سنگ آهن و ذغال سنگ

در سال 2022؛،

تولید مواد معدنی برزیل ۱۲ درصد کاهش یافت

تولید مواد معدنی برزیل ۱۲ درصد کاهش یافت
پایگاه خبری معدن نیوز -تولید مواد معدنی در برزیل طی سال ۲۰۲۲ میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲درصد کاهش یافت با اینحال درآمد معدنی این کشور رشد ۲۶درصدی را تجربه کرد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -تولید مواد معدنی در برزیل طی سال 2022 میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12درصد کاهش یافت با اینحال درآمد معدنی این کشور رشد 26درصدی را تجربه کرد.

به نقل از وب سایت کیتکو تولید مواد معدنی برزیل طی سال 2022 میلادی به یک میلیارد و 50 میلیون تن رسید که این میزان حاکی از افت 12 درصدی نسبت به تولید سال 2021 میلادی است.

درآمد 48 میلیارد دلاری معادن

این در حالی است که طی سال 2022 میلادی میزان درآمد بخش معدن برزیل با رشد 26 درصدی نسبت به سال پیش از آن به 48 میلیارد و 180 میلیون دلار افزایش یافت.

برزیل با بیش از 3000 معدن یکی از پنج تولیدکننده برترمواد معدنی در جهان محسوب می شود. این کشور با برخورداری از ذخایر 29 میلیارد تنی سنگ آهن و سهم 20 درصدی از تولید جهانی این محصول، دومین کشور از نظر ذخایر و نیز صادرات سنگ آهن در جهان به شمار می رود.

علاوه بر این، برزیل در میان 5 تولیدکننده برتر بوکسیت و قلع جهان نیز قرار دارد. همچنین این کشور از بزرگترین دارندگان مواد معدنی فلزی نظیر نئوبیوم و نیکل و همچنین از تولید کننده بزرگ فلزات گرانبها مانند طلا است.   لینک کوتاه خبر:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد