اقتصاد و صنعت

صادرات ۲.۴ میلیارد دلاری از مرزهای کرمانشاه

صادرات ۲.۴ میلیارد دلاری از مرزهای کرمانشاه
پایگاه خبری معدن نیوز -سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه از صادرات ۲.۴ میلیارد دلاری کالا از مرزهای استان در یازده ماهه امسال خبر داد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه از صادرات ۲.۴ میلیارد دلاری کالا از مرزهای استان در یازده ماهه امسال خبر داد.

علی اصغر عباس زاده گفت: در یازده ماهه امسال دو میلیارد و ۴۶۹ میلیون و ۶۳ هزار و ۴۲۵ دلار کالا به وزن شش میلیون و ۲۵۶ هزارو ۵۹۰ تن از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش یک درصد و از نظر وزنی شش درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد: از این میزان صادرات، گمرک پرویزخان با صادرات ۸۴۳ میلیون و ۳۴۵ هزارو ۳۱۶ دلار کالا به وزن دو میلیون و  ۲۰۹ هزارو ۹۳۳ تن بیشترین سهم صادرات استان را به خود اختصاص داده است.

به گفته سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه، گمرک خسروی نیز با صادرات ۷۲۹ میلیون و ۸۶۴ هزارو ۶۴۱ دلار کالا با وزن یک میلیون و ۸۳۹ هزارو ۵۱۷ تن و گمرک سومار با صادرات ۴۴۶ میلیون و ۹۷۸ هزارو ۸۸۷ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۱۲۳ هزارو ۹۲۴ تن در جایگاه بعدی قرار دارند.

عباس زاده عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرکات استان را میلگرد و آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف عنوان کرد.

وی در ادامه اشاره‌ای نیز به آمار یازده ماهه واردات  گمرکات استان داشت و اظهار کرد: در یازده ماهه امسال ۵۴ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۶۹۷ دلار کالا به وزن ۷۷۹۷ تن از طریق گمرکات کرمانشاه و پرویزخان وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۲ درصد و از حیث وزن ۶۷ درصد کاهش داشته است.

عباس زاده عمده کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان کرمانشاه را آلیاژ آلومینیوم، تجهیزات خط تولید، فیلتر، کمپرسور و... عنوان کرد.


   لینک کوتاه خبر:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد