فولاد و آهن

وزیر راه و شهرسازی:

ذوب آهن اصفهان خودکفایی در ریل را رقم زد

ذوب آهن اصفهان خودکفایی در ریل را رقم زد
پایگاه خبری معدن نیوز -وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در گذشته برای سوزن‌های صنعت ریلی هم وابسته بودیم اما اکنون در ریل، با تولیدات ذوب آهن اصفهان به خودکفایی رسیده‌ایم.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در گذشته برای سوزن‌های صنعت ریلی هم وابسته بودیم اما اکنون در ریل، با تولیدات ذوب آهن اصفهان به خودکفایی رسیده‌ایم.

مهرداد بذرپاش در حاشیه مراسم افتتاح دهمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی گفت: نیاز بازار داخل در حوزه حمل و نقل ریلی زیاد است که در همین راستا شرکت‌های زیادی می‌توانند فعال شوند.

بذرپاش تاکید کرد: در ترمز واگن و ترمز لوکوموتیو به خود کفایی رسیده‌ایم و حتی در ریل هم به خود کفایی رسیده‌ایم و شرکت ذوب آهن در این حوزه موفق عمل کرد.

وی گفت: صنعت راه آهن و ریل به پیشرفت قابل توجهی رسیده اما کافی نیست چرا که ایران سرزمین فرصت لجستیکی و ترانزیتی است دورنمای خوبی برای این و موقعیت جغرافیایی قرار داده‌ایم و همه شرکت‌ها باید هرچه سریع‌تر اقدامات بالقوه خود را بالفعل کنند.

وی در پایان تاکید کرد: دست یاری را به سوی همه شرکت‌ها دراز می‌کنیم تا کمک کنند طی چند سال آینده فرصت‌ها را به عامل قدرت و تولید ثروت کنیم تا زیر ساخت‌ها توسعه یابند تا این این زیرساخت‌ها اقدام به تولید ثروت کنند.


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد