سرپرست مجتمع نفلین سینیت کلیبر عنوان کرد:

ثبت رکورد استخراج، تولید و فروش مجتمع نفلین در آبان ۱۴۰۲

پایگاه خبری معدن نیوز -سرپرست مجتمع نفلین سینیت کلیبر از رشد قابل‌توجه عملکرد این مجتمع در بخش‌های استخراج، فرآوری، تولید و همچنین فروش در آبان ماه امسال خبر داد و گفت: در بخش تولید نسبت به ۲۴ ماه گذشته، ۱۰۴ درصد افزایش را به ثبت رسانده‌ایم.

با نمک‌ترین معدن ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -معدن نمک گرمسار، به عنوان بزرگ‌ترین و بلندترین معدن نمک فعال در خاورمیانه، سالانه حجم قابل توجهی از نمک را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کند. این معدن، همچنین، به دلیل خواص درمانی‌اش، مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است.

چین کنترل صادرات عناصر استراتژیک خاکی کمیاب را تشدید می‌کند

پایگاه خبری معدن نیوز -وزارت بازرگانی چین می‌گوید کنترل میزان صادرات عناصر استراتژیک خاکی کمیاب را تشدید خواهد کرد و همین امر می‌تواند میزان دسترسی آمریکا به مواد معدنی حیاتی مورد نیاز در تولید خودروهای الکتریکی و موشک‌ها را با مشکل روبرو کند.

با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو:

معدن تیتانیوم کهنوج پس از ۲۵ سال وقفه بهره‌برداری شد

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات عامل ایمیدرو از آغاز عملیات برداشت ماده معدنی از معدن تیتانیوم کهنوج در جنوب استان کرمان خبر داد.

مسئول نظارت مجتمع فسفات اسفوردی یزد خبر داد؛

افزایش ۲۴۰ درصدی فروش کنسانتره در مقایسه با ۶ ماهه سال گذشته

پایگاه خبری معدن نیوز -مسئول نظارت مجتمع فسفات اسفوردی یزد از افزایش ۲۴۰ درصدی فروش کنسانتره فسفات این مجتمع در نیمه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

کاهش ۵۰ درصدی قیمت لیتیوم در چین

پایگاه خبری معدن نیوز -با کاهش تقاضای خودروهای الکتریکی، قیمت لیتیوم در چین ۵۰ درصد کاهش یافت و به ۲۲ هزار و ۸۱۴ دلار در هر تن رسید که نیمی از قیمت بالاترین سطح قیمتی اوایل ماه ژوئن بود.

افزایش ۳۰ درصدی تولید پتاس در شش ماهه ۱۴۰۲۴

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک اظهار داشت: طی شش ماهه نخست سال جاری ۲۵ هزار و ۳۷۶ تن پتاس تولید شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۳۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

آغاز اجرای برنامه بلندمدت توسعه مواد معدنی حیاتی و راهبردی در ایمیدرو

پایگاه خبری معدن نیوز -مجری طرح مواد و عناصر معدنی حیاتی و راهبردی ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان در سال جاری، وارد فاز اجرایی برنامه بلندمدت ۵ ساله برای توسعه مواد معدنی حیاتی و راهبردی شده است.

یک روش استخراجی جدید تولید لیتیوم را متحول می‌کند

پایگاه خبری معدن نیوز -محققان دانشگاه پرینستون یک روش جدید برای استخراج لیتیوم با استفاده از فیبرهای متخلخل ابداع کرده‌اند که زمین و زمان مورد نیاز برای تولید این ماده ارزشمند را به میزان زیادی کاهش می‌دهد.

پرتغال در جمع استخراج‌کنندگان لیتیوم

پایگاه خبری معدن نیوز -آژانس محیط زیست پرتغال موافقت خود را با شرکت محلی لاسورکرسوس برای استخراج لیتیوم با درجه باتری در یکی از اولین معادن لیتیوم این کشور که انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۲۷ شروع به بهره‌برداری کند، اعلام کرده است.

معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور:

شناسایی ۴۰۰ کیلومتر مربع پگماتیت جهت اکتشاف لیتیم در استان‌های مختلف

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون اکتشافات معدنی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در گزارشی با عنوان لیتیم، واقعیت‌ها و چالش‌ها گفت: طی چندین سال گذشته به واسطه پروژه‌های متعدد آینده‌پژوهی در بخش معدن و صنایع معدنی، با یک روند پرشتاب در موضوع مواد بحرانی و حیاتی، به ویژه از منظر صنایع پایین دست مانند خودروسازی، انرژی و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی مواجه شده‌ایم.

کشف ذخایر نیکل برای نخستین بار در شرق کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه خراسان جنوبی روی ثروت خوابیده و خاک این استان، زرخیز است، گفت: برای نخستین بار در شرق کشور، ذخایر نیکل در خراسان جنوبی کشف شده که از عناصر استراتژیک است.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد:

بررسی همه جانبه استحصال لیتیوم از شورابه‌ها در دستورکار است

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از حضور کارشناسان روسی در این مجتمع برای بررسی امکان استحصال لیتیوم از شورابه‌های مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد.

«تجلی» به بازیگر اصلی لیتیم کشور تبدیل می‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -یکی از شرکت‌های مهم در پرتفوی سرمایه‌گذاری گروه توسعه معادن و فلزات (ومعادن)، شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات است که به عنوان اولین شرکت پروژه محور در کشور شناخته می‌شود و با نماد «تجلی» وارد بازار سرمایه شد.

افزایش ۸۰ درصدی تولید مجتمع پیربکران

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران از رشد ۴۹ درصدی فروش سنگ آهک ریزدانه و افزایش ۸۰ درصدی تولید این مجتمع نسبت به حداقل ذکر شده در قرارداد خبر داد.

کاهش قیمت خیره‌کننده لیتیوم در معاملات آتی چین

پایگاه خبری معدن نیوز -اولین روز از معاملات آتی چین برای عرضه لیتیوم – که عنصری ضروری برای ساخت باتری خودروهای الکتریکی محسوب می‌شود و چین از جمله بزرگترین خریداران آن به حساب می‌آید – با کاهش تقاضا و کاهش قیمت‌ها، شروعی سخت را در سرزمین اژدها به ثبت رساند.

کاهش قیمت نیکل در پی افزایش عرضه

پایگاه خبری معدن نیوز -به گفته استراتژیست‌های گروه مکوآیر، بازار نیکل در آستانه ورود به بورس فلزات لندن، با افزایش عرضه از سوی تولیدکنندگان روبرو شده و همین مساله منجر به کاهش قیمت‌های این فلز گرانبها شده و اساسا بازار این ماده معدنی را در نقطه عطفی قرار داده است.

مدیرعامل ایمپاسکو:

طرح‌های توسعه‌ای پیربکران در کمترین زمان به بهره‌برداری برسد

پایگاه خبری معدن نیوز - خدایار کریم‌نژاد مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در بازدید از مجتمع سنگ آهک پیربکران جلسه‌ای با مهران بنیات پور مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران و سرمایه‌گذار شرکت بافق شهاب برگزار کرد.

هجوم خودروسازان بزرگ به سمت خرید معادن لیتیوم

پایگاه خبری معدن نیوز -بسیاری از مدیران خودروسازی‌های غربی برای جلوگیری از بیشتر عقب افتادن نسبت به تسلا و شرکت‌های خودروسازی چینی، با عبور از تامین‌کنندگان سنتی برای خرید مواد اولیه موردنیاز، میلیاردها دلار برای معامله با شرکت‌های استخراج لیتیوم متعهد می‌شوند.

نماینده مردم همدان مطرح کرد:

ایران توانایی تامین ۲۰ درصد نیاز جهان به لیتیم را دارد

پایگاه خبری معدن نیوز - نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام کشف یک معدن بزرگ لیتیم در همدان اعلام کرد: این معدن توانایی تامین ۲۰ درصد نیاز جهان به لیتیم را دارد.

در شش ماهه اول ۲۰۲۳؛

قیمت کبالت سقوط کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -طبق داده‌های فست مارکتس، قیمت کبالت از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون حدود ۳۰ درصد کاهش یافته و بررسی روند قیمتی دو تولیدکننده کبالت در اندونزی نشان می‌دهد که قیمت‌ها به ۱۳.۹۰ دلار در هر پوند رسیده است.

در سال ۱۴۰۱ محقق شد:

افزایش تولید فسفات اسفوردی؛ ۱۳ درصد بیش از ظرفیت اسمی

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید کنسانتره مجتمع فسفات اسفوردی طی سال ۱۴۰۱، حدود ۱۳ درصد بیش از ظرفیت اسمی افزایش یافت.

اندونزی دومین تولیدکننده کبالت جهان

پایگاه خبری معدن نیوز -بر اساس داده‌های موسسه کبالت در بریتانیا، اندونزی در سال گذشته به دومین تامین‌کننده کبالت جهان تبدیل شد و جمهوری دموکراتیک کنگو رتبه برتر را داشت.

طی ۲ ماه آینده صورت می‌گیرد:

عملیات اجرایی معدن تیتان ارومیه

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: پس از دستور استاندار آذربایجان غربی برای تسریع در تعیین تکلیف طرح سرمایه گذاری این معدن هفته قبل تفاهم نامه سرمایه گذاری، ۳ شرکت بزرگ صنعتی و معدنی کشور در قالب یک کنسرسیوم به همراه شرکت دارنده پروانه بهره برداری در تهران به امضا رسید.

معاون بهره‌برداری و اکتشاف ایمپاسکو؛

پیربکران به سوی چند محصولی شدن گام بردارد

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون بهره‌برداری و اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی گفت: طرح‌های توسعه‌ای در مجتمع پیربکران باید به درستی اجرا شده و این مجتمع از تک محصولی شدن خارج شود.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد