افزایش ۵۲ درصدی اکتشافات معدنی در مجتمع سنگ آهن سنگان

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان خواف از افزایش ۵۲ درصدی اکتشافات معدنی در این منطقه طی سه ماه ابتدای امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

بخشنامه جامع معدنی ابلاغ شد

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون امور معادن و فرآوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، بخشنامه جامع معدنی سال جاری را ابلاغ کرد.

بهره‌گیری از مزیت معادن بزرگترین مولد ثروت

پایگاه خبری معدن نیوز -موثقی‌نیا گفت: باید بزرگترین و بهترین راه حل مشکلات و مولد ثروت را بهره‌گیری از مزیت ارزشمند معادن منطقه دانست، گرچه به معادن زغال‌سنگ در بین دیگر معادن کمتر توجه شده است.

رشد ۵۱ درصدی تولید کنسانتره سرب در مجتمع معدنی سرب نخلک

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع معدنی سرب نخلک از افزایش ۵۱ درصدی تولید کنسانتره سرب این مجتمع در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

مدیر اکتشاف ایمیدرو:

بسته سرمایه‌گذاری معادن تدوین شده است

پایگاه خبری معدن نیوز -احمد فتاحی مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در آیین رونمایی از مجموعه کتاب‌های استانداردهای معدنی گفت: کمیته تدوین ضوابط و معیارها در ایمیدرو تشکیل شد و اکنون استانداردها و دستورالعمل‌ها در معادن وجود دارد، ولی به‌روز نشده است.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

صادرات زغال‌سنگ کک شو استرالیا در نیمه اول سال ۲۰۲۴

پایگاه خبری معدن نیوز -محموله‌های زغال سنگ کک شو استرالیا در نیمه اول سال در مقابل ۷۳.۳ میلیون تن در مدت مشابه سال گذشته به ۷۵.۵ میلیون تن رسید که طبق داده‌های بیگ مینت در سال ۳ درصد افزایش داشت. با این حال، صادرات بیش از ۱۱ درصد در ماه افزایش یافت و به ۱۴.۴۳ میلیون تن در ژوئن ۲۰۲۴ در مقابل ۱۲.۹۷ میلیون تن در می ۲۰۲۴ رسید.

مدیر استخراج مواد معدنی فولاد مبارکه مطرح کرد:

هدف‌گذاری برای تأمین ۴.۵ میلیون تن سنگ‌آهن

پایگاه خبری معدن نیوز -مصطفی فقری درباره ورود فولاد مبارکه به حوزه استخراج فلزات، گفت: شرکت فولاد مبارکه خریدار حدود ۷٫۵ میلیون تن کنسانتره برای واحد گندله‌سازی است. با فعالیت‌های این بخش طی دو تا سه سال گذشته، با همت و حمایت‌ مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، حدود دو میلیون تن کنسانتره مورد نیاز از طریق فعالیت‌های معدن‌کاری این معاونت تامین می‌شود. این عدد از مقادیر خیلی کم شروع شد و هم‌اکنون به رقم دو میلیون تن رسیده است.

معدن نیوز بررسی کرد؛

سقوط آزاد صادرات زغال سنگ روسیه

پایگاه خبری معدن نیوز -صادرات زغال سنگ روسیه در نیمه نخست سال ۲۰۲۴ با کاهش ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش قابل توجهی را تجربه کرد و تأثیر محسوسی بر حمل و نقل به بنادر داشت.

رشد ۵۹ درصدی تولید کنسانتره آهن مجتمع فسفات اسفوردی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر نظارت مجتمع فسفات اسفوردی از افزایش ۵۹ درصدی در بخش تولید کنسانتره آهن این مجتمع در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

ضرورت همگرایی برای افزایش تولید سنگ آهن در معدن ققنوس ذوب آهن اصفهان

پایگاه خبری معدن نیوز -امیر توکلی رودی، نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه تخصصی معدن و متالورژی مشهد، با توضیحات مسئولین و کارشناسان حاضر در جریان آخرین دستاوردهای این مجتمع عظیم صنعتی قرار گرفت.

معدن نیوز بررسی کرد:

هند چگونه به سمت هیدروژن سبز گام بر می دارد؟

پایگاه خبری معدن نیوز -هیدروژن به عنوان سوخت انتقالی کلیدی در تلاش های جهانی برای محدود کردن گرمایش به ۱.۵ درجه سانتیگراد، همانطور که توسط هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوا (IPCC) تجویز شده است، شناسایی شده است.

معدن نیوز بررسی کرد:

چشم انداز بازار زغال و کک چین

پایگاه خبری معدن نیوز -مای استیل در آخرین گزارش خود در مورد بازار زغال سنگ پیش بینی کرد که زغال سنگ متالورژیکی چین احتمالاً در نیمه سال ۲۰۲۴ به دلیل تضعیف بازارهای فولاد و متالورژی، فشار نزولی را به تدریج شاهد خواهد بود.

کشف دو ماده معدنی جدید در چین

پایگاه خبری معدن نیوز -زمین‌ شناسان چینی، مواد معدنی جدیدی را در بزرگ‌ترین معدن خاکی کمیاب جهان یافته‌اند.

تلاش هند برای دستیابی به معادن لیتیوم افغانستان

پایگاه خبری معدن نیوز -پایگاه اینترنتی وابسته به مرکز استیمسون سنتر مدعی شد هند تلاش دارد به منابع یک تریلیون دلاری معادن لیتیوم افغانستان دست یابد

بازار سنگ آهن چین در انتظار

پایگاه خبری معدن نیوز -در بازار واردات سنگ آهن چین آخرین متوسط قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد با ۳.۳۵ دلار رشد روزانه ۱۱۰.۰۵ دلار هر تن سی اف آر شنیده شد که بیشتر به دلیل افزایش فعالیت بازار در آغاز ماه جولای بود.

محدوده‌های معدنی ثبت شده در سامانه کاداستر تعیین تکلیف شدند

پایگاه خبری معدن نیوز -بخشنامه موضوع تعیین تکلیف محدوده های ثبت شده در سامانه کاداستر جهت سایر مواد معدنی مشابه در بازه زمانی ممنوعیت ثبت مواد معدنی گروه های یک و ۲ ابلاغ شد.

رشد ۹.۵ درصدی تولید شمش طلا در سه ماهه ۱۴۰۳

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع طلای موته از رشد تولید شمش طلا در این مجتمع خبر داد و گفت: تا پایان سه ماهه نخست سال جاری، موفق به تولید ۶۹ کیلوگرم شمش طلا در مجتمع طلای موته شده‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

انتظار افزایش موقت قیمت‌ها پس از آتش‌سوزی معدن زغال‌سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز -آنگلو امریکن به دلیل اشتعال گاز زغال‌سنگ زیرزمینی در ۲۹ ژوئن ۲۰۲۴ به طور موقت فعالیت در معدن زغال‌سنگ فولادسازی گروسونور خود در کوئینزلند استرالیا را متوقف کرد. آتش سوزی در معدن رخ داد و تولید را متوقف کرد.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

افزایش ظرفیت معدنکاری برون مرزی چین

پایگاه خبری معدن نیوز -ظرفیت سنگ آهن در خارج از کشور چین در چند سال اخیر به سرعت در حال گسترش بوده است. آمار نشان می‌دهد تا سال ۲۰۲۵، کل تولید سنگ آهن حاصل از سهام شرکت‌های چینی در خارج از کشور احتمالاً از ۷۰ میلیون تن در سال فراتر خواهد رفت که بیش از ۶۰ درصد در مقایسه با سال ۲۰۲۰ بیشتر است.

تولید ۱۵ درصد زغال‌سنگ کشور در استان گلستان

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گلستان با اشاره به اینکه ۱۵ درصد زغال سنگ کشور در استان تولید می شود، گفت: وجود معادن در استان توانسته اشتغال هزار و ۸۰۰ تا دو هزار نفر را فراهم کند.

آمادگی "اکتشاف معادن و صنایع غدیر" برای مشارکت در معدنکاری

پایگاه خبری معدن نیوز -رشید کتال، مدیرعامل شرکت اکتشاف معادن و صنایع غدیر در تشریح فلسفه وجودی شرکت گفت: این شرکت از زیر مجموعه‌های هلدینگ بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر با هدف تامین مواد اولیه صنعت فولاد به ویژه شرکت‌های عضو گروه تاسیس شد.

علاقمندی تاجران آفریقایی به سرمایه‌گذاری در معادن افغانستان

پایگاه خبری معدن نیوز -هیئتی آفریقای جنوبی در دیدار با معاون اقتصادی نخست‌وزیر حکومت طالبان برای سرمایه‌گذاری در بخش معادن افغانستان ابراز علاقه کردند.

تحقق رشد معدن در گروی تأمین ماشین‌آلات معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت هپکو، تحقق رشد ۱۳ درصدی برنامه هفتم در حوزه معدن را در گروی تأمین نیاز ماشین‌آلات معدنی دانست.

دستورالعمل اندازه‌گیری لیتیوم برای نخستین بار در کشور تدوین شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل آزمایشگاه‌ها و امور فنی سازمان زمین شناسی کشور گفت: برای نخستین بار در کشور، اندازه‌گیری لیتیوم در شورابه‌های کشور با دقت و صحت قابل اطمینان، در آزمایشگاه مرکزی سازمان زمین شناسی کشور سنجیده شد به همین دلیل به‌زودی دستورالعمل اندازه‌گیری و روش اجرایی تحلیل لیتیوم تدوین شد و در انتظار اخذ استاندارد ملی است.

واگذاری معادن گوهرسنگ به کارگاه‌های فعال تراش

پایگاه خبری معدن نیوز -واگذاری محدوده‌های اکتشافی و معدنی گوهرسنگ‌ها به دارندگان کارگاه‌های فعال تراش ابلاغ شد.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد