فولاد و آهن

معدن نیوز بررسی کرد؛

تمدید محدودیت های وارداتی اتحادیه اروپا تا ۲۰۲۶

تمدید محدودیت های وارداتی اتحادیه اروپا تا ۲۰۲۶
پایگاه خبری معدن نیوز -اتحادیه اروپا تصمیم گرفته تا اقدامات حفاظتی فولاد خود را تا ژوئن ۲۰۲۶ تمدید کند. این اقدامات شامل محدودیت های وارداتی هستند که برای محافظت از صنعت فولاد اروپا اجرا می شوند. با این حال، این تمدید باعث نگرانی وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن (METI) شده است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -اتحادیه اروپا تصمیم گرفته تا اقدامات حفاظتی فولاد خود را تا ژوئن 2026 تمدید کند. این اقدامات شامل محدودیت های وارداتی هستند که برای محافظت از صنعت فولاد اروپا اجرا می شوند. با این حال، این تمدید باعث نگرانی وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن (METI) شده است.

وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن به طور خاص با تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر اعمال سقف 15 درصدی برای مقداری که هر کشور می تواند تحت سهمیه تعرفه (TRQ) برای برخی محصولات فولادی مانند ورق های فولادی نورد گرم صادر کند، مخالف است.

علاوه بر این،METI  استدلال می کند که این سقف به طور قابل توجهی محدودیت های واردات را تشدید می کند و در تضاد با اصول سازمان تجارت جهانی (WTO) است. آنها قصد دارند با اتحادیه اروپا برای حذف آن لابی کنند.

با این حال، اتحادیه اروپا این سقف را برای جلوگیری از اختلالات بازار ناشی از افزایش واردات در ابتدای هر دوره سهمیه بندی اعمال کرد و آنها استدلال می کنند که این محدودیت ها محیط باثبات تری برای صنعت فولاد ایجاد می کند.

پادمان های فولادی اتحادیه اروپا پاسخی به اقدامات مشابهی است که ایالات متحده در سال 2018 انجام داد. هر دو اقدام توسط کشورهای مختلف مورد انتقاد قرار گرفته است، اما اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است که پادمان های خود را برای سومین بار تمدید کند.

علاوه بر این، METI  اذعان می کند که قوانین سازمان تجارت جهانی تنها در مواقع اضطراری مانند افزایش سریع واردات اتخاذ چنین اقدامات حفاظتی را مجاز می کند. با این حال، آنها بر این باورند که اقدامات اتحادیه اروپا، به ویژه سقف TRQ، فراتر از آنچه ضروری است اعمال شده و محدودیت های واردات را تا حد زیادی تقویت می کند.   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد