رویدادها و گزارش های ویژه

توسعه شبکه ریلی از جمله چالش‌های صنعت فولاد در کشور

توسعه شبکه ریلی از جمله چالش‌های صنعت فولاد در کشور
پایگاه خبری معدن نیوز -مرتضی یزدخواستی عضو هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز بیان کرد: ذوب آهن اصفهان به عنوان تنها تولیدکننده ریل ملی همواره سعی کرده با توجه به مسئولیت‌های جدیدی که بر دوشش گذاشته شده، عمل کند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -مرتضی یزدخواستی عضو هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز بیان کرد: ذوب آهن اصفهان به عنوان تنها تولیدکننده ریل ملی همواره سعی کرده با توجه به مسئولیت‌های جدیدی که بر دوشش گذاشته شده، عمل کند.

یزدخواستی با اشاره به توسعه خطوط شبکه ریلی گفت: همواره توسعه خطوط شبکه ریلی جز چالش‌های توسعه صنعت فولاد بوده است و حتی در سمپوزیوم فولاد 400 نیز از جمله چالش‌های پیش‌روی صنعت فولاد کشور مطرح شد. 

عضو هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان افزود: در برنامه جامع فولاد حجم ریل‌گذاری در حال حاضر 14 هزار و 500 کیلومتر مربع عنوان شده است که تا سال 1404 باید به 25 هزار کیلومترمربع برسد. 

به گفته‌ی وی سهم صنایع فولادی از توسعه خطوط شبکه ریلی حدود 3 هزار و 780 کیلومتر مربع است که باید در زمان باقی‌مانده انجام شود که به نظر می‌آید کار بسیار مشکلی است.

یزدخواستی همچنین گفت: استفاده از ریل و شبکه ریلی مزایای بسیار زیادی هم برای مصرف‌کننده و هم برای تولیدکننده دارد. متاسفانه سرعت ما در این بخش بسیار کم است و اگر بخواهیم با کشورهایی چون ترکیه و اکراین مقایسه کنیم حجم ریل‌گذاری ما یکسان است اما حجم باری که از طریق ریل در کشور جابه‌جا می‌شود بسیار پایین است. 

عضو هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان در پایان عنوان کرد: چالش دیگر سرعت سیر است؛ سرعت سیر تجاری و بازرگانی بسیار پایین است و امیدواریم هر چه سریع‌تر بتوانیم این معضل را برطرف کنیم.    shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد