طلا و نقره

طلا در مسیر صعود

طلا در مسیر صعود
پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت طلا امروز دوشنبه با توجه به کاهش نرخ دلار افزایش یافت، زیرا داده‌های اقتصادی اخیر ایالات‌متحده شرط‌بندی‌ها مبنی بر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش داد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -قیمت طلا امروز دوشنبه با توجه به کاهش نرخ دلار افزایش یافت، زیرا داده‌های اقتصادی اخیر ایالات‌متحده شرط‌بندی‌ها مبنی بر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش داد.

بهای هر اونس طلا پس از ۲.۲ درصد افزایش در هفته گذشته تا ساعت ۸ و ۵۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۰.۹ درصد افزایش به ۱۹۸۲ دلار رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۵ درصد افزایش به ۱۹۸۳ دلار رسید.

دلار در برابر رقبای خود با ۰.۲ درصد کاهش به کمترین میزان خود در ۲.۵ ماه رسید و طلا را برای سایر دارندگان ارز ارزان‌تر کرد.

بر اساس ابزار CME FedWatch، معامله‌گران انتظار دارند که فدرال رزرو در جلسه سیاست گذاری خود در ۱۲ تا ۱۳ دسامبر، نرخ بهره را بدون تغییر باقی بگذارد.

دارایی اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، روز جمعه با ۱.۴۹ درصد افزایش به ۸۸۳.۴۳ تن رسید.

سرمایه‌گذاران منتظر صورتجلسه از آخرین جلسه بانک مرکزی ایالات متحده در اواخر این هفته هستند تا شفافیت بیشتری در مورد مسیر نرخ بهره آن داشته باشند.

طبق گزارش رویترز، هر اونس نقره با ۰.۴ درصد کاهش به ۲۳.۶۴ دلار رسید، در حالی که پلاتین با ۰.۳ درصد افزایش به ۹۰۱.۸۸ دلار رسید و پالادیوم ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۰۵۶ دلار و ۴۱ سنت در هر اونس رسید.


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد