فولاد و آهن

معدن‌نیوز بررسی کرد:

فراز و نشیب نرخ بهره‌برداری از کوره بلندها در چین

فراز و نشیب نرخ بهره‌برداری از کوره بلندها در چین
پایگاه خبری معدن نیوز -نرخ بهره‌برداری از ظرفیت کوره بلند (BF) در میان ۲۴۷ تولیدکننده فولاد چینی تحت بازرسی منظم Mysteel برای سومین هفته متوالی، ۱.۲۲ درصد دیگر در هفته کاهش یافت و به ۸۸.۰۱ درصد نسبت به ۱۰ نوامبر و پایین‌ترین سطح از اواخر مارس امسال رسید.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -نرخ بهره‌برداری از ظرفیت کوره بلند (BF) در میان 247 تولیدکننده فولاد چینی تحت بازرسی منظم Mysteel برای سومین هفته متوالی، 1.22 درصد دیگر در هفته کاهش یافت و به 88.01 درصد نسبت به 10 نوامبر و پایین‌ترین سطح از اواخر مارس امسال رسید.

در همین دوره، تولید روزانه در میان این فولادسازان نیز 32500 تن در روز یا 1.4 درصد در هفته کاهش یافت و به 2.35 میلیون تن در روز رسید، در حالی که نرخ عملیاتی آنها نیز از افزایش هفته قبل معکوس شد و 1.34 واحد درصد در هفته کاهش یافت.

این نظرسنجی نشان داد که چهار دستگاه BF در شمال غربی چین در این هفته به دلیل کارهای تعمیر و نگهداری تعطیل شده‌اند، که عامل اصلی کاهش کل تولید این کشور بود.

بر این اساس، مصرف روزانه سنگ آهن وارداتی در میان کارخانه‌های فولادسازی مورد بررسی به طور متوسط 2.88 میلیون تن در روز در 10 نوامبر بود که 35100 تن در روز یا 1.2 درصد در هفته کاهش داشت.

مای استیل گلوبال خاطرنشان کرد، در همین حال، فولادسازان برای تامین نیازهای تولید فوری خود با سرعت ثابتی به تهیه سنگ آهن ادامه دادند.

تا 16 نوامبر، کل ذخایر سنگ آهن وارداتی این 247 کارخانه فولادی 0.5 درصد در هفته افزایش یافت و به 90.5 میلیون تن رسید که برای دوام آنها تا 31.5 روز با نرخ مصرف فعلی کافی است که 0.5 روز بیشتر از دوره قبل است.

به گزارش Mysteel Global، با این حال، فولادسازان در تانگشان شمال چین در واکنش به بهبود حاشیه سود فولاد خود در دو هفته اخیر، کمی تولید خود را افزایش دادند. نظرسنجی دیگر Mysteel نشان داد که در طول 10 و 16 نوامبر، حدود 29 درصد از 247 کارخانه فولاد نمونه‌برداری شده توانستند از فروش فولاد سودهایی کسب کنند که 8 درصد در هفته بیشتر بود.

یک تحلیلگر بازار مستقر در شانگهای گفت: «یک کوره بلند در منطقه فنگنان تانگشان این هفته دوباره آنلاین شده است و کارخانه‌های محلی در حال حاضر هیچ برنامه تعمیر و نگهداری برای کوتاه مدت ندارند. او معتقد است: "استفاده از ظرفیت BF در تانگشان احتمالاً هفته آینده در سطح بالایی باقی خواهد ماند."   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد