اخبار استان ها

بازرسی ۲۶۵ معدن آذربایجان‌غربی طی سالجاری

بازرسی ۲۶۵ معدن آذربایجان‌غربی طی سالجاری
پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای سال تاکنون از ۲۶۵ معدن استانی بازرسی شده است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای سال تاکنون از ۲۶۵ معدن استانی بازرسی شده است.

عبدالحمید سرتیپی در شورای معادن آذربایجان غربی اظهار کرد: ۶۰ معدن شن و ماسه، ۴۵ مورد بازدید حوزه اکتشاف، ۷۰ مورد بهره‌برداری و ۹۵ مورد از بازدیدهای شهرستانی از ابتدای سال تاکنون مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

وی با اشاره به ۱۵ پرونده معدن که به ‌دبیرخانه شورای معادن رسیده بود، گفت: تک تک آنها را در شورای معادن بررسی کردیم تا آرا اعضا این شورا در این خصوص ثبت شود.

پنج مورد از پرونده های معدنی در این جلسه به دلیل عدم پایبندی صاجبان این معادن به تعهدات قانونی خود سلب صلاحیت بهره‌برداری شد.

۲ مورد اعلام انصراف بهره‌برداری، یک مورد ابقا پروانه بهره‌برداری، ۲ مورد اعمال تعطیلی موقت و هفت مورد صدور مجوز برداشت پروژه‌های عمرانی حاصل عملکرد این جلسه چهار ساعته تخصصی بود که در خصوص آن دستورات نهایی صادر شد.

تصویب صدور مجوز به دهیاری‌ها جهت اجرای زیرسازی روستاها و موضوع ۱۵ درصد حقوق دولتی جهت تخصیص به شهرستان‌هایی که دارای معادن هستند از جمله موضوعاتی بود که در چهارمین جلسه شورای معادن استان به تصویب رسید.


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد