بورس

کاهش ۱۲۰۰ واحدی شاخص بورس

کاهش ۱۲۰۰ واحدی شاخص بورس
پایگاه خبری معدن نیوز -بازار سرمایه که از اواخر دی ماه با شیب ملایمی به سمت پایین در حرکت است امروز نیز ۱۲۱۶ واحد افت کرد و شاخص کل به رقم دو میلیون و ۹۷ هزار واحد رسید اما شاخص هم‌وزن با رشد ۶۷۷ مواجه شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -بازار سرمایه که از اواخر دی ماه با شیب ملایمی به سمت پایین در حرکت است امروز نیز ۱۲۱۶ واحد افت کرد و شاخص کل به رقم دو میلیون و ۹۷ هزار واحد رسید اما شاخص هم‌وزن با رشد ۶۷۷ مواجه شد.

شاخص بازار بورس که در روزهای پایانی آذرماه رکوردهای بالای ۲.۲ میلیون واحد را به ثبت رسانده بود و در ادامه روند نوسانی به خود گرفت، از اواخر دی ماه با شیب ملایمی به سمت پایین حرکت کرده است.

امروز شاخص بورس اوراق بهادار تهران ۱۲۱۶ واحد افت کرد و به عدد دو میلیون و ۹۷ هزار و ۲۲۵ واحد رسید.

شاخص هم‌وزن اما با افزایش ۶۷۷ واحد مواجه شد و در رقم ۷۳۸ هزار و ۷۶۹ واحد ایستاد.

امروز در تالار شیشه‌ای بیش از ۲۸۸ هزار معامله به ارزش ۴۸۹۲ میلیارد تومان انجام شد.

فملی و فولاد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند اما کنور و تاپیکو تاثیر مثبت ایجاد کردند. از نمادهای پرتراکنش نیز داتام، فولاد، ‌ وآذر و شستا بودند.

فرابورس ایران نیز روز سه‌شنبه ۴۷ واحد کاهش پیدا کرد و شاخص آن به عدد ۲۵ هزار و ۴۳۰ واحد رسید.

تعداد معاملات فرابورس بیش از ۲۳۸ هزار فقره به ارزش بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد تومان بود.

بپاس و هرمز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند و آریا مثبت شد. از نمادهای پرتراکنش نیز می‌توان به فنر، نخریس، فصبا و کمرجان اشاره کرد که بجز نخریس، سایر نمادها مثبت شدند.

روز سه‌شنبه عمده نمادهای گروه محصولات شیمیایی و غذایی و آشامیدنی سبز شدند اما بیشتر نمادهای انبوه‌سازی، فلزات اساسی و خودرو قرمز به کار خود پایان دادند.


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد