امروز: سه شنبه 9 خرداد 1396 صفحه اصلی - RSS - درباره ما - ارتباط با ما - پیوندها - همه اخبار
     صنعت و صادرات

مهندس نعمت زاده در بازديد از پنجمين نمايشگاه صنعت حمل و نقل ريلي :
سازندگان صنايع حمل و نقل ريلي از فاينانس خارجي و صندوق توسعه ملي استفاده کنند
سه شنبه 26 ارديبهشت 1396 - 1:37:10 PM
  بزرگنمایی:

وزير صنعت، معدن و تجارت در بازديد از پنجمين نمايشگاه صنعت حمل و نقل ريلي خاورميانه اظهار داشت: سازندگان صنايع حمل و نقل ريلي از فاينانس خارجي و صندوق توسعه ملي استفاده کنند.
به گزارش معدن نيوز مهندس نعمت زاده افزود: برنامه دولت دوازدهم حمايت از صنعت حمل و نقل و ساخت تجهيزات و وسايل جانبي آن مي‌باشد.

وي تصريح نمود: براي توسعه صنعت ريلي و ساخت تجهيزات و وسايل جانبي آن فعاليت‌هاي بسياري در کشور آغاز شده است.
وي گفت: با توجه به تأکيد دولت و مجلس نسبت به توسعه صنايع ريلي و آنچه در برنامه ششم پيش بيني شده شاهد تلاش بيشتر توليدکنندگان ايران هستيم.
نعمت زاده  افزود :  از لحاظ کيفيت شرکت‌هاي داخلي و خارجي توانسته‌اند فعاليت شان را بسيار چشم‌گير در نمايشگاه به معرض ديد مخاطبان بگذارند .
مهندس نعمت‌زاده اظهار اميدواري کرد : امسال که با نام اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال نامگذاري شده توليد کنندگان کشور فعاليت بيشتري از خود نشان بدهند.
وي خاطر نشان کرد : براي توليد واگن‌هاي مسافري بين جاده‌اي و باري ظرفيت خوبي در کشور وجود دارد و سازندگان مي‌توانند از فاينانس خارجي و صندوق توسعه ملي براي رفع نيازهاي داخلي استفاده نمايند.
وي گفت: در مورد ريل امکاناتي در کشور  نداشتيم و از 3 سال پيش با شرکت ذوب آهن اصفهان طي جلساتي در ارتباط با ادغام پروژه‌هاي سرمايه گذاري مذاکراتي انجام شد.
گفتني است : حمل و نقل به عنوان يکي از بخش‌هاي زيربنايي نقش مهمي در توسعه پايدار و دستيابي به اهداف توسعه اقتصادي و اجتماعي در کشور ايفاد مي کند و سهم توليد ريل در ايران از 8 درصد هم‌اکنون به 11 درصد رسيده است.
در پنجمين نمايشگاه صنعت حمل و نقل ريلي خدمات مختلف ريلي بخش مسافري درون شهري ، برون شهري وبخش باري انواع واگن‌هاي نيرو محرکه، واگن مولد، لوکوموتيو برقي و ديزلي قطعات مصرفي، واگن‌هاي اتوبوسي ، واگن‌هاي باري و شرکت‌هاي خدمات ارائه دهنده خدمات پس از فروش، خدمات تعمير و نگهداري و بيمه‌اي حضور دارند.
همچنين در اين نمايشگاه کشورهايي از آلمان، ترکيه، روسيه، سوئد، سوئيس و چک ، فرانسه ، هند، ايتاليا، بلژيک، اسپانيا و جمهوري ليتوواني حضور دارند و در کنار شرکتهاي داخلي نوين ترين توليدات و تجهيزات و خدمات حوزه حمل و نقل ريلي را ارائه مي نمايد.
در اين نمايشگاه آخرين دستاوردها و فنآوري صنعت حمل و نقل ريلي ارتقاء توليدات داخلي ، توسعه صادرات ، ارائه توانمندي‌هاي شرکت‌هاي ايراني ، و بومي سازي صنايع ريلي ديده مي‌شود.
نمايشگاه با حضور 300 شرکت داخلي و خارجي و مشارکت 17 کشور خارجي در متراژي به مساحت 12 هزار متر مربع گشايش يافته است.

جستجو
تبلیغات
شعار سال 1396
شرکت تهيه و توليد مواد معدني ايران
نمايشگاه معدن کرمان
 
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به خبرگزاری تخصصی معدن می باشد.