گفتگو، یادداشت و نشست خبری

انجام تمامی مراحل پذیره‌نویسی نماد "فصبا" در بورس

انجام تمامی مراحل پذیره‌نویسی نماد "فصبا" در بورس
پایگاه خبری معدن نیوز -نشست خبری مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس به منظور بررسی پذیره‌‌نویسی نماد معاملاتی این شرکت با عنوان «فصبا» در بورس با حضور اصحاب رسانه، ۱۰ آبان‌ماه برگزار شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -نشست خبری مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس به منظور بررسی پذیره‌‌نویسی نماد معاملاتی این شرکت با عنوان «فصبا» در بورس با حضور اصحاب رسانه، ۱۰ آبان‌ماه برگزار شد.

احسان دشتیانه از انجام تمامی مراحل پذیره ‌نویسی نماد معاملاتی این شرکت در بورس خبر داد و گفت: در آستانه پذیره‌نویسی در بورس قرار داریم. افزایش سرمایه ۸۰۹ درصدی این شرکت و رسیدن آن به ۵۰ هزار میلیارد ریال نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه صبا فولاد خلیج فارس مرحله به مرحله برای توسعه هدف‌گذاری شده است، افزود: مجتمع صبا فولاد خلیج‌فارس در حال بهره‌برداری از یک واحد مگامدول به ظرفیت ۱.۵ ملیون تن بریکت گرم (HBI) می‌باشد. احداث یک واحد احیای مستقیم به ظرفیت ۱.۷۶ میلیون تن بریکت گرم در سال برای فاز ۲ در افق ۱۴۰۴، احداث واحد فولادسازی و ریخته‌گری تختال ضخیم به ظرفیت ۱.۵ میلیون تن در سال برای فاز ۳ در افق ۱۴۰۷ و تکمیل زنجیره فولاد با تولید ۳ میلیون تن محصول نهایی با ارزش افزوده بالا در افق ۱۴۱۰ را هدف‌گذاری کرده است.

مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس اضافه کرد: استفاده از کوره مگامدول احیا مستقیم به روش میدرکس، تولید بریکت گرم (HBI) و پیش‌بینی انتقال آهن اسفنجی داغ به کوره‌های قوس الکتریکی که باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در مصرف برق و افزایش بهره‌وری خواهد شد از ویژگی‌های خاص این پروژه است.

دشتیانه عنوان کرد: تولید شرکت در سال ۱۴۰۲و ۱۴۰۱ رشد قابل توجهی داشته است و این رشد علی‌رغم تعطیلی ۲ ماه به علت قطعی گاز و شات‌دان سالیانه شرکت بوده است. 

وی با اشاره به ارزش فروش محصولات این شرکت گفت: ارزش فروش محصولات شرکت در سال ۱۴۰۰ معادل ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده که در سال ۱۴۰۱ با ۵۰ درصد رشد به ۹ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان رسید است. در ۹ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ معادل ۱۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

دشتیانه در خصوص ثبت ۳ رکورد تولید ماهیانه در سال جاری در این شرکت عنوان کرد: صبا فولاد خلیج فارس در شهریور ماه سال جاری با تولید ۱۲۹۴۱۲ تن بریکت گرم موفق به ثبت رکورد جدید در تولید ماهیانه شد و این در حالی است که آخرین رکورد تولید این کارخانه نیز مربوط به خرداد ماه سال جاری با ۱۲۵۲۰۰ تن بوده است.

وی تدوین و پیاده‌سازی سند استراتژی شرکت، اخذ گواهینامه‌های ایزو ۹۰۰۱، ۱۴۰۰۱،۴۵۰۰۱ و ۱۰۰۱۵، اخذ گواهینامه صلاحیت فنی و مالی اشخاص حقوقی از وزارت صمت، معرفی شرکت به عنوان واحد نمونه صنعتی استان، اخذ پروانه فعالیت واحد تحقیق و توسعه از وزارت صمت، عقد تفاهم‌نامه با دانشگاه هرمزگان جهت استفاده از فعالیت‌های تحقیق و پژوهش و توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان، عقد تفاهم‌نامه با پارک علم و فن‌آوری و پیاده‌سازی سیستم برنامه‌ریزی منابع انسانی را از مهم‌ترین اقدامات شرکت صبا فولاد خلیج فارس دانست. 

دشتیانه در خصوص اهم پروژه‌های آتی این شرکت عنوان کرد: از جمله مهم‌ترین پروژه‌های صبا فولاد خلیج‌فارس می‌توان به؛ آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه احیا مستقیم ۲ به ظرفیت ۱.۷۶ میلیون تن، مشارکت در طرح احداث تصفیه‌خانه فاضلاب بندرعباس و تامین پایدار آب صنعتی، انجام مسئولیت‌های اجتماعی، اخذ موافقت اصولی احداث نیروگاه ۶۰۰ مگاواتی از وزارت صمت و نیرو برای نیروگاه خود تامین، تکمیل زنجیره فولاد با تولید ۳ میلیون تن محصول نهایی در افق ۱۴۱۰، احداث واحد سولفورزدایی که امکان استفاده هر چه بیشتر گندله مادکوش را فراهم می‌کند، اخذ انشعاب خط گاز از خط ۳۰ اینچ منطقه ویژه، نصب و راه‌اندازی واگن برگردان و زیرساخت ریلی و احداث تصفیه‌خانه پساب صنعتی به منظور کاهش مصرف آب اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس در خصوص مساله تعادل در زنجیره فولاد عنوان کرد: ضرایب قیمت‌گذاری در سال‌های گذشته به صورتی بود که به توسعه تولید آهن اسفنجی تا قبل از عرضه در بورس کالا توجهی صورت نگرفته بود. با عرضه در بورس کالا و افزایش ضریب قیمتی جذابیت سرمایه‌گذاری در واحدهای احیا مستقیم افزایش یافت. در سال ۱۴۰۰ کشور با کمبود ۵ میلیون تن آهن اسفنجی در زنجیره روبرو بود که با موج ورود واحدهای اسفنجی در سال ۱۴۰۳ به مقدار ۱۳ میلیون تن و ۱۴۰۴ به مقدار ۹ میلیون تن کمبود آهن اسفنجی به طور کامل برطرف خواهد شد.    shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد