اخبار استان ها

مصادره شن و ماسه دپو شده غیر قانونی در فومن

مصادره شن و ماسه دپو شده غیر قانونی در فومن
پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست فومن از کشف و مصادره ۴۰ تن شن و ماسه حاصل از دپوی غیر قانونی در روستای کردمحله این شهرستان خبر داد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست فومن از کشف و مصادره ۴۰ تن شن و ماسه حاصل از دپوی غیر قانونی در روستای کردمحله این شهرستان خبر داد.

 ابراهیم غلامی در تشریح این خبر اظهار کرد: در راستای صیانت از منابع عمومی و جلوگیری از تضییع بیت المال و برداشت‌های غیر مجاز شن و ماسه از بستر رودخانه‌ها و معادن شهرستان با خاطیان امر به صورت جدی و مطابق قانون برخورد می‌شود.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن گفت: در در پی گزارشات مردمی و طی گشت و کنترل یگان حفاظت محیط زیست با همکاری اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان فومن از روستای کردمحله، یک مورد تخلف دپوی غیر مجاز شن و ماسه رودخانه‌ای که در یک کارگاه بلوک زنی انباشت گردیده بود کشف شد.

وی ادامه داد: متخلفین این امر که مبادرت به دپوی غیرقانونی شن و ماسه کرده بودند، پس از تنظیم صورتجلسه مشترک جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

غلامی برداشت غیر مجاز شن و ماسه را موجب فرسایش بستر و همچنین کناره رودخانه‌ها دانست و در این خصوص تصریح کرد: کاهش کیفیت آب رودخانه، محروم شدن آبزیان از تولید مثل طبیعی در اثر تخریب اجتماعات گیاهی و جانوری از آسیب‌های ناشی از برداشت شن و ماسه است.

وی با اشاره به رصد مستمر معادن و انباشت مصالح واحدها تأکید کرد: هر گونه برداشت غیر مجاز شن و ماسه از بستر رودخانه‌ها تصرف در اموال عمومی و دولتی بوده و جرم تلقی می‌شود و نیازمند اخذ مجوز قانونی است و سودجویان و فرصت طلبانی که به روش‌های مختلف اقدام به ذخیره مصالح کرده و معادن و منابع ملّی را به تاراج می‌برند منتظر برخورد قاطع و تعقیب شدید قضائی باشند.

غلامی در پایان از مردم شریف شهرستان فومن درخواست نمود که هرگونه تخلف محیط زیستی را به این اداره یا با سامانه ۱۵۴۰ شبانه روزی اطلاع رسانی نمایند.


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد