بورس

بازار سرمایه هفته جاری را قرمز رنگ آغاز کرد

بازار سرمایه هفته جاری را قرمز رنگ آغاز کرد
پایگاه خبری معدن نیوز -بازار سرمایه این هفته خود را با افت شروع کرد. شاخص بورس با کاهش بیش از ۱۰ هزار واحدی روی دو میلیون و ۲۸ هزار واحد ایستاد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -بازار سرمایه این هفته خود را با افت شروع کرد. شاخص بورس با کاهش بیش از ۱۰ هزار واحدی روی دو میلیون و ۲۸ هزار واحد ایستاد.

 بازار سرمایه امروز (۲۷ آبان ماه) روند نزولی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته داشت و شاخص کل بورس با کاهش ۱۰ هزار واحدی به دو میلیون و ۲۸ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز ۲۱۸ واحد کاهش را تجربه کرد و روی ۷۰۱ هزار و ۹۱۶ واحد ایستاد.

در این بازار بیش از ۲۹۱ هزار معامله به ارزشی بالغ بر ۴۶ هزار و ۹۰۷ میلیارد ریال انجام شد.

فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بانک ملت، پالایش نفت اصفهان، معدنی و صنعتی گل‌گهر، ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ و پالایش نفت تهران نمادهای تاثیرگذار روی شاخص کل بورس بودند و در این میان همه نمادها روند نزولی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته داشتند.

فرابورس هم روند نزولی امروز نسبت آخرین روز هفته گذشته داشت چرا که شاخص کل فرابورس امروز کاهش ۲۹ واحدی را نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته تجربه کرد و به ۲۴ هزار و ۹۴۷ واحد رسید.

بیش از ۱۸۲ هزار معامله در این بازار به ارزشی بالغ بر ۳۵ هزار و ۷۸۳ میلیارد ریال انجام شد.

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس به ترتیب آهن و فولاد غدیر ایرانیان، گروه انتخاب الکترونیک آرمان، تجلی توسعه معادن و فلزات، پتروشیمی زاگرس، تولید نیروی برق دماوند، بهمن دیزل و فولاد هرمزگان جنوب بودند که همه نمادهای مذکور روند نزولی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته داشتند.


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد