مزایده لجن طلا برای نخستین بار

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران گفت: باطله‌ها و لجن طلا خودش حاوی یک بخش اندکی طلاست ولی تاکنون استفاده نمی‌شد، اما از این به بعد برای مدیریت باطله برنامه داریم که این‌ها را باز به چرخه فرآوری برگردانیم.

سند راهبردی صنعت طلا و جواهر تدوین شد

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون وزیر با اشاره به رونمایی از سند راهبردی صنعت طلا و جواهر گفت: ابتدا واردات را تسهیل کردیم که ۱۳ تن طلا وارد کشور شد، بنابراین نباید نگران صادرات یک تن طلا از کشور باشیم.

بسته تحریمی جدید اروپا برای الماس روسیه

پایگاه خبری معدن نیوز -اتحادیه اروپا فروش الماس روسیه را از سال ۲۰۲۴ ممنوع می‌کند.

قیمت پالادیوم سقوط کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت پالادیوم در این هفته به پایین‌ترین سطح پنج سال اخیر به زیر ۱۰۰۰ دلار در هر اونس رسیده است و به عقب‌نشینی ناشی از انتظارات مازاد به دلیل گسترش سریع خودروهای الکتریکی و خودروسازان که پلاتین ارزان‌تری را برای اتوکاتالیست‌های خود انتخاب می‌کنند، سرعت بخشیده است.

ثبت ملی نشانه جغرافیایی پنج ماده معدنی در خراسان جنوبی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با پیگیری‌های انجام شده، نشانه جغرافیایی پنج ماده معدنی این استان ثبت ملی شد که رونق گردشگری و آورده‌های اقتصادی زیادی برای استان به همراه دارد.

برندسازی گوهرسنگ‌ها حلقه مفقوده صادرات

پایگاه خبری معدن نیوز - برندسازی سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی یکی از حلقه‌های مفقوده برای ورود به بازارهای جهانی و صادرات است، در همین راستا نیاز است تا شبکه‌سازی زنجیره از اکتشافات تا برندسازی در دستور کار قرار بگیرد.

اقدام برجسته ایمیدرو و سازمان فنی و حرفه‌ای در برگزاری مسابقات صنعت گوهرسنگ

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون استاندار خراسان جنوبی اعلام کرد: حاصل اولین دوره مسابقات مهارت گوهرتراشی، دیده شدن فعالان این صنعت و درک موقعیت آنها از مهارت های هم است.

نبود پایانه صادراتی، حلقه مفقوده صادرات سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: حلقه مفقوده ما در صادرات سنگ، عدم وجود پایانه صادراتی است.

مسابقات ملی گوهرتراشی با حضور ۱۶ داور معتبر داخلی برگزار شد

پایگاه خبری معدن نیوز -اولین دوره مسابقات ملی آزاد مهارت گوهرتراشی با حضور ۱۶ داور معتبر داخلی در روز دوم در شهر فردوس در حال برگزاری است.

در مراسم افتتاحیه اولین دوره مسابقات آزاد ملی مهارت گوهر تراشی اعلام شد:

برندسازی جهانی صنعت گوهرسنگ، هدف نهایی مسابقات

پایگاه خبری معدن نیوز -مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور اعلام کرد: برندسازی جهانی صنعت گوهرسنگ، هدف نهایی مسابقات پیش رو است.

آغاز فرآیند نخستین مسابقات ملی آزاد گوهرتراشی

پایگاه خبری معدن نیوز -فرآیند نخستین دوره مسابقات ملی آزاد مهارت گوهر تراشی با حضور فرماندار شهرستان فردوس، مجری طرح گوهر سنگ، مدیرکل اداره آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی و فعالان گوهرسنگ و داوران مسابقه برگزار شد.

همدان قطب سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی غرب کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به راه‌اندازی مرکز آموزشی سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی گفت: با این مرکز و ایجاد بازارچه، همدان قطب سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در غرب کشور می‌شود.

تحقق ۱۴۹ درصدی برنامه تولید شمش در کارخانه طلای هیرد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع معدنی خراسان جنوبی از تحقق ۱۴۹ درصدی برنامه تولید شمش طلا در معدن طلای هیرد خبر داد.

اشتغال زایی معدن آنومالی شمالی با راه اندازی کارخانه خردایش و پرعیارسازی

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون برنامه ریزی و توسعه ایمپاسکو گفت: ایجاد صدها فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم از مهمترین دستاوردهای کارخانه خردایش و پرعیارسازی معدن سنگ آهن آنومالی شمالی است که هفته گذشته افتتاح شد.

کاهش ۲۰۰ میلیون دلاری صادرات سنگ کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -بسیاری از کشورهای جهان در حوزه صادرات سنگ، پیشرفت های قابل توجهی داشته و سهم خوبی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص داده اند. ولی ایران به جای افزایش صادرات با کاهش ۲۰۰ میلیون دلاری مواجه شده است.

خام‌‌فروشی در سنگ تزئینی وجود ندارد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در بحث معادن اصرار داریم در معادن واحد فرآوری ایجاد شود در حالی که در سنگ معدنی این امر انجام می‌شود بنابراین چیزی به عنوان خام فروشی در سنگ تزئینی وجود ندارد.

کاهش قیمت‌های جهانی الماس

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت‌های جهانی الماس با افزایش محبوبیت جواهرات ارزان‌تر و تولیدشده در آزمایشگاه کاهش می‌یابد.

گروه ۷ واردات الماس از روسیه را ممنوع می‌کند

پایگاه خبری معدن نیوز -یک مقام دولت بلژیک طی اظهاراتی فاش کرد که تحریم واردات الماس روسیه که کشورهای گروه هفت (G۷) بیش از یک سال است آن را در نظر گرفته‌اند، انتظار می رود طی دو تا سه هفته آینده تصویب شود.

عملیات اکتشافی گوهرسنگ در ۱۱ استان کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور گفت: عملیات اکتشافی گوهرسنگ در ۱۱ استان کشور با تمرکز بر روی سنگ یاقوت به‌منظور توسعه این صنعت در حال اجراست.

با تامین مالی توسط ایمیدرو؛

مسابقات ملی آزاد مهارت گوهرتراشی آبان ماه برگزار می شود

پایگاه خبری معدن نیوز -نخستین دوره مسابقات ملی آزاد مهارت گوهرتراشی، طی روزهای ۹ تا ۱۱ آبان برگزار می شود. این رویداد به منظور شناسایی و تشویق صنعتگران، هنرجویان و مهارت‌آموزان دوره‌های مختلف گوهرتراشی در کشور و ایجاد انگیزه و حمایت، توسط طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور(تحت پوشش ایمیدرو) انجام خواهد شد.

دعوت وزیر صمت از مردم برای سرمایه‌گذاری در صنعت سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز -وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از مردم دعوت می‌کنم که در حوزه سنگ سرمایه‌گذاری و سرمایه‌های خرد خود را وارد این عرصه کنند

سرپرست سازمان توسعه تجارت خبر داد:

برگزاری میز ملی سنگ در ماه آینده

پایگاه خبری معدن نیوز -سرپرست سازمان توسعه تجارت گفت: با استفاده از ظرفیت رایزن‌ها، بازارهای جدیدی ایجاد شده است و می‌توانیم شاهد افزایش صادرات به کشورهای آفریقایی، شرق آسیا و حوزه خلیج فارس باشیم.

استخراج بالغ بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن سنگ تزئینی در لرستان

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صمت لرستان از استخراج سالانه بالغ بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن سنگ تزئینی در استان خبر داد.

رودیوم؛ گران‌ترین و کمیاب‌ترین فلز جهان

پایگاه خبری معدن نیوز -فلز طلا به دلیل تطبیق پذیری، رسانایی، دوام و ظاهر خوب آن، در بین پنج فلز گران قیمت جهان قرار دارد. قیمت هر اونس طلا در زمان انتشار این مقاله، بیش از ۱۷۳۰ یورو بود؛ که قیمت قابل توجهی است، اما در مقایسه با رودیوم چیزی نیست. گران‌ترین فلز جهان و یکی از کمیاب‌ترین آن‌ها یعنی فلز رودیوم هم اکنون ۳۹۵۰ یورو قیمت دارد.

سند ملی توسعه صنعت گوهرسنگ؛ بسترساز توسعه و اشتغال پایدار

پایگاه خبری معدن نیوز -با گذشت بیش از دو سال از ابلاغ سند ملی توسعه صنعت گوهرسنگ کشور توسط وزارت صمت و شکل‌گیری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور، ایجاد بسترهای توسعه و اشتغال پایدار صنعت گوهرسنگ کشور در حوزه‌های اکتشافی، آموزش و توسعه مراکز آموزشی، احداث و توسعه مراکز اعتبارسنجی آزمایشگاهی و مطالعات پژوهشی طبق برنامه زمان‌بندی و به طور منسجم در کارگروه‌های تخصصی پیگیری می‌شوند. به طوریکه ضمن رفع مشکلات این صنعت، افزایش چشمگیر سهم ایران از بازار تجارت جهانی گوهرسنگ‌ها در سال‌های آتی تحقق‌یابد.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد