فولاد و آهن

روند رو به بهبود تولید فولاد جهان عرب

روند رو به بهبود تولید فولاد جهان عرب
پایگاه خبری معدن نیوز -تولیدکننده های اصلی فولاد کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به روند صعودی ادامه داده و در ده ماه نخست سال جاری میلادی تا ۵ درصد رشد داشته است. در این بین قطر در ماه اکتبر بیشترین رشد ماهانه تولید را داشته ۱۰۹ درصد افزایش داشت در حالی که در سپتامبر میزان تولید آن ۵۱ درصد افت نموده بود.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -تولیدکننده های اصلی فولاد کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به روند صعودی ادامه داده  و در ده ماه نخست سال جاری میلادی تا ۵ درصد رشد داشته است. در این بین قطر در ماه اکتبر بیشترین رشد ماهانه تولید را داشته ۱۰۹ درصد افزایش داشت در حالی که در سپتامبر میزان تولید آن ۵۱ درصد افت نموده بود.

 تمرکز بیشتر بر تولید آهن اسفنجی آمار تولید آن را تغییر داد. امارات و عربستان نیز رشد ۹ و ۳ درصدی در تولید نسبت به ماه قبل داشتند.

بدین ترتیب تولید فولاد جهان عرب در در ده ماه نخست سال نیز ۵ درصد رشد سالانه داشته به ۱۱.۳ میلیون تن رسید. امارات و قطر در این مدت بیشترین رشد در تولید را داشتند که به ترتیب ۹ و ۶ درصد بود. تولید عربستان هم ۴ درصد بالا رفت.

با توجه به پایه های اقتصادی مستحکم این روند صعودی تا پایان سال هم ادامه خواهد داشت و پیش بینی ها برای نرخ رشد تولید ناخالص داخلی این منطقه خوش بینانه است.

 


   لینک کوتاه خبر:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد