گفتگو، یادداشت و نشست خبری

کارنامه درخشان محمد کلانتری طی ۶ سال گذشته در صبانور

کارنامه درخشان محمد کلانتری طی ۶ سال گذشته در صبانور
پایگاه خبری معدن نیوز -۲۳ مهرماه طی حکمی از سوی اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، سید علیرضا موسوی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور، منصوب و جانشین محمد کلانتری شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -۲۳ مهرماه طی حکمی از سوی اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، سید علیرضا موسوی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور، منصوب و جانشین محمد کلانتری شد.

محمد کلانتری که از آذر سال ۱۳۹۶ عهده‌دار این مسئولیت در شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور بود، باعنایت به ۶ سال عملکرد موفق در صبانور و دانش و تجربه بالای خود به عنوان عضو موظف و رئیس هیئت‌ مدیره شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد منصوب گردید.

کلانتری در گفت‌وگو با معدن‌نیوز به ارائه گزارشی از عملکرد خود در این دوره ۶ ساله، در شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور پرداخت و گفت: در زمان عهده‌دار شدن این مسئولیت در سال ۱۳۹۶، صبانور فقط ۷۰۰ هزارتن کنسانتره تولید می‌کرد و پروژه کارخانه تولید گندله‌سازی نیز به دلیل مشکلات موجود متوقف بود. همچنین برنامه‌ریزی برای عملیات اکتشافی وجود نداشت و مجموع ذخایر معدنی مطابق پروانه‌ای اخذ شده معادل ۵۰ میلیون تن سنگ آهن بود، اما مطابق برنامه‌ریزی‌ها و استراتژی اتخاذ شده صبانور در حال حاضر ۱ میلیون و ۵۰۰ هزارتن کنسانتره تولید می‌کند.

وی افزود: ضمن رفع مشکلات کارخانه ۵۰۰ هزارتنی گندله در همدان نیز در سال اول وارد مدار تولید شد که هم اکنون به ظرفیت رسیده است. همچنین پروژه ۱ میلیون تنی گندله‌سازی کردستان که سال‌ها متوقف بود با پیگیری‌های مستمر انجام شده تا ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و انشااله سال اینده وارد مدار می‌شود.

کلانتری عنوان کرد: لازم به ذکر است که به جهت تکمیل زنجیره ارزش افزوده مشارکت ۳۰ درصدی با ایمیدرو در خصوص احداث واحدهای ۱/۶ میلیون تنی آهنی اسفنجی و ۱ میلیون تنی فولاد در کردستان عملیاتی و پروژه احداث آن آغاز گردید؛ درهمین راستا عملیات احداث کارخانه کنسانتره‌سازی با ظرفیت ۲ میلیون تن در کردستان شروع شد. همچنین بلافاصله طرح جامع اکتشاف جهت گسترش معادن شرکت تهیه و حفاری‌های اکتشافی در استان‌های کردستان و همدان آغاز و حدود ۱۰۰ هزارمتر اکتشافات در معادن انجام که خبر خوب افزایش ذخایر معادن از ۵۰ میلیون تن به ۲۵۰ میلیون تن اطلاع‌رسانی گردید.

به گفته‌ی وی با اجرای این طرح‌ها و توسعه خطوط تولیدی و اجرای سیاست‌های حداکثر‌سازی سود و کنترل هزینه‌ها سود صبانور که در سال ۹۵ مبلغی ناچیز و چیزی در حدود ۳۰ میلیارد تومان بود هم با شیبی تند هرساله در این دوره ۶ساله افزایش یافت که برای سال جاری پیش‌بینی‌ها حاکی از برآورد سود تقریبی ۳۰۰۰ میلیارد تومانی است که نشان‌دهنده رشد چند صد برابری شرکت می‌باشد.


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد