سنگ و فلز گرانبها

تست طلاگیری کارخانه استحصال طلای تفتان با موفقیت انجام شد

تست طلاگیری کارخانه استحصال طلای تفتان با موفقیت انجام شد
پایگاه خبری معدن نیوز -جشن موفقیت تست طلاگیری کارخانه استحصال طلای صدر تفتان با حضور اعضای خانواده بزرگ صدر تامین، توسعه معادن پارس تامین و اکتشاف و حفاری صدر تامین در سالن جلسات هلدینگ تاصیکو برگزار شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -جشن موفقیت تست طلاگیری کارخانه استحصال طلای صدر تفتان با حضور اعضای خانواده بزرگ صدر تامین، توسعه معادن پارس تامین و اکتشاف و حفاری صدر تامین در سالن جلسات هلدینگ تاصیکو برگزار شد.

امیرحسین نادری، مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری صدر تامین با نام بردن هر یک از مجموعه‌هایی که از ابتدای پروژه در احداث، راه‌اندازی، نظارت، پذیرش در بورس، جذب نیروی انسانی بومی با برگزاری آزمون استخدامی با محوریت شایسته‌گزینی و پس از آن آموزش تخصصی و عملی نیروهای بومی، ایجاد زیرساخت‌های امنیتی و مسئولیت‌های اجتماعی و کلیه پیوست‌های مرتبط با ورود صنعت به منطقه، دخیل، موثر و فعال بودند تشکر کرد و افزود: تمام مجموعه هم‌قسم شدیم تا برای هموطنان‌ در منطقه سیستان و بلوچستان زندگی بهتری رقم بزنیم و امانت خود را به جای آوردیم.

وی ادامه داد: تمام کارکنان با هم در شرایط و روزهای سخت پای کار ایستادند و قدرشناس زحمات آن‌ها هستم که ماحصل این هم‌دلی و کار موفق تیمی، به محصول رسیدن اولین کارخانه مقیاس بزرگ در شرق کشور است که کمتر از دو سال و با مهندسی تمام ایرانی و با کیفیت خوبی ساخته شد؛ باید توجه داشت که این اتفاق تا به امروز در ایران کمتر رقم خورده است.

نادری با اشاره به سطح بالای آموزش نیروهای انسانی کارخانه استحصال طلای تفتان، بیان کرد: دلیل این سرمایه‌گذاری بر روی نیروی انسانی بومی این بود که با توجه به تجریبات قبلی در گذشته، تخصص لایه اول نیروی انسانی در سایت حداقل برای ۵۰ سال کیفیت صنعت در آن منطقه را رقم می‌زند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین تقویت فرهنگ کار در منطقه را امری ضروری دانست و این مهم را مستلزم سرمایه‌گذاری روی صنعت منطقه، قرار دادن نیروی انسانی در محیط صنعتی و تکرار الگوی آموزش مستمر نیروهای متخصص بومی عنوان کرد.

لازم به ذکر است که فرمول اشتغال‌زایی در صنعت طلا، ایجاد یک شغل به ازای هر کیلوگرم طلایی است که تولید می‌شود. بنابراین، با ایجاد و به تولید رسیدن یک کارخانه پنج تنی طلا که مرحله بعدی توسعه کارخانه یک هزار کیلوگرمی است، اشتغال قابل‌توجهی در منطقه به واسطه سرمایه‌گذاری‌های هلدینگ صدر تامین با اجرای شرکت توسعه معادن پارس تامین ایجاد خواهد شد.

محمد نبی نوری، مدیرعامل شرکت توسعه معادن پارس تامین در این جلسه به شرح تکمیل مراحل تولید کارخانه پرداخت و در پایان با معرفی اعضای هیئت مدیره و کارکنان این شرکت از چالش‌هایی که طی ۱۰ سال گذشته با آن مواجه بوده‌اند، سخن گفت و از حمایت‌های مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین در قدم به قدم پروژه تشکر کرد.

خالد کهرازه، عضو هیئت مدیره شرکت توسعه معادن پارس تامین که سال‌ها از نزدیک در جریان مسائل و چالش‌های مربوط به فقدان سرمایه‌گذاری‌های صنعتی در منطقه بوده است، از مدیران عامل قبلی تاصیکو یاد کرد و گفت: این پروژه از سال‌ها قبل مطرح بوده است و نتایج امروز حاصل ریسک حیثیتی و مادی امیرحسین نادری است که به نتیجه دلخواه رسید. از این رو امیدواریم این کارخانه ارتقای جوامع محلی از جمع کوچک شهرستان به جمع مناطق صنعتی و پس از آن ملی را به دنبال داشته باشد.

در پایان سعید عبودی، عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین با اشاره به نتایج حاصل از عملکرد مجموعه، خاطرنشان کرد: اگر تمام مسئولان همت و تلاشی از این جنس را سرلوحه خود قرار دهند، با امکانات موجود در کشور نباید مشکل اقتصادی و اشتغال داشته باشیم، بنابراین، سرمایه‌گذاری‌ در مناطقی همچون سیستان و بلوچستان می‌تواند پیوند میان هم‌وطنان‌ را قوی‌تر کند و امیدواریم شاهد روزهای خوب و افتتاح پروژه‌های بیشتری باشیم.

 


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد