سایر

تامین ۵ دستگاه کمپرسور دیزل و متعلقات مربوطه در شرکت آلومینای ایران

تامین ۵ دستگاه کمپرسور دیزل و متعلقات مربوطه در شرکت آلومینای ایران
پایگاه خبری معدن نیوز -معاون شمش شرکت آلومینای ایران از تامین ۵ دستگاه کمپرسور دیزل و متعلقات مربوطه شامل  درایرها، مخازن فولادی، میکرو فیلترها در مجموعه شمش آلومینیوم این شرکت خبر داد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -معاون شمش شرکت آلومینای ایران از تامین ۵ دستگاه کمپرسور دیزل و متعلقات مربوطه شامل  درایرها، مخازن فولادی، میکرو فیلترها در مجموعه شمش آلومینیوم این شرکت خبر داد.

محمدرضایی راد در این رابطه اظهار داشت: با توجه به پیگیری های صورت گرفته و ضرورت وجود دستگاه‌های جایگزین جهت کاهش ریسک به ویژه در زمان قطعی برق، این دستگاه‌ها توسط شرکت خریداری شد.

وی با اشاره به تامین هوای داخل سالن خط تولید شمش توسط این دستگاه‌ها، افزود:  با توجه به اینکه کمپرسورها از تجهیزات اصلی خط تولید شمش آلومینیوم می باشند یک لحظه قطع شدن هوای فشرده باعث توقف تولید شمش الومینیوم می گردد.

 رضایی راد خاطرنشان کرد: این مساله می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری برای مجموعه شمش خصوصا دیگ‌های سالن احیاء به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه این ۵ دستگاه وابستگی برق ندارند، افزود: در همین راستا تهیه و تامین ۵ دستگاه کمپرسور دیزل جهت پشتیبانی خط تولید شمش در دستور کار واحد عملیات و تعمیرات جانبی و FTP شمش آلومینیوم شرکت آلومینای ایران قرار گرفت که در محل مجموعه شمش آلومینیوم تخلیه گردید.

وی اعتبار هزینه شده برای خرید این دستگاه‌ها را ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد که طی، سه سال قبل انجام گرفت و گفت: قیمت فعلی این دستگاه‌ها حدود ۳ برابر شده است.

معاون شمش شرکت آلومینای ایران یادآور شد: با تامین این کمپرسورهای دیزل و متعلقات مربوطه در صورتی که کمپرسورهای اصلی مجموعه به هر دلیلی از مدار خارج شوند، میتوان از کمپرسورهای دیزل مجموعه به عنوان جایگزین استفاده و خط تولید شمش آلومینیوم را از بحران و توقف خارج نمود.

وی بیان کرد: این دستگاه‌ها، در سریع‌ترین زمان ممکن وارد مرحله نصب و راه‌اندازی خواهد شد.


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد