معدن نیوز بررسی کرد؛

افزایش تولید زغال سنگ در Whitehaven

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت زغال سنگWhitehaven، یک معدنچی استرالیایی، تولید زغال سنگ خام خود را برای ژانویه ۲۰۲۴ اعلام کرد که مجموعاً ۳.۵۳ میلیون تن بود و نسبت به سال گذشته یعنی ارقام ۳.۴۳ میلیون تنی افزایش ۲.۹ درصدی داشت. با این حال، حجم تولید کاهش ۱۱.۸ درصدی را نسبت به ۴ فصل قبل نشان داده است.

معدن نیوز بررسی کرد؛

کاهش هدفمند تولید زغال سنگ در چین

پایگاه خبری معدن نیوز -شانشی، استان پیشرو در تولید زغال سنگ چین، کمترین تولید زغال سنگ خام خود را در ماه مارس از ژوئیه ۲۰۲۰ به ثبت رساند که در مجموع ۹۴.۳۲ میلیون تن بود که بر اساس داده های اداره ملی آمار سالانه ۲۱ درصد کاهش داشت.

بهبود تولید سنگ‌آهن غول معدنی برزیل

پایگاه خبری معدن نیوز -در سه ماه نخست سال جاری میلادی تولید سنگ آهن شرکت معدنی واله برزیل ۶.۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته که به لطف افزایش فروش و تولید بیشتر معادن اصلی شمال برزیل بود.

استیل مینت گزارش می‌دهد؛

بازار آشفته سنگ آهن جهانی

پایگاه خبری معدن نیوز -حجم کل محموله های سنگ آهن ارسال شده به مقاصد جهانی از ۱۹ بندر و ۱۶ شرکت معدنی در استرالیا و برزیل تحت نظرسنجی منظم Mysteel برای دومین هفته متوالی ۷.۷ میلیون تن یا ۲۸.۸ درصد در هفته کاهش یافت و به پایین ترین سطح یک سال گذشته رسید.

افزایش واردات سنگ‌آهن چین در ماه مارس

پایگاه خبری معدن نیوز -واردات سنگ‌آهن چین در ماه مارس افزایش یافته و صادرات فولاد نزدیک به بالاترین سطح ۸ ساله رسیده است.

استیل مینت گزارش می‌دهد؛

افزایش واردات سنگ آهن در چین

پایگاه خبری معدن نیوز -طبق گزارش اداره کل گمرک چین، واردات سنگ آهن و کنسانتره چین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ (ژانویه تا مارس ۲۰۲۴) در مجموع به ۳۱۰.۱۲۵ میلیون تن رسید که نشان دهنده افزایش ۶ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

تعمیرات سالانه راه‌آهن استرالیا را تعطیل کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت راه آهن استرالیا Aurizon تعطیلی برنامه‌ریزی شده تعمیر و نگهداری سیستم‌های زغال‌سنگ خود در کوئینزلند را اعلام کرده است. سیستم زغال‌سنگ آب سیاه، با ظرفیت ۵۰ میلیون تن در سال، از ۱۳ تا ۱۷ آوریل ۲۰۲۴ تحت تعمیر و نگهداری قرار خواهد گرفت.

تکانه‌های پیدا و پنهان بازار سنگ‌آهن

پایگاه خبری معدن نیوز -در شرایطی که با کاهش تقاضا از طرف چین قیمت سنگ‌آهن در کانال افزایشی قرارگرفته بود، اما با آغاز ملایم ساخت‌وسازها در چین میزان تقاضا برای سنگ‌آهن روبه افزایش است و از این‌رو این محصول ابتدایی زنجیره فولاد با یک عقبگرد در روز ۱۲ آوریل در کانال ۱۰۴دلار به ازای هر ‌تن رسید.

افزایش بی‌سابقه تقاضای جهانی زغال‌سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز -تقاضای جهانی زغال‌سنگ در سال ۲۰۲۳ برخلاف تعهدهای اقلیمی، به سطح بی‌سابقه ۸.۷ میلیارد تن رسید و پیش‌بینی می‌شود اگر در سال ۲۰۰۰ میلادی اقتصادهای پیشرفته تقریباً ۵۰ درصد مصرف جهانی زغال‌سنگ را به خود اختصاص می‌دادند، تا سال ۲۰۲۶ تنها هند و چین بیش از ۷۰ درصد زغال‌سنگ را مصرف کنند.

بهبود چشمگیر بازار سنگ آهن چین

پایگاه خبری معدن نیوز -آخرین قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین با توجه به خوش بینی های بازار پس از تعطیلات رسمی اخیر چین در حالی که به کمترین حد ۱۱ ماه اخیر رسیده بود با رشد تقریبا ۶ دلاری به ۱۰۴.۴۵ دلار هر تن خشک سی اف آر رسید.

طی ۱۱ ماهه ۱۴۰۲ صورت گرفت:

رشد تولید ۱۶ درصدی گندله و ۹ درصدی کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید گندله و کنسانتره شرکت های بزرگ سنگ آهن طی ۱۱ ماهه ۱۴۰۲، به ترتیب ۱۶ و ۹ درصد افزایش یافت.

رکوردشکنی ده ساله تولید و ارسال در زغال‌سنگ البرز مرکزی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ البرز مرکزی از شکستن رکورد تولید و ارسال زغال‌سنگ این شرکت طی سال گذشته خبر داد و عنوان کرد رکورد تولید این شرکت در ده سال اخیر بی سابقه بوده است.

افزایش ۸ درصدی مصرف زغال‌سنگ جهان

پایگاه خبری معدن نیوز -سال گذشته به عنوان گرم‌ترین سال ثبت‌شده مطرح شد و زمین به سمت گرمایش جهانی ۲.۷ درجه پیش می‌رود، با این حال بزرگترین تولیدکنندگان سوخت فسیلی و سیمان نسبت به تغییرات آب و هوایی بی‌توجهی نشان می‌دهند و همواره در حال بدتر کردن اوضاع هستند.

مدیر مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی:

اهداف سال گذشته ۱۰۰ درصد محقق شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران گفت: اهداف تعیین شده مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی در سال ۱۴۰۲، کاملا محقق شد و در بخش فروش نیز به اهداف تعیین شده دست یافتیم.

حرکت سنگ آهن به کف قیمتی ۱۰ ماهه

پایگاه خبری معدن نیوز - با دورنمای بازگشت اقتصاد چین به فاز انبساطی در ماه مارس انتظار می‌‌‌رفت که بخش املاک و ساخت‌وساز در این کشور نیز در مسیر بهبود قرار بگیرد، با این حال همچنان میزان عرضه فولاد از تقاضا پیشی گرفته و این موضوع موجب شده است که قیمت سنگ‌آهن در سال‌جاری حدود ۲۵‌درصد کاهش را به ثبت برساند. به این ترتیب قیمت سنگ‌آهن در روز دوم آوریل به ۱۰۲دلار به ازای هر تن رسید که پایین‌‌‌ترین قیمت ۱۰ماه اخیر به حساب می‌‌‌آید.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

ریزش پل در آمریکا بازار زغال‌سنگ هند را تحت تاثیر قرار می‌دهد

پایگاه خبری معدن نیوز -صادرات زغال سنگ از بندر بالتیمور در ایالات متحده پس از فروریختن پل ناشی از برخورد با یک کشتی باری در ۲۶ مارس ۲۰۲۴ با اختلال مواجه شد و عملیات بندری زغال سنگ را مختل کرد.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

برنامه کاهش تولید بزرگ‌ترین تولیدکننده زغال‌سنگ چین

پایگاه خبری معدن نیوز -China Shenhua Energy بزرگترین تولید کننده زغال سنگ در چین، دستورالعمل تولید زغال سنگ خود را برای سال ۲۰۲۴ با هدف تولید تجاری زغال سنگ ۳۱۶.۱ میلیون تن و فروش ۴۳۵.۳ میلیون تنی، به ترتیب ۲.۶ درصد و ۳.۳ درصد کاهش داد.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

وضعیت بازار زغال‌سنگ حرارتی

پایگاه خبری معدن نیوز -در بازار زغال‌سنگ حرارتی آسیا، قیمت RB۲ (۵۵۰۰ GAR) با قیمت ۹۴۰۰ روپیه در هر تن از Gangavaram ثابت ماند. با این حال، قیمت زغال سنگ RB۳ (۴۸۰۰ NAR) در بندر گانگاوارام ۷۹۰۰ روپیه در هر تن بدون تغییر ثبت شد. علاوه بر این، قیمت ماهانه RB۲ (۵۵۰۰ GAR) در مقایسه با ۸۵۰۰ روپیه در تن در فوریه ۲۰۲۴، ۹۰۰ روپیه در تن افزایش یافت.

معدن نیوز گزارش می‌دهد؛

کاهش قیمت کک در هندوستان

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت کک متالورژی هند در این هفته ۳۳۵۰۰ INR در هر تن ثبت شده است که نشان می دهد قیمت ها ۵۰۰ روپیه در هر تن کاهش یافته است.

معدن نیوز بررسی کرد؛

مروری بر عملکرد غول های سنگ آهنی

پایگاه خبری معدن نیوز -حجم کل محموله های سنگ آهن ارسال شده به مقاصد جهانی از ۱۹ بندر و ۱۶ شرکت معدنی در استرالیا و برزیل برای دومین هفته متوالی کاهش یافت و به ۲۲.۱ میلیون تن در ۱۱ مارس رسید و ۳.۱ میلیون تن یا ۱۲.۵ درصد از دست داد.

معدن نیوز گزارش می‌دهد؛

اندونزی آماده تولید ۱ میلیارد تن زغال سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز -وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی (ESDM) سهمیه کل تولید زغال سنگ به میزان ۹۲۲.۱۴ میلیون تن را برای سال جاری اعلام کرده است. این رقم مطابق با تصویب برنامه کاری و بودجه (RKAB) بین ۲۰۲۴-۲۰۲۶ برای ۵۸۷ شرکت است که توسط Bambang Suswanto، مدیرکل موقت معدن و زغال سنگ در ESDM اعلام شده است.

حکم قطعی پرونده حادثه فوت ۶ کارگر معدن طزره دامغان صادر شد

پایگاه خبری معدن نیوز -رییس کل دادگستری استان سمنان گفت: کارفرمای معدن رزمجاه طزره دامغان به اتهام قتل غیرعمد در حادثه این معدن که به مرگ ۶ کارگر در شهریور ۱۴۰۲ منجر شد، به دلیل بی‌احتیاطی و بی‌مبالاتی حین کار، محکوم به سه سال حبس تعزیری شد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران:

توسعه زنجیره فولاد تنها راه برون رفت از شرایط موجود است

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران تنها راه برون رفت از شرایط موجود صنعت فولاد کشور را توسعه زنجیره ارزش فولاد خواند و گفت: پروژه ساخت کارخانه آهن اسفنجی یکی از مهمترین پروژه های شرکت سنگ آهن مرکزی است که پیام های امیدوارکننده ای برای شهرستان بافق دارد.

با راهبری ایمیدرو؛

کارخانه آهن اسفنجی ۲ بافت، در فهرست افتتاح قرار گرفت

پایگاه خبری معدن نیوز -واحد تولید آهن اسفنجی شماره ۲ مجتمع فولاد بافت با راهبری ایمیدرو؛ در فهرست طرح های آماده بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح قرار گرفت.

معدن نیوز گزارش می‌دهد؛

ذخیره سازی مجدد، واردات چین را در طول ژانویه تا فوریه افزایش داد

پایگاه خبری معدن نیوز -چین، بزرگترین مصرف کننده و واردکننده سنگ آهن جهان، واردات سنگ آهن را در ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴ به ۲۰۹.۴ میلیون تن رساند.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد