معدن

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو:

افزایش بهره‌وری معادن کشور نیازمند هوشمندسازی است

افزایش بهره‌وری معادن کشور نیازمند هوشمندسازی است
پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر آموزش، پژوهش و فناوری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) هوشمندسازی و بهره گیری از فناوری‌های نوین را نیازهای مهم افزایش بهره وری معادن برشمرد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -مدیر آموزش، پژوهش و فناوری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) هوشمندسازی و بهره گیری از فناوری‌های نوین را نیازهای مهم افزایش بهره وری معادن برشمرد.

غلامرضا ملاطاهری در جریان بازدید از معادن مجتمع سنگ آهن سنگان خواف افزود: با استفاده از فناوری های نوین و هوشمندی و ارتقا بهره وری هزینه های تمام شده استخراج مواد معدنی کاهش می یابد.

وی تصریح کرد: با کاهش هزینه تمام شده، سود تولید و فعالیت‌های معدنی افزایش می یابد و پایداری تولید سنگ آهن که برای شرکت های فولادی خیلی مهم است، محقق می شود.

مدیر آموزش ،پژوهش و فناوری سازمان ایمیدرو گفت: استفاده از فناوری های نوین برای ارتقا بهره وری معادن رویکرد مهم این سازمان در سطح کشور است.

وی تصریح کرد: معادن سنگ آهن سنگان خواف از نقاط شاخص و الگو برای اجرای فناوری‌های نوین و هوشمند سازی فعالیت‌های معدنی طی امسال تبدیل می شود.

مجتمع سنگ‌ آهن سنگان خواف با بیش از یک میلیارد تن ذخیره یکی از ۱۰ معدن بزرگ سنگ‌ آهن در جهان و تامین‌کننده خوراک اولیه برای تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره، ۱۵ میلیون تن گندله و پنج میلیون تن سنگ‌ آهن در ایران است.

مجموعه کانسارهای سنگان با ۳۰ درصد ذخایر سنگ‌ آهن کشور در گستره‌ای به طول ۲۲ کیلومتر و عرض ۱۰ کیلومتر در ۳۰۰ کیلومتری جنوب شرقی مشهد، ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر خواف و ۱۸ کیلومتری شمال شرقی سنگان در جنوب شرقی خراسان رضوی و نزدیک مرز افغانستان قرار دارد.

بارزترین ویژگی‌های این معادن سنگ‌ آهن امکان فعالیت‌های معدنکاری در طول ۱۲ ماه سال، وجود ماده معدنی در سطح زمین، کاهش هزینه‌های استخراج و معدنکاری و وجود عناصر نادر خاکی است که با مشارکت بخش‌ دولتی و سازمان توسعه و نوسازی صنایع و معادن ایران (ایمیدرو)، فولاد سنگان و تعدادی دیگر از شرکت‌های بزرگ معدنی ایران الگوی موفق سرمایه‌گذاری و نمونه بسیار خوبی برای سایر نقاط کشور است.

مرکز شهرستان ۱۶۰هزار نفری خواف با ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان در فاصله ۲۶۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد