین «شرکت سودآور» کشور شد

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت ملی صنایع مس ایران در همایش معرفی ۱۰۰ شرکت برتر کشور در ردیف ۵ شرکت برتر قرار گرفت و برپایه شاخص‌های تعریف شده با دریافت لوح تقدیر و تندیس همایش به‌ عنوان سومین شرکت برتر از نظر سودآوری معرفی شد.

مدیرعامل فملی خبر داد:

افتتاح ۲۱ طرح در دهه مبارک فجر از سوی شرکت مس

پایگاه خبری معدن نیوز -۲۱ طرح همزمان با ایام‌ا... دهه مبارک فجر از سوی شرکت ملی صنایع مس ایران افتتاح شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

برگزاری نخستین گردهمایی آموزشی مدیران و رؤسای حراست ستادی و عملیاتی شرکت ملی مس

پایگاه خبری معدن نیوز -نخستین گردهمایی آموزشی مدیران و رؤسای حراست ستادی و عملیاتی شرکت ملی مس با هدف ایجاد تعامل و هم‌افزایی با حضور علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار شد.

صعود طلا به مس رسید

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر عامل گروه منابع اوراسیا (ERG) به رویترز گفت که به دلیل افزایش تقاضا، نگرانی‌های عرضه و استفاده گسترده از این فلز در فناوری‌های انتقال انرژی، قیمت مس امسال برای یک افزایش دیگر تعیین شده است.

معضلات معاملات آلومینیوم در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز - عرضه آلومینیوم در بورس‌کالا و تامین مواد اولیه توسط صنایع پایین‌دستی فعال در این حوزه یکی از چالش‌‌‌برانگیزترین موضوع‌‌‌های بخش صنعت به حساب می‌‌‌آید. عرضه شمش‌‌‌های آلومینیوم با ‌درصد خلوص پایین و عدم‌تعیین سقف خرید برای متقاضیان دو معضل رینگ صنعتی به حساب می‌‌‌آید که فعالان صنعت نقره‌‌‌ای در جهت تعدیل بازار آلومینیوم خواهان اصلاح این دو مورد هستند.

تولید بیش از ۴۷۰ هزار تن شمش آلومینیوم طی ۹ ماه سالجاری

پایگاه خبری معدن نیوز -میزان تولید شمش آلومینیوم کشور طی ۹ ماهه امسال، با ۱۹ درصد افزایش، از مرز ۴۷۰ هزار تن عبور کرد.

ورزقان قطب معدنی کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -شهرستان ورزقان با داشتن معدن بزرگ و استراتژیک مس سونگون قطب معدنی کشور به شمار می رود و باید از ظرفیت ها و پتانسیل معدنی این منطقه در جهت توسعه شمال غرب کشور استفاده کرد.

جایگاه جهانی ایران در تولید مس کاتد نیازمند ارتقا

پایگاه خبری معدن نیوز -در روزهای اخیر تاکید دولت بر توسعه صنعت مس افزایش پیدا کرده است. حالا علاوه بر فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری نیز بر توسعه صنعت مس و دستیابی به تولید ۱ میلیون کاتد تاکید کرد. این در حالی است که سال های گذشته تمرکز دولت ها بیشتر بر توسعه صنعت فولاد و تحقق تولید ۵۵ میلیون تن شمش فولاد در ۱۴۰۴ بود.

سرچشمه و شهربابک رکورد زدند

پایگاه خبری معدن نیوز -در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، با تلاش و کوشش حداکثری کارکنان، دو مجتمع مس سرچشمه و شهربابک رکوردهای جدیدی را به ثبت رساندند.

طی ۹ ماهه سال ۱۴۰۱؛

۱۷۵ هزار تُن پودر آلومینا در آلومینای ایران تولید شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت آلومینای ایران واقع در شهرستان جاجرم گفت: ۹ ماهه امسال ۱۷۵ هزار تن پودر آلومینا در این مجموعه صنعتی تولید شد که این میزان با مدت مشابه سال گذشته برابری می‌کند. ​

مدیر امور تغلیظ مجتمع مس شهربابک خبر داد:

افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت فرآوری خط تولید کارخانه تغلیظ شهر بابک

پایگاه خبری معدن نیوز -محمود حکمتی با اعلام این خبر که ظرفیت فرآوری خط تولید کنسانتره مس از ۶۲۵ تن به حدود ۱۰۰۰تن رسیده است،گفت: با انجام پروژه های اصلاحی، افزایش تولید ۳۰ درصدی کارخانه تغلیظ مجتمع مس شهر بابک رقم خورد.

با حضور مدیرعامل شرکت ملی مس در گفتگوی ویژه خبری شبکه یک سیما؛

تدوین برنامه تحول صنعت مس ایران بررسی شد

پایگاه خبری معدن نیوز -با حضور مصطفی طاهری رییس کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی و علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در گفتگوی ویژه خبری ساعت ۲۲ شبکه یک سیما ( ۱۱ دی ۱۴۰۱) پتانسیل‌های صنعت مس و تدوین برنامه تحول صنعت مس ایران بررسی شد.

امید قالیباف:

دستیابی به تولید یک میلیون تن کاتد مس با اجرای ۳۲ طرح جدید

پایگاه خبری معدن نیوز - سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در توئیتر نوشت: اجرای ۳۲ طرح جدید، تولید کنونی۲۴۰ هزار تنی کاتد مس کشور را به یک میلیون تن افزایش خواهد داد.

وزیر صمت:

رشد ۵ برابری صادرات مس طی ۵ سال آتی

پایگاه خبری معدن نیوز -وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: برای جبران عقب ماندگی‌ها در حوزه مس، ۱۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام و موجب می‌شود که صادرات در این حوزه از حدود یک و هفت دهم میلیارد کنونی به بیش از ۱۰ میلیارد دلار در ۵ سال آینده افزایش یابد.

کاهش قیمت مس

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت مس روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار کاهش یافت و به دلیل نگرانی‌ها در مورد تقاضای ناشی از افزایش موارد ابتلاء به کووید در چین، کاهش رشد جهانی و افزایش ذخایر، به سمت اولین کاهش سالانه خود از سال ۲۰۱۸ رسید.

مخبر:

صنایع پایین دستی مس برای تولید ثروت در کشور فعال شود

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون اول رئیس جمهور بر لزوم پرهیز از خام فروشی تأکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم به جای خام‌فروشی، زنجیره پایین دستی صنایع همچون صنعت مس را با اتکا به ظرفیت‌های موجود فعال کنیم تا شاهد ارزش افزوده هر چه بیشتر و تولید ثروت برای کشور باشیم.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد