اقتصاد و صنعت

رونمایی از بسته حمایتی برای بخش صنعت در روز ملی صنعت و معدن

رونمایی از بسته حمایتی برای بخش صنعت در روز ملی صنعت و معدن
پایگاه خبری معدن نیوز -معاون وزیر صمت از رونمایی بسته حمایتی تشویقی وزارت صمت برای بخش خصوصی در روز ملی صنعت و معدن خبر داد و گفت: این بسته در جنبه‌های مختلف مالی، ارزی، مجوزها، تسهیلات و رفع موانع تولید تهیه شده است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -معاون وزیر صمت از رونمایی بسته حمایتی تشویقی وزارت صمت برای بخش خصوصی در روز ملی صنعت و معدن خبر داد و گفت: این بسته در جنبه‌های مختلف مالی، ارزی، مجوزها، تسهیلات و رفع موانع تولید تهیه شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز بزرگداشت دهه تولید و تجارت و روز ملی صنعت و معدن با بیان اینکه ۲۷ سال از برگزاری روز صنعت می‌گذرد و امسال بیست و هشتمین سال برگزاری آن است گفت: دهه تولید و تجارت از یکم تا دهم تیر ادامه دارد و به روز ملی صنعت و معدن ختم می‌شود.

فرشاد مقیمی در مورد برگزاری این مراسم گفت: هر سال این مراسم به همت سازمان صمت برگزار می‌شد اما با توجه به نام‌گذاری سال، قرار شد این رویداد و برنامه بزرگداشت دهه تولید و تجارت به تشکل‌های بخش صنعت واگذار شود و به این ترتیب ۱۰ تشکل از جمله اتاق بازرگانی، اتاق اصناف ایران، اتاق تعاون، خانه صنعت و معدن، انجمن مدیران صنایع، خانه معدن ایران و غیره در برگزاری این مراسم نقش دارند.

معاون وزیر صمت خاطرنشان کرد: این دهه به نام‌های جهش تولید با نقش آفرینی اصناف، جهش تولید با ارتقای دانش فناوری و بهره وری، جهش تولید با رقابت پذیری و توسعه تجارت خارجی، جهش تولید با برنامه هفتم توسعه، جهش تولید با نقشه راهبردی و مدیریت جامع، جهش تولید با توسعه بخش خصوصی و تعاونی، جهش تولید با بهبود فضای کسب و کار، جهش تولید با جهاد تبیین و جهاد تولید با ارزش آفرینی معادن برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد بزرگداشت دهه تولید و تجارت و روز ملی صنعت و معدن در ادامه گفت: بسته‌ای در قالب هدیه رئیس جمهور شهید به بخش صنعت کشور با همکاری و هماهنگی ۱۵ دستگاه و تشکل‌های بخش خصوصی تهیه شده که قرار بود با حضور شهید آیت‌الله رئیسی رونمایی شود که اکنون به عنوان یادگاری در اختیار بخش صنعت قرار خواهد گرفت.

مقیمی خاطر نشان کرد: این بسته در جنبه‌های مختلف مالی، ارزی، مجوزها، تسهیلات و رفع موانع تولید تهیه شده است که در مرحله نهایی است که به طور قطع فصل نو در جهش تولید با مشارکت مردم خواهد بود.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در ادامه خاطر نشان کرد: کل واحدهای غیرفعال در شهرک‌های صنعتی کشور ۶ هزار ۸۵۰ واحد است که در واقع می‌توان گفت نسبت واحدهای راکد به کل واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی به کمتر از ۱۲ درصد رسیده است. این در حالی است که پیش از این ۱۷ درصد بوده است.

مقیمی همچنین گفت: نکته قابل تأمل اینکه سالانه بین ۲۷۰۰ تا ۳۰۰۰ واحد به واحدهای بهره برداری رسیده در شهرک‌های صنعتی اضافه می‌شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در مورد احیای واحدهای راکد نیز اذعان داشت: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده، قرار است امسال ۱۹۰۰ واحد غیرفعال مستقر در شهرک‌های صنعتی، احیا و راه اندازی گردد.


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد