آغاز اجرای برنامه بلندمدت توسعه مواد معدنی حیاتی و راهبردی در ایمیدرو

پایگاه خبری معدن نیوز -مجری طرح مواد و عناصر معدنی حیاتی و راهبردی ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان در سال جاری، وارد فاز اجرایی برنامه بلندمدت ۵ ساله برای توسعه مواد معدنی حیاتی و راهبردی شده است.

یک روش استخراجی جدید تولید لیتیوم را متحول می‌کند

پایگاه خبری معدن نیوز -محققان دانشگاه پرینستون یک روش جدید برای استخراج لیتیوم با استفاده از فیبرهای متخلخل ابداع کرده‌اند که زمین و زمان مورد نیاز برای تولید این ماده ارزشمند را به میزان زیادی کاهش می‌دهد.

پرتغال در جمع استخراج‌کنندگان لیتیوم

پایگاه خبری معدن نیوز -آژانس محیط زیست پرتغال موافقت خود را با شرکت محلی لاسورکرسوس برای استخراج لیتیوم با درجه باتری در یکی از اولین معادن لیتیوم این کشور که انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۲۷ شروع به بهره‌برداری کند، اعلام کرده است.

معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور:

شناسایی ۴۰۰ کیلومتر مربع پگماتیت جهت اکتشاف لیتیم در استان‌های مختلف

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون اکتشافات معدنی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در گزارشی با عنوان لیتیم، واقعیت‌ها و چالش‌ها گفت: طی چندین سال گذشته به واسطه پروژه‌های متعدد آینده‌پژوهی در بخش معدن و صنایع معدنی، با یک روند پرشتاب در موضوع مواد بحرانی و حیاتی، به ویژه از منظر صنایع پایین دست مانند خودروسازی، انرژی و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی مواجه شده‌ایم.

کشف ذخایر نیکل برای نخستین بار در شرق کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه خراسان جنوبی روی ثروت خوابیده و خاک این استان، زرخیز است، گفت: برای نخستین بار در شرق کشور، ذخایر نیکل در خراسان جنوبی کشف شده که از عناصر استراتژیک است.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد:

بررسی همه جانبه استحصال لیتیوم از شورابه‌ها در دستورکار است

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از حضور کارشناسان روسی در این مجتمع برای بررسی امکان استحصال لیتیوم از شورابه‌های مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد.

«تجلی» به بازیگر اصلی لیتیم کشور تبدیل می‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -یکی از شرکت‌های مهم در پرتفوی سرمایه‌گذاری گروه توسعه معادن و فلزات (ومعادن)، شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات است که به عنوان اولین شرکت پروژه محور در کشور شناخته می‌شود و با نماد «تجلی» وارد بازار سرمایه شد.

افزایش ۸۰ درصدی تولید مجتمع پیربکران

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران از رشد ۴۹ درصدی فروش سنگ آهک ریزدانه و افزایش ۸۰ درصدی تولید این مجتمع نسبت به حداقل ذکر شده در قرارداد خبر داد.

کاهش قیمت خیره‌کننده لیتیوم در معاملات آتی چین

پایگاه خبری معدن نیوز -اولین روز از معاملات آتی چین برای عرضه لیتیوم – که عنصری ضروری برای ساخت باتری خودروهای الکتریکی محسوب می‌شود و چین از جمله بزرگترین خریداران آن به حساب می‌آید – با کاهش تقاضا و کاهش قیمت‌ها، شروعی سخت را در سرزمین اژدها به ثبت رساند.

کاهش قیمت نیکل در پی افزایش عرضه

پایگاه خبری معدن نیوز -به گفته استراتژیست‌های گروه مکوآیر، بازار نیکل در آستانه ورود به بورس فلزات لندن، با افزایش عرضه از سوی تولیدکنندگان روبرو شده و همین مساله منجر به کاهش قیمت‌های این فلز گرانبها شده و اساسا بازار این ماده معدنی را در نقطه عطفی قرار داده است.

مدیرعامل ایمپاسکو:

طرح‌های توسعه‌ای پیربکران در کمترین زمان به بهره‌برداری برسد

پایگاه خبری معدن نیوز - خدایار کریم‌نژاد مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در بازدید از مجتمع سنگ آهک پیربکران جلسه‌ای با مهران بنیات پور مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران و سرمایه‌گذار شرکت بافق شهاب برگزار کرد.

هجوم خودروسازان بزرگ به سمت خرید معادن لیتیوم

پایگاه خبری معدن نیوز -بسیاری از مدیران خودروسازی‌های غربی برای جلوگیری از بیشتر عقب افتادن نسبت به تسلا و شرکت‌های خودروسازی چینی، با عبور از تامین‌کنندگان سنتی برای خرید مواد اولیه موردنیاز، میلیاردها دلار برای معامله با شرکت‌های استخراج لیتیوم متعهد می‌شوند.

نماینده مردم همدان مطرح کرد:

ایران توانایی تامین ۲۰ درصد نیاز جهان به لیتیم را دارد

پایگاه خبری معدن نیوز - نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام کشف یک معدن بزرگ لیتیم در همدان اعلام کرد: این معدن توانایی تامین ۲۰ درصد نیاز جهان به لیتیم را دارد.

در شش ماهه اول ۲۰۲۳؛

قیمت کبالت سقوط کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -طبق داده‌های فست مارکتس، قیمت کبالت از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون حدود ۳۰ درصد کاهش یافته و بررسی روند قیمتی دو تولیدکننده کبالت در اندونزی نشان می‌دهد که قیمت‌ها به ۱۳.۹۰ دلار در هر پوند رسیده است.

در سال ۱۴۰۱ محقق شد:

افزایش تولید فسفات اسفوردی؛ ۱۳ درصد بیش از ظرفیت اسمی

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید کنسانتره مجتمع فسفات اسفوردی طی سال ۱۴۰۱، حدود ۱۳ درصد بیش از ظرفیت اسمی افزایش یافت.

اندونزی دومین تولیدکننده کبالت جهان

پایگاه خبری معدن نیوز -بر اساس داده‌های موسسه کبالت در بریتانیا، اندونزی در سال گذشته به دومین تامین‌کننده کبالت جهان تبدیل شد و جمهوری دموکراتیک کنگو رتبه برتر را داشت.

طی ۲ ماه آینده صورت می‌گیرد:

عملیات اجرایی معدن تیتان ارومیه

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: پس از دستور استاندار آذربایجان غربی برای تسریع در تعیین تکلیف طرح سرمایه گذاری این معدن هفته قبل تفاهم نامه سرمایه گذاری، ۳ شرکت بزرگ صنعتی و معدنی کشور در قالب یک کنسرسیوم به همراه شرکت دارنده پروانه بهره برداری در تهران به امضا رسید.

معاون بهره‌برداری و اکتشاف ایمپاسکو؛

پیربکران به سوی چند محصولی شدن گام بردارد

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون بهره‌برداری و اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی گفت: طرح‌های توسعه‌ای در مجتمع پیربکران باید به درستی اجرا شده و این مجتمع از تک محصولی شدن خارج شود.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد؛

افزایش ۸ درصدی تولید پتاس در سال ۱۴۰۱

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه سال ۱۴۰۱ در تولید پتاس خبر داد و گفت: در برنامه تولید سال ۱۴۰۱، تولید ۴۰ هزار تن پتاس در نظر گرفته شده بود که به صورت ۱۰۰ درصدی به این هدف دست یافتیم.

نیکل کلید عبور از گرمایش زمین و مهار تغییرات اقلیمی

پایگاه خبری معدن نیوز -یکی از فلزات غیرآهنی مهم برای تداوم تولید صنعتی در جهان، نیکل است که در ایران به تولید آن کمتر توجه می‌شود. این فلز که در کنار لیتیوم و کبالت، جزو مهم‌ترین مواد موردنیاز برای ساخت باتری‌های الکتریکی هستند، در زمره مواد فلزی اثرگذار بر جریان تحول انرژی در قرن ۲۱ است. جهان سالانه حدود ۵/ ۲میلیون تن نیکل تولید می‌کند که چنین سطح پایینی از عرضه به قیمت بالای نیکل در جهان منجر شده است. نیکل در حالی سال گذشته میلادی را با بهای ۳۱هزار دلار به پایان رساند که قیمت این فلز در سال‌جاری در محدوده ۲۵هزار دلار در نوسان است.

بوکسیت و بیتومین؛ گنج‌هایی معدنی در دل دشتی بوشهر

پایگاه خبری معدن نیوز -شناسایی پهنه‌های معدنی با عیار بالا از جمله بوکسیت و بیوتین در شهرستان دشتی ، در۲ سال گذشته سبب غنی‌تر شدن گنجینه معادن بوشهر بوشهر شده؛ معادنی که می‌تواند ضمن اشتغالزایی بالا، در تامین نیازهای کشور نیز گره‌گشا باشد.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد؛

دریافت گواهی کشف پلایای مهرجان با ذخیره قطعی ۳۷۰ میلیون تن

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از دریافت گواهی کشف پلایای مهرجان با ذخیره قطعی بالغ بر ۳۷۰ میلیون تن خبر داد.

رشد ۳۴ درصدی استخراج بوکسیت در شهرکرد

پایگاه خبری معدن نیوز -سرپرست صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: استخراج بوکسیت و آرژیلیت از معدن شهید نیلچیان شهرکرد بعنوان شاخص‌ترین ذخیره خاک نسوز خاورمیانه، ۳۴ درصد رشد یافته است.

مدیر مجتمع نفلین سینیت کلیبر خبر داد:

رشد ۸ درصدی تولید مجتمع نفلین نسبت به برنامه ۱۴۰۱

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع نفلین سینیت کلیبر با اعلام خبر تولید حدود ۵۵۰۰ تنی نفلین سینیت، از رشد ۸ درصدی تولید این مجتمع نسبت به برنامه تعیین شده از سوی مجتمع در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

سرمایه‌گذاری چین در ذخایر لیتیوم افغانستان

پایگاه خبری معدن نیوز -حکومت طالبان افغانستان می گوید یک شرکت چینی خواستار سرمایه گذاری به ارزش ۱۰ میلیارد دلار برای استخراج ذخایر عظیم لیتیوم و ساخت زیرساخت های مختلف در افغانستان است.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد