بورس

رشد ۷.۷ درصدی تولید شرکت‌های بورسی در مهر امسال

رشد ۷.۷ درصدی تولید شرکت‌های بورسی در مهر امسال
پایگاه خبری معدن نیوز -وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید شرکت‌های بورسی در مهر‌ امسال نسبت به سال گذشته‌ ۷.۷ درصد رشد داشت.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید شرکت‌های بورسی در مهر‌ امسال نسبت به سال گذشته‌ 7.7 درصد رشد داشت.

سیدرضا فاطمی امین امروز در نشست هم‌اندیشی با تشکل‌ها و انجمن‌های فعال در بخش صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: تولید شرکت‌های بزرگ بورسی که بیش از 50 درصد تولید کشور را دارند، در مهرماه سال جاری در هم سنجی با سال قبل به 7.7 درصد رسید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: رشد این شرکت‌های بورسی در خردادماه سال جاری 2.5 درصد، در تیرماه 5.8 درصد، در مرداد ماه 6.4 درصد و در شهریور ماه نیز 6.5 درصد بوده که همانطور که اشاره شد در مهرماه به 7.7 درصد افزایش یافت. 

وی با بیان اینکه آمارهای مذکور حاکی از روند بسیار خوب تولید است، اظهار داشت: روند خوب تولید رشد اشتغال و سرمایه‌گذاری را نیز به دنبال دارد.

فاطمی امین با اشاره به جلسه امروز با تشکل‌ها و انجمن‌های تولیدی که هدف از برگزاری آن بیان مسائل و رفع مشکلات بود، گفت: در این جلسه نمایندگان 78 تشکل حاضر بودند که تعدادی از آنها مسائل و مشکلات خود را بیان کردند. 

 وی به رویکرد جدید وزارت صمت اشاره کرد و گفت: وزارت صمت نقش اصلی را به فعالان اقتصادی می‌دهد و هدف ما نیز قاعده‌گذاری، تسهیل و نظارت است. 

وزیر صمت درباره رفع نواقص سامانه بهین یاب بیان داشت: در راستای ارتقا سامانه بهینه یاب این سامانه تغییر نسخه داشته است، لذا مشکلات موجود مربوط به راه‌اندازی نسخه جدید بود که در حال رفع است، ضمن اینکه بیشتر مشکلات آن نیز رفع شده است. 


   لینک کوتاه خبر:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد