سیمان و مصالح

سرمای هوا بازار مصالح ساختمانی را آرام کرد

سرمای هوا بازار مصالح ساختمانی را آرام کرد
پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی تهران با بیان اینکه برودت هوا باعث کاهش فعالیت در بخش ساخت و ساز و کاهش قیمت برخی مصالح می‌شود، گفت که قیمت‌ها در بازار مصالح ساختمانی افزایش نیافته است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی تهران با بیان اینکه برودت هوا باعث کاهش فعالیت در بخش ساخت و ساز و کاهش قیمت برخی مصالح می‌شود، گفت که قیمت‌ها در بازار مصالح ساختمانی افزایش نیافته است.

اسماعیل کاظمی درباره وضعیت بازار مصالح ساختمانی گفت: قیمت‌ها در بازار مصالح ساختمانی افزایش نیافته و حتی اخیرا در مقاطعی به دلیل برودت هوا در برخی مصالح مثل سیمان، گچ و ماسه کاهش هم یافته است.

وی با بیان اینکه برودت هوا باعث کاهش فعالیت و در مواردی تعطیلی در بخش ساخت و ساز می‌شود، تصریح کرد: این موضوع از بدیهیاتی است که نمی‌توان مانع آن شد.

در مجموع به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی تهران در حال حاضر وضعیت بازار مصالح ساختمانی آرام و افزایش قیمت نداشته است.

کاظمی با بیان اینکه شاخص مصالح ساختمانی، سیمان است، گفت: از زمان عرضه این محصول در بورس، قیمت آن با بازار حاشیه تفاوتی که قابل بحث باشد نداشته و بازار آرامی بوده است.

به گزارش ایسنا، قیمت سیمان برای سومین بار در سال جاری رشد داشته. سیمان در ماه‌های  اردیبهشت و خرداد، همزمان با ورود به بورس با رشد غیررسمی قیمت مواجه شد و به حدود ۲۸ هزار تومان به ازای هر پاکت رسید، سپس طی نوساناتی حدود ۵۰ هزار تومان شد. اواخر آبان ماه نیز انجمن سیمان درخواست افزایش ۳۵ درصدی قیمت سیمان را به بورس کالا اعلام و از هفته جاری اعمال کرد.

طبق اعلام وزارت صمت قیمت سیمان در خرده فروشی‌ها تا ۵۰ هزار تومان معقول و قیمت عمده آن در بورس کالا حدود ۳۵ هزار تومان است.


   لینک کوتاه خبر:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد