در سال ۲۰۲۲؛

تولید جهانی نیکل ۲۱ درصد افزایش یافت

پایگاه خبری معدن نیوز -برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که تولید جهانی نیکل در سال ۲۰۲۲ با ۲۱ درصد افزایش به ۳۳۰۰ هزار تن رسیده است و تولید در اندونزی، بزرگ‌ترین کشور تولیدکننده نیکل در جهان، با ۵۴ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۱۶۰۰ هزار تن در سال ۲۰۲۲ رسیده است.

رکورد جدید چین در عناصر نادر خاکی

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید جهانی خاک‌های کمیاب در سال ۲۰۲۲ با افزایش ۲۵ درصدی تولید در چین به میزان ۳.۴ درصد افزایش یافته است.

دعوای آلمان با چین بر سر لیتیوم

پایگاه خبری معدن نیوز -اولاف شولتس صدراعظم آلمان به این امید در پایان هفته گذشته راهی آمریکای لاتین شد تا راهی برای آلمان بگشاید و منابع بیشتری از لیتیومی را که غول‌های خودروساز از جمله مرسدس بنز AG و فولکس واگن AG برای باتری خودروهای الکتریکی خود نیاز دارند، تامین کند.

افزایش تولید کنسانتره فسفات در ۹ ماهه ۱۴۰۱

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع فسفات اسفوردی بافق از افزایش تولید کنسانتره فسفات در بازه زمانی ۹ ماهه از ابتدای فروردین تا پایان آذر ماه سال جاری خبر داد.

جهش قیمت در بازار لیتیوم چین

پایگاه خبری معدن نیوز -یک انجمن صنعتی چینی اعلام کرد که تولید لیتیوم چین در سال ۲۰۲۲ به شدت افزایش یافته است که به دلیل تقاضای شدید بخش انرژی جدید و افزایش قیمت‌ها تقویت شده است.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد؛

افزایش ۲۳ درصدی تولید نسبت به ۹ ماهه ۱۴۰۰

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد: تولید پتاس در این مجتمع طی ۹ ماهه سال جاری به ۳۲ هزار و ۱۸۸ تن رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده افزایش ۲۳ درصدی است.

کانادا به دنبال استخراج لیتیوم بیشتری است

پایگاه خبری معدن نیوز -یک شرکت معدن‌کار محلی در تلاش است در یک محدوده ۵۰هزار هکتاری استخراج لیتیوم را با شدت در دستور کار قرار دهد.

مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران خبر داد:

پیشتازی ۱۸۶ درصدی پیربکران از برنامه تولید ۹ ماهه

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران خبر داد: تولید در مجتمع سنگ آهک پیربکران تا پایان آذر ماه به ۷۰۰ هزار تن رسیده که نشانه پیشتازی ۱۸۶ درصدی نسبت به برنامه تولید این مجتمع است.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

غنی‌ترین معادن نیکل دنیا کدامند؟

پایگاه خبری معدن نیوز -نیکل عمدتاً در فرآیند فولادسازی و همچنین در تولید باتری‌های وسایل نقلیه الکتریکی استفاده می‌شود و این فلزی است که بیشترین عناوین اخبار را تاکنون در سال جاری به خود اختصاص داده است.

آمار ۸ ماهه ۱۴۰۱ اعلام شد:

افزایش ۱۲ درصدی تولید کنسانتره فسفات اسفوردی

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید کنسانتره مجتمع فسفات اسفوردی طی ۸ ماهه امسال، حدود ۱۲ درصد افزایش یافت.

بازهم پای خودروهای برقی در میان است؛

کاهش قیمت سولفات نیکل در چین و عواقب بین‌المللی آن

پایگاه خبری معدن نیوز -منابع در بازار می‌گویند، قیمت نیکل سولفات در چین در هفته منتهی به ۱۶ دسامبر به دلیل ادامه کاهش تولید توسط بخش‌های پایین دستی دوباره کاهش یافته است.

اولین معدن لیتیوم تمام الکتریکی جهان در کانادا

پایگاه خبری معدن نیوز -اولین معدن لیتیوم تمام برقی جهان در کانادا سالانه ۱۶۰ هزار تن لیتیوم تولید خواهد کرد.

افزایش ۱۱ درصدی تولید کنسانتره فسفات اسفوردی در نیمه نخست سال

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید کنسانتره مجتمع فسفات اسفوردی طی نیمه نخست امسال، حدود ۱۱ درصد افزایش یافت و به بیش از ۳۲هزار تن رسید.

افزایش اکتشاف اورانیوم در شمال شرق هند

پایگاه خبری معدن نیوز -دولت هند با تاکید بر استفاده از انرژی پاک در برابر سوخت‌های فسیلی، اکتشاف اورانیوم در ایالت‌های شمال شرقی این کشور را آغاز کرده است.

مخالفت چین با ممنوعیت سرمایه‌گذاری در معادن کانادا

پایگاه خبری معدن نیوز -دولت چین مخالفت خود را با دستور کانادا در مورد ممنوعیت سرمایه گذاری در معادن این کشور، اعلام کرد.

آمار نیمه نخست ۱۴۰۱ اعلام شد:

افزایش ۴۳ درصدی تولید سنگ آهک پیربکران

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید سنگ آهک دانه بندی پیربکران طی نیمه نخست ۱۴۰۱ حدود ۴۳ درصد افزایش یافت و از ۵۱۴هزار تن عبور کرد.

چینی‌ها به معادن لیتیوم افغانستان چشم دوخته‌اند

پایگاه خبری معدن نیوز -سخنگوی والی نورستان گفت : یک هیئت از سرمایه گذاران چینی در نشستی با حافظ محمد آقا حکیم، والی نورستان به سرمایه گذاری در بخش شناسایی و استخراج معادن لیتیوم این ولایت ابراز علاقه‌مندی کرده‌ است.

رشد اشتغال، استخراج، تولید و اجرای طرح‌های توسعه در پتاس خور و بیابانک

پایگاه خبری معدن نیوز -راهبر مجتمع پتاس خور و بیابانک اعلام کرد: این مجتمع پس از واگذاری به روش راهبری، با افزایش استخراج، تولید و اجرای طرح‌های توسعه ای مواجه بوده است.

تقاضای در حال انفجار، رکورد قیمتی لیتیوم را شکست

پایگاه خبری معدن نیوز -با افزایش تولید خودروهای الکتریکی تقاضا برای فلزات باتری روزبه‌روز در حال افزایش است، به‌طوری‌که از ابتدای سال بهای لیتیوم پیوسته در حال رشد بود و به‌تازگی رکورد تاریخی قیمتی آن شکسته شد. بهای این فلز از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون حدود ۱۵۰‌درصد رشد داشته است. استقبال از لیتیوم سبب شده است تا بسیاری از تحلیلگران نسبت به زنجیره تامین و عرضه کافی این فلز ابراز نگرانی کنند.

ممنوعیت خام‌فروشی آهن و بنتونیت خراسان جنوبی برای سه سال

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: براساس مصوبه شورای معادن استان، خام‌فروشی یا خروج بدون فرآوری مواد معدنی آهن و بنتونیت از خراسان جنوبی به مدت سه سال ممنوع است.

خشکاندن دریاچه‌ها برای بهره‌برداری لیتیم صحت ندارد

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون وزیر صمت و رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گفت: رو به خشکی رفتن دریاچه ارومیه هیچ ربطی به وجود یا عدم وجود منابع لیتیم در آن ندارد، بلکه این مشکل ناشی از تغییرات اقلیمی و استفاده نادرست از منابع حوضه آب‌ریز عامل خشک شدن دریاچه‌ها است.

تکذیب شایعه خشکاندن دریاچه‌های کشور برای لیتیم

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون وزیر صمت، با تکذیب شایعه خشکاندن عمدی دریاچه‌های کشور مانند ارومیه برای استحصال فلز لیتیم، گفت: برای بهره برداری از این ماده معدنی نیازی به خشکاندن دریاچه نیست.

با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو؛

طرح کانه‌آرایی معدن منیزیت زیروکی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

پایگاه خبری معدن نیوز -طرح کانه‌آرایی (دانه بندی) معدن منیزیت زیروکی در استان سیستان و بلوچستان با حضور وجیه الله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو افتتاح شد.

مازاد عرضه نیکل، کبالت و لیتیم در بازارهای جهانی

پایگاه خبری معدن نیوز -بازارهای جهانی شاهد مازاد عرضه نیکل، کبالت و لیتیوم طی سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ میلادی خواهند بود.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

ناراحتی کانادایی‌ها از تجاوز چین به منابع معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز -در دو دهه گذشته، چین با نظارت اندک از سوی اتاوا، موقعیت قدرتمندی را در بخش مهم مواد معدنی و معدنی کانادا ایجاد کرده است.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد