سرمایه‌گذاری آمریکا در اوکراین برای استخراج لیتیوم

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس حزب خدمت به مردم اوکراین در سخنانی گفت که آمریکا قصد سرمایه‌گذاری در صنایع استخراج لیتیوم اوکراین را دارد.

استرالیا به دنبال افزایش تولید لیتیوم و عناصر خاکی کمیاب

پایگاه خبری معدن نیوز -استرالیا قصد دارد با ۳۷۳ میلیون دلار سرمایه‌گذاری تولید لیتیوم و عناصر خاکی کمیاب را افزایش دهد.

«بایدن» واردات اورانیوم از روسیه را ممنوع کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -کاخ سفید در راستای تلاش‌ها برای اعمال فشار بر روسیه به منظور توقف جنگ اوکراین، از امضای طرح مشترک حزب دموکرات و جمهوریخواه توسط «جو بایدن» به منظور ممنوعیت رسمی واردات اورانیوم غنی شده از روسیه خبر داد.

بهره‌برداری از ۱۳ معدن بوکسیت در شرکت آلومینای ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون توسعه و بهره‌برداری معادن شرکت آلومینای ایران با بیان اینکه این شرکت تاکنون برای ۱۳ معدن بوکسیت  پروانه بهره‌برداری گرفته است گفت: اینک برای یک معدن دیگر نیز گواهی کشف گرفته ایم.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

شیلی قربانی اشتهای سیری‌ناپذیر جهان برای لیتیوم

پایگاه خبری معدن نیوز -لیتیوم سبک‌ترین فلز در بین تمام فلزات است. نرم و چکش خوار با ظرفیت بالا برای ذخیره انرژی، ماده ایده آلی برای ساخت باتری های سبک وزن و قابل شارژ است.

مسئول نظارت مجتمع فسفات اسفوردی بافق خبر داد:

افزایش ۳۸۸ درصدی فروش کنسانتره در سال گذشته

پایگاه خبری معدن نیوز -مسئول نظارت مجتمع فسفات اسفوردی بافق گفت: در سال گذشته نسبت به مدت مشابه یک سال قبل، مجتمع فسفات اسفوردی بافق در فروش کنسانتره فسفات ۳۸۸ درصد افزایش به ثبت رسانده است.

نیکل ۷‌درصد زیان خود را جبران کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -نیکل ظرف روزهای ابتدایی ماه آوریل به مسیر رشد نرخ بازگشت و بخشی از زیان خود در هفته‌‌‌های اخیر را جبران کرد. در حالی که مازاد عرضه جهانی زمینه عقبگرد بهای این فلز را مهیا کرده بود، انتشار داده‌‌‌های مثبت از اقتصاد چین برای ماه مارس و همچنین امیدواری به کاهش نرخ بهره آمریکا از ماه ژوئن به رشد بهای نیکل در بازار جهانی انجامید.

رشد ۱۲ درصدی نفلین نسبت به سال گذشته

پایگاه خبری معدن نیوز -سرپرست مجتمع نفلین سینیت کلیبر گفت: سال گذشته در حوزه تولید، شاهد رشد خوبی بودیم و افزایش ۱۲ درصدی تولید نسبت به سال قبل، علیرغم سختی‌ها و مشکلاتی که در مسیر ما قرار داشت به ثبت رسید.

مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران خبر داد:

رشد ۳۶ درصدی استخراج مجتمع سنگ آهک پیربکران در سال گذشته

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران از رشد ۳۶ درصدی استخراج ماده معدنی در سال ۱۴۰۲ نسبت به برنامه از پیش تعیین شده مجتمع خبر داد.

مدیر مجتمع پتاس خوروبیابانک اعلام کرد:

پتاس تجلی سیاست‌گذاری صحیح در استفاده از توانمندی بخش خصوصی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع پتاس خوروبیابانک گفت: با توجه به عملکرد روشن و رو به جلوی مجتمع پتاس در سال گذشته و عبور از تولید ۵۰ هزار تنی که ظرفیت اسمی این مجتمع است، باید این مجتمع را تجلی سیاست‌گذاری صحیح در استفاده از توانمندی بخش خصوصی بدانیم.

معدن نیوز گزارش می‌دهد؛

کاهش حجم صادرات سنگ منگنز استرالیایی به چین

پایگاه خبری معدن نیوز -تخمین زده می شود که حجم سنگ معدن منگنز تحویلی از استرالیا به چین در دو ماه آینده به دلیل آسیب در اسکله بارگیری منگنز در جزیره Groote Eylandt با تأثیرات طوفان گرمسیری مگان کاهش یابد.

دستیابی به دانش فنی استحصال عناصر نادر خاکی در کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس پژوهشکده فناوری‌های شیمیایی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران از دستیابی به دانش فنی تولید عناصر نادر خاکی خبر داد و گفت: چالش اصلی ما در این زمینه تولید اقتصادی است، چرا که باید با کشوری مانند چین رقابت کنیم.

افزایش ۳۸ درصدی تولید کنسانتره فسفات اسفوردی در ۱۰ ماهه سالجاری

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید مجتمع فسفات اسفوردی طی ۱۰ ماهه ۱۴۰۲، حدود ۳۸ درصد افزایش یافت.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد:

استفاده از سانتریفیوژهای صد در صد ایرانی در تولید پتاس

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از استفاده این مجتمع از سانتریفیوژهای صد در صد ایرانی در تولید پتاس خبر داد.

جهش قیمتی عناصر نادر خاکی در نیمه دوم ۲۰۲۴

پایگاه خبری معدن نیوز -به گفته تحلیل‌گران، قیمت عناصر نادر خاکی احتمالا در حال حاضر در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد و در نیمه دوم سال جاری با افزایش تقاضا از سوی تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی و نیروی باد با افزایش قیمت مواجه خواهد شد؛ انتظار می‌رود چین به عنوان تولیدکننده غالب از افزایش سهمیه‌های تولید خود عقب نشینی کند.

ادعای تایلند در باره کشف سومین ذخیره بزرگ لیتیوم جهان

پایگاه خبری معدن نیوز -دولت تایلند اعلام کرد: معدنی با برخورداری از حدود ۱۵ میلیون تن لیتیوم که مواد کلیدی در باتری خودروهای برقی به شمار می‌رود، در جنوب این کشور کشف کرده است.

بهره‌بردار معادن «لیتیوم» همدان به‌زودی مشخص می‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه بهره‌بردار معادن لیتیوم به‌زودی مشخص می‌شود، گفت: در این راستا با چند شرکت معتبر دولتی و خصوصی مذاکراتی صورت گرفته و در هفته‌های آینده نتیجه این رایزنی‌ها و بهره‌بردار این ذخایر معدنی مشخص می‌شود.

در مجتمع پتاس خور و بیابانک؛

رکورد تولید پتاس و استخراج ماده معدنی به ثبت رسید

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از ثبت رکورد جدید تولید پتاس و استخراج ماده معدنی در این مجتمع تا پایان سه ماهه سوم سال جاری خبر داد.

ثبت رکورد استخراج، تولید و فروش فسفات اسفوردی در ۹ ماهه ۱۴۰۲

پایگاه خبری معدن نیوز -مسئول نظارت مجتمع فسفات اسفوردی بافق از ثبت رکورد استخراج، تولید و فروش این مجتمع در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ خبر داد.

افزایش تولید و استخراج مجتمع فسفات اسفوردی طی ۸ ماهه سالجاری

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید و استخراج مجتمع فسفات اسفوردی طی ۸ ماهه ۱۴۰۲ به ترتیب ۴۲ و ۱۲ درصد افزایش یافت.

برداشت لیتیوم از بستر دریاچه ارومیه واقعیت دارد؟

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در رابطه با موضوع حاشیه‌ساز برداشت لیتیوم از بستر دریاچه ارومیه در فضای مجازی توضیحاتی ارائه داد.

رکوردشکنی تولید سالیانه کارنالیت در مجتمع پتاس خوروبیابانک

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع پتاس خوروبیابانک در پایان فصل برداشت کارنالیت، از افزایش ۱۵ درصدی تولید کارنالیت در ۹ ماهه سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

مشکلات اتحادیه اروپا در دستیابی به اهداف معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز -اتحادیه اروپا اهدافی را برای حفاری، بازیافت و پالایش لیتیوم، کبالت و سایر فلزات مورد نیاز برای انتقال به استفاده از انرژی‌های سبز تعیین کرده اما کمبود نقدینگی، هزینه‌های فلج کننده انرژی و مخالفت‌های محلی از جمله عواملی است که می‌تواند مانع از دستیابی آنها به این اهداف شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران:

تعداد معادن اورانیومی از ۱۴ معدن عبور کرده است

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: معادن اورانیومی که امروز داریم بهره برداری می کنیم از ۱۴ معدن عبور کرده است و حجم فعالیت ما برای استخراج اورانیوم و سنگ‌هایی که همراه آن است چندین برابر شده است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو مطرح کرد:

کاهش موانع تولید صادرات‌محور

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: تاکید وزیر صمت بر تولید صادرات‌محور است؛ از این‌ رو ایمیدرو تمام تلاش خود را برای برطرف کردن موانع پیش رو و دغدغه‌های تولیدکنندگان از جمله زنجیره فولاد به‌ کار خواهد گرفت.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد