کاهش قیمت‌های جهانی الماس

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت‌های جهانی الماس با افزایش محبوبیت جواهرات ارزان‌تر و تولیدشده در آزمایشگاه کاهش می‌یابد.

گروه ۷ واردات الماس از روسیه را ممنوع می‌کند

پایگاه خبری معدن نیوز -یک مقام دولت بلژیک طی اظهاراتی فاش کرد که تحریم واردات الماس روسیه که کشورهای گروه هفت (G۷) بیش از یک سال است آن را در نظر گرفته‌اند، انتظار می رود طی دو تا سه هفته آینده تصویب شود.

عملیات اکتشافی گوهرسنگ در ۱۱ استان کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور گفت: عملیات اکتشافی گوهرسنگ در ۱۱ استان کشور با تمرکز بر روی سنگ یاقوت به‌منظور توسعه این صنعت در حال اجراست.

با تامین مالی توسط ایمیدرو؛

مسابقات ملی آزاد مهارت گوهرتراشی آبان ماه برگزار می شود

پایگاه خبری معدن نیوز -نخستین دوره مسابقات ملی آزاد مهارت گوهرتراشی، طی روزهای ۹ تا ۱۱ آبان برگزار می شود. این رویداد به منظور شناسایی و تشویق صنعتگران، هنرجویان و مهارت‌آموزان دوره‌های مختلف گوهرتراشی در کشور و ایجاد انگیزه و حمایت، توسط طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور(تحت پوشش ایمیدرو) انجام خواهد شد.

دعوت وزیر صمت از مردم برای سرمایه‌گذاری در صنعت سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز -وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از مردم دعوت می‌کنم که در حوزه سنگ سرمایه‌گذاری و سرمایه‌های خرد خود را وارد این عرصه کنند

سرپرست سازمان توسعه تجارت خبر داد:

برگزاری میز ملی سنگ در ماه آینده

پایگاه خبری معدن نیوز -سرپرست سازمان توسعه تجارت گفت: با استفاده از ظرفیت رایزن‌ها، بازارهای جدیدی ایجاد شده است و می‌توانیم شاهد افزایش صادرات به کشورهای آفریقایی، شرق آسیا و حوزه خلیج فارس باشیم.

استخراج بالغ بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن سنگ تزئینی در لرستان

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صمت لرستان از استخراج سالانه بالغ بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن سنگ تزئینی در استان خبر داد.

رودیوم؛ گران‌ترین و کمیاب‌ترین فلز جهان

پایگاه خبری معدن نیوز -فلز طلا به دلیل تطبیق پذیری، رسانایی، دوام و ظاهر خوب آن، در بین پنج فلز گران قیمت جهان قرار دارد. قیمت هر اونس طلا در زمان انتشار این مقاله، بیش از ۱۷۳۰ یورو بود؛ که قیمت قابل توجهی است، اما در مقایسه با رودیوم چیزی نیست. گران‌ترین فلز جهان و یکی از کمیاب‌ترین آن‌ها یعنی فلز رودیوم هم اکنون ۳۹۵۰ یورو قیمت دارد.

سند ملی توسعه صنعت گوهرسنگ؛ بسترساز توسعه و اشتغال پایدار

پایگاه خبری معدن نیوز -با گذشت بیش از دو سال از ابلاغ سند ملی توسعه صنعت گوهرسنگ کشور توسط وزارت صمت و شکل‌گیری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور، ایجاد بسترهای توسعه و اشتغال پایدار صنعت گوهرسنگ کشور در حوزه‌های اکتشافی، آموزش و توسعه مراکز آموزشی، احداث و توسعه مراکز اعتبارسنجی آزمایشگاهی و مطالعات پژوهشی طبق برنامه زمان‌بندی و به طور منسجم در کارگروه‌های تخصصی پیگیری می‌شوند. به طوریکه ضمن رفع مشکلات این صنعت، افزایش چشمگیر سهم ایران از بازار تجارت جهانی گوهرسنگ‌ها در سال‌های آتی تحقق‌یابد.

نقره؛ آینده‌ی اقتصاد فلزات گرانبها

پایگاه خبری معدن نیوز -از ابتدای عصر صنعتی، مصرف فلزات اعم از رنگین و غیر رنگین هر روز بیشتر از پیش بوده است، ضمن آنکه شتاب این رشد نیز سالانه افزایش یافته است. در بین فلزات گرانبها، مصرف نقره - که بیش از ۵۰ درصد از مصرف آن در صنایع است-، بیشتر از هر فلز دیگری در صنعت و تولید به صورت تصاعدی رشد داشته است چرا که خواص شیمیایی آن باعث می‌شود تا با سایر فلزات آلیاژ و ترکیب شود و رسانایی اش موجب شده تا در قطعات و بوردهای الکتریکی و کاتالیست‌ها نیز مصرف فوق العاده‌ای داشته باشد.

فروشنده الماس روسیه همچنان می‌درخشد

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت آلروسای روسیه از فروش قوی الماس با وجود تحریم‌ها خبر می‌دهد.

مالکیت و تجارت شهاب سنگ‌ها قانون‌مند می‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس انجمن گوهرسنگ ایران گفت: آئین‌نامه‌ای در زمینه جستجو، شناسایی، مالکیت و تجارت شهاب سنگ‌ها در حال تدوین است که براساس آن مالکیت و تجارت شهاب سنگ‌ها قانون‌مند می‌شود.

سنگ ساختمانی و توسعه پایدار

پایگاه خبری معدن نیوز -کشور ایران، با توجه به وسعت مناطق کوهستانی و وجود کوه‌های زیاد در سراسر پهنه خود، دارای معادن سنگ مختلفی است که انواع سنگ‌ها با تنوع طرح، رنگ و نقش را می‌توان از آن‌ها استخراج نمود.

مسیر ورود ماشین‌آلات صنعت سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز -صنعت سنگ ساختمانی در ایران از جایگاه پیشین‌ خود فاصله گرفته است. شاید حمایت‌های دولتی بتواند کمک بزرگی به رونق این صنعت باشد. در حال حاضر ۲۱۰۰ معدن سنگ در ایران وجود دارد که دارای پروانه استخراج و بهره‌‌‌برداری هستند که البته آمار رسمی‌‌‌ در این حوزه از طرف وزارتخانه اعلام نشده، اما آمار غیررسمی ‌‌‌حاکی از آن است که از این تعداد تنها ۸۰۰ معدن در کشور فعال است.

تامین گچ‌ریخته‌گری فلزات گرانبها با فناوری بومی

پایگاه خبری معدن نیوز -نیاز صنعت طلا و جواهر کشور به گچ‌ریخته‌گری فلزات گرانبها توسط یک شرکت دانش‌بنیان و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی تأمین شد.

ارائه خدمات آزمایشگاهی سنگ‌های ساختمانی برای نخستین بار در کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -ضو هیئت علمی پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاد دانشگاهی دانشگاه شهید بهشتی گفت: ارائه خدمات آزمایشگاهی برای سنگ‌های ساختمانی برای اولین بار در کشور در مرکز خدمات تخصصی و مطالعات سنگ محلات و نیم‌ور انجام خواهد شد.

سهم ناچیز ایران در بازارهای بین‌المللی سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون بین‌الملل انجمن سنگ ایران گفت: کشور ما دارنده رتبه چهارم ذخایر معدن سنگ جهان است اما کمتر از یک درصد از حجم مبادلات بازار بین المللی این حوزه را در اختیار دارد.

رشد ۷۳ درصدی تولید شمش کارخانه طلای هیرد

پایگاه خبری معدن نیوز -سرپرست مالی و اداری مجتمع معدنی خراسان جنوبی از افزایش ۷۳ درصدی شمش در کارخانه فرآوری طلای هیرد طی سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

غول معدنی طلای جهان بدقول شد

پایگاه خبری معدن نیوز -نیومانت، شرکت استخراج معادن و فلزات آمریکایی، تصمیم سرمایه‌گذاری در معدن پرو را دو سال دیگر به تعویق انداخت.

راهکار هند برای کاهش قیمت طلا

پایگاه خبری معدن نیوز -شورای جهانی طلا اعلام کرد که هندی‌ها احتمالاً امسال رکورد بی‌سابقه در فروش طلای مستعمل خواهند داشت تا از افزایش قیمت‌های داخلی این فلز گرانبها استفاده کنند.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن خبر داد:

رتبه نخست ایران در تنوع سنگ‌های تزئینی

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن گفت: ایران از لحاظ تنوع سنگ‌های تزئینی رتبه نخست و از لحاظ ذخایر در دنیا رتبه چهارم را دارد.

بازار جهانی پالادیوم در مسیر مازاد

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت نوریلسک نیکل (نورنیکل) روسیه انتظار دارد که بازار جهانی پالادیوم در سال ۲۰۲۴ از کسری ۲۰۰ هزار اونس سال ۲۰۲۳ به مازاد ۳۰۰ هزار اونس تروا در سال ۲۰۲۴ تغییر کند.

لزوم بازنگری طرح جامع تفضیلی سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز -یک فعال معدنی گفت: به‌دلیل ضعف در صنعت فرآوری، شاهدیم عمده سنگ‌های موجود در کشورمان به صورت خام و نیمه‌خام به دیگر کشورها صادر می‌شود و با چند برابر قیمت راهی بازارها می‌شود. همچنین آشنایی نداشتن با بازارهای جهانی عامل دیگر کاهش صادرات است.

خراسان جنوبی میزبان مسابقات ملی مهارت در رشته تراش سنگ‌های قیمتی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی مهر ماه میزبان برگزاری مسابقات ملی مهارت در حرفه تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی است.

کشف معدن بزرگ طلا در چین

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت دولتی "شاندونگ" چین که در زمینه اکتشاف معادن طلا فعالیت می‌کند اعلام کرد که سهامدار عمده این شرکت در معدن طلای شیلینگ در منطقه لایژو در استان شاندونگ در شرق چین ۲۰۰ تن طلای دیگر کشف کرده است.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد