صنایع معدنی

استانداری آذربایجان شرقی:

جریان تولید در ذوب آهن نشان از رویکرد دانش‌بنیان و برنامه‌ریزی هوشمند است

جریان تولید در ذوب آهن نشان از رویکرد دانش‌بنیان و برنامه‌ریزی هوشمند است
پایگاه خبری معدن نیوز -تراب محمدی سرپرست استانداری آذربایجان شرقی ضمن بازدید از دستاوردهای ذوب آهن اصفهان در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی فولاد، متالورژی، ریخته گری و صنایع وابسته (متافو تبریز) گفت: مقاطع فولادی ذوب آهن اصفهان و به ویژه تیرآهن بال پهن این مجتمع عظیم صنعتی، محور ساختمای سازی ایمن در کشور عزیزمان محسوب می شود.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -تراب محمدی سرپرست استانداری آذربایجان شرقی ضمن بازدید از دستاوردهای ذوب آهن اصفهان در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی فولاد، متالورژی، ریخته گری و صنایع وابسته (متافو تبریز) گفت: مقاطع فولادی ذوب آهن اصفهان و به ویژه تیرآهن بال پهن این مجتمع عظیم صنعتی، محور ساختمای سازی ایمن در کشور عزیزمان محسوب می شود.

وی افزود: بعضاً جوشکاری ورق های فولادی را در صنعت ساختمان سازی کشور شاهد هستیم که این رویکرد با توجه به زلزله خیز بودن کشور ایران مخاطرات جبران ناپذیری را در پی دارد و لذا نیاز است این رویکرد مخاطره آمیز به صورت کلی اصلاح شود، زمانی که تیرآهن نورد شده مطابق با آخرین استانداردها در این مجتمع عظیم صنعتی تولید می شود، استفاده از تیر ورق هیچ توجیهی ندارد. 

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی ادامه داد: جای خوشحالی فراوان دارد که ذوب آهن اصفهان برای تامین کل فولاد مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن آمادگی کامل خودش را اعلام نموده است، این روحیه جهادی و تولید ارزش آفرین، ایمنی و تسریع در ساخت ساز را به عنوان دو شاخص بسیار موثر در صنعت ساختمان سازی نوید می دهد.

تراب محمدی اضافه کرد: ذوب آهن اصفهان از طریق انعقاد تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی و انبوه سازان ساختمان در استان های مختلف کشور  می تواند نهضت عظیم ساختمان سازی که مورد توجه ویژه رییس جمهور شهید بود را شتاب بیشتری ببخشد که البته در این زمینه گام های بسیار موثری برداشته است.

وی اظهار داشت: این جریان تولید در ذوب آهن اصفهان نشان از رویکرد دانش بنیان، شناسایی نیازهای بازار و برنامه ریزی هوشمند در راستای برطرف نمودن نیازها است.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی گفت: به عنوان یک ایرانی افتخار می کنم که از ثمره دانش، اندیشه و قدرت بازوان تلاشگران ذوب آهن اصفهان، ریل ملی تولید شد و هم اکنون این محصول استراتژیک در محورهای ریلی مختلف کشور نصب شده است که یک نمونه موفق این افتخار آفرینی را در محور میانه- بستان آباد- تبریز (ایستگاه خاوران)  شاهد هستیم، در همین فرصت شایسته می دانم به همه تلاشگران ذوب آهن بزرگ خسته نباشید بگویم. 


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد