اقتصاد و صنعت

چین اوضاع آلودگی جهان را بهتر خواهد کرد؟

چین اوضاع آلودگی جهان را بهتر خواهد کرد؟
پایگاه خبری معدن نیوز -چین قصد دارد انتشار دی اکسیدکربن خود را در بخش‌های کلیدی تا یک درصد، از سطح ثبت شده در سال ۲۰۲۳ کاهش دهد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -چین قصد دارد انتشار دی اکسیدکربن خود را در بخش‌های کلیدی تا یک درصد، از سطح ثبت شده در سال ۲۰۲۳ کاهش دهد.

اقتصاد چین برای هر واحد رشد تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۴ به ۲.۵ درصد انرژی کمتر نیاز دارد.

بر اساس طرحی که دولت چین منتشر کرد، چین قصد دارد انتشار دی‌اکسیدکربن صنایع کلیدی را به میزانی معادل یک درصد از کل سال ۲۰۲۳ از طریق افزایش بهره‌وری در همه چیز از تولید فولاد گرفته تا حمل‌ونقل کاهش دهد.

چین، بزرگترین مصرف‌کننده انرژی در جهان و بزرگترین تولیدکننده گازهای گلخانه‌ای، همچنین هدفی را برای افزایش کارآمدی رشد اقتصادی در نظر گرفته است که گامی در راستای تلاش رئیس‌جمهور شی جین پینگ برای نیروهای مولد جدید است.

در برنامه اقدام دولت آمده است که اقتصاد چین به ازای هر واحد رشد تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۴ به ۲.۵ درصد انرژی کمتر نیاز دارد. پیشنهاد می‌شود با فشار برای تغییرات خاص در صنایع، از جمله مصالح ساختمانی و پتروشیمی، به این هدف دست یابد.

چین در سال گذشته هدف شدت انرژی خود را از دست داد و تمایل این کشور برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و مصرف انرژی اغلب با نیاز به افزایش رشد اقتصادی و استانداردهای زندگی در تضاد است.

کارشناسان اظهار کردند این امکان وجود دارد که انتشار دی‌اکسیدکربن چین در سال ۲۰۲۳ به اوج خود رسیده باشد که منعکس‌کننده رشد متوقف شده تقاضای نفت و گسترش تولید باد، خورشید و باد است.

این طرح هدفی را تکرار کرد که منابع انرژی غیرفسیلی حدود ۲۰ درصد از کل مصرف انرژی چین را در سال ۲۰۲۵ تشکیل دهند که در مقایسه با هدف امسال که حدود ۱۸.۹ درصد بود، افزایش یافته است.

 


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد