فولاد و آهن

استیل‌مینت گزارش می‌دهد؛

افزایش ۶ درصدی موجودی قراضه در کره جنوبی

افزایش ۶ درصدی موجودی قراضه در کره جنوبی
پایگاه خبری معدن نیوز -موجودی هشت شرکت فولاد کره جنوبی در این هفته به ۱,۰۱۳,۰۰۰ تن رسید که نسبت به هفته قبل ۶.۲۸ درصد افزایش داشته است. این افزایش به کاهش پی‌در‌پی قیمت‌ها نسبت داده می‌شود که منجر به افزایش شدید خرید کارخانه‌ها می‌شود.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -موجودی هشت شرکت فولاد کره جنوبی در این هفته به 1,013,000 تن رسید که نسبت به هفته قبل 6.28 درصد افزایش داشته است. این افزایش به کاهش پی‌در‌پی قیمت‌ها نسبت داده می‌شود که منجر به افزایش شدید خرید کارخانه‌ها می‌شود.

در منطقه مرکزی، فولادسازان 549000 تن موجودی قراضه جمع‌آوری کردند که نشان دهنده افزایش متوسط 2.62 درصدی نسبت به هفته قبل است. این رشد اما در مقایسه با شرکت‌های فولادی منطقه جنوبی کمرنگ است. هیوندای استیل اینچئون، دنجین و دونگکوک استیل محدودیت‌های ذخیره‌سازی قوی را برای تنظیم سطح موجودی اعمال کرده‌اند.

در حالی که کارخانه هیوندای فولاد در اینچئون افزایش 8 درصدی موجودی را تجربه کرد، موجودی دنجین نسبت به هفته قبل بدون تغییر باقی ماند. فولاد Dongkuk شاهد حداقل 0.7درصد افزایش در موجودی انبار بود و موجودی Welcome Steel نسبت به هفته قبل 5.7 درصد افزایش یافت.

تولیدکنندگان فولاد در منطقه جنوبی شاهد افزایش قابل توجهی در موجودی انبار خود بودند که در مجموع به 464000 تن رسید که رشد قابل توجه 6.18 درصدی نسبت به هفته گذشته را نشان می‌دهد. موجودی ترکیبی فولاد داهان و فولاد YK افزایش قابل توجه 18.67 درصدی را تجربه کرد، در حالی که موجودی فولاد کره 4.88 درصد نسبت به هفته قبل افزایش یافت.

موجودی پوسکو به سرعت در حال افزایش بوده و نسبت به هفته قبل 5.95 درصد افزایش یافته است. در حال حاضر، موجودی POSCO به بالاترین حد خود در دهه گذشته رسیده است که احتمالاً تحت تأثیر افزایش انبارداری در واکنش به اعمال محدودیت‌های انبارداری توسط تولیدکنندگان فولاد همسایه قبل از POSCO است. در 13 نوامبر، POSCO به دلیل موجودی بیش از حد، کنترل موجودی را آغاز کرد.

در مقابل، Korea Special Lectures کاهش جزئی موجودی را نسبت به هفته قبل گزارش کرد. این کاهش نشان دهنده اقدامات کنترل سریع موجودی است که با افزایش حجم توزیع در بازار جنوب اجرا شده است.

با افزایش موجودی انبارهای فولادسازان در دو هفته گذشته، احساس غالب این بود که کاهش بیشتر قیمت‌ها اجتناب‌ناپذیر است. در واقع، در 13 نوامبر، شرکت‌های فولادی در منطقه جنوبی کاهش قیمت خرید قراضه را اعلام کردند. به نظر می‌رسد بسیار محتمل است که فولادسازان در منطقه شهری که به دلیل کنترل ذخایر موجودی کاهش قیمت بیشتری را در پاسخ به پویایی بازار در حال تغییر اعمال کنند.


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد