علی آبادیان در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح کرد:

نگاه ویژه ایمیدرو به شرکت‌های دانش‌بنیان

پایگاه خبری معدن نیوز -حمید علی آبادیان مدیر روابط عمومی ایمیدرو اظهار داشت: معدن و صنایع معدنی نقش بسیار زیادی در حوزه‌ اشتغالزایی، ارزآوری و توسعه کشور دارد و ایمیدرو نیز به عنوان یک سازمان توسعه‌ای موظف به تسهیل این امر در این حوزه است.

جدیدی در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح کرد:

تشکیل کارگروه اجرایی تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان در سازمان زمین‌شناسی

پایگاه خبری معدن نیوز -رضا جدیدی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی فناوری اطلاعات و بودجه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز اظهار داشت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، در زمینه تولید اطلاعات پایه زمین‌شناسی و کشف ذخایر معدنی در کشور فعالیت دارد. روند تولید اطلاعات پایه نیازمند به‌کارگیری روش‌های نوین در برداشت، پردازش، تفسیر داده‌ها و خروجی‌سازی و تهیه نقشه‌های مختلف زمین‌شناسی و اکتشافی است.

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح کرد:

رفع محدودیت واردات ماشین‌آلات معدنی به کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -رضا محتشمی‌پور معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز اظهار داشت: برنامه وزارت صمت در خصوص تامین ماشین‌آلات معدنی آغاز شده است. در سال گذشته محدودیت‌هایی در این زمینه وجود داشت که از سال ۱۳۹۹ اعمال شده بود و این محدودیت‌ها برای ماشین‌آلات بدون ساخت داخل کامل برداشته شد.

مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز مطرح کرد:

شرکت سنگ آهن مرکزی در مسیر هوشمندسازی

پایگاه خبری معدن نیوز -مجتبی حمیدیان مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز اظهار داشت: سنگ آهن مرکزی ایران مجموعه‌ای با قدمت بالای ۵۰ است و در حوزه معدنی و صنعتی فعالیت دارد.

گفتگوی تصویری رضاپور فعال حوزه صنعت و اقتصاد

رکود صنعت فولاد با حذف یارانه انرژی

پایگاه خبری معدن نیوز -رضا‌پور فعال حوزه صنعت و فولاد در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز با اشاره به بودجه پیشنهادی دولت به مجلس برای سال آینده و حذف سوبسید حامل های انرژی مخصوصاً گاز و برق و اثرات آن بر صنعت فولاد، بیان کرد: انرژی حق عامه مردم است.

در مدیریت مصرف واحدهای صنعتی عدالت و انصاف رعایت نمی‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -امیدرضا طالشیان کارشناس اقتصاد و صنعت با اشاره به چالش صنایع فلزی و فولادی در رابطه با تامین انرژی گفت: صنایع فلزی و فولادی ما در فصل گرما از بابت تامین برق و در فصل سرما که این روزها سپری می‌کنیم از بابت تامین گاز با چالش مواجه هستند، با وجودی که امسال قیمت‌های کالاهای مربوط به صنایع معدنی با وجود یک روند کاهشی کوچک هنوز هم جذاب است اما متأسفانه این دست مسائل و مشکلاتی که در حوزه تأمین انرژی وجود دارد باعث شده که به هر صورت خللی در روند تولید و حفظ بازارهای صادراتی در این محصولات به وجود آید.

۴۰ درصد سهم بازار ایرانول در صنایع فولادی

پایگاه خبری معدن نیوز- -محمد زارع‌پور اشکذری مدیرعامل شرکت نفت ایرانول درباره این شرکت گفت: نفت ایرانول یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های نفتی حوزه روانکار است که بیش از شصت سال قدمت دارد.

نقش آفرینی گروه گسترش سرمایه‌گذاری بین‌المللی ارزش در حوزه معدن و صنایع معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز -روانبخش امیری معاون توسعه گروه گسترش سرمایه‌گذاری بین‌المللی ارزش این گروه را به عنوان یک بخش خصوصی صددرصدی دانست که چند سالی است که در مجموعه معادن و صنایع معدنی کشور مشغول فعالیت است.

توسعه شبکه ریلی از جمله چالش‌های صنعت فولاد در کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -مرتضی یزدخواستی عضو هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز بیان کرد: ذوب آهن اصفهان به عنوان تنها تولیدکننده ریل ملی همواره سعی کرده با توجه به مسئولیت‌های جدیدی که بر دوشش گذاشته شده، عمل کند.

فولاد هرمزگان پیشرو در مدیریت و کاهش مصرف نسوز در صنعت فولاد کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -عطااله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در گفت و گو با معدن نیوز با اشاره به قطعی برق صنایع فولادی بیان کرد: طی ۳ ماه تابستان قطعی برق منجر به زیان صنایع فولادی شد که فولاد هرمزگان نیز از این امر مستثنی نبود.

در پی تنش‌های برقی اخیر اتفاق افتاد:

زیان ۱۰ هزار میلیارد تومانی فولاد خوزستان از فروش

پایگاه خبری معدن نیوز -امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با معدن نیوز بیان کرد: فولاد خوزستان دومین و بزرگترین شرکت تولیدکننده اسلب و شمش در کشور است و در حال حاضر با تولید ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن، ۵۰ درصد تولید اسلب و ۵۰ درصد تولید شمش در کشور مشغول فعالیت می باشد.

گفتگوی تصویری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری پارسیان با معدن نیوز:

عرضه نخستین سهام فولاد سبزوار در بورس در هفته جاری / استفاده ۲۸ فولادساز کشور از محصول پارس فولاد سبزوار

پایگاه خبری معدن نیوز -محمد مسعود سمیعی‌نژاد مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز بیان کرد: شرکت پارس فولاد سبزوار از مجموعه اپل کانی پارس است که شرکت اپال کانی پارس هم هلدینگ معدنی شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان است.

مدیرعامل فولاد خوزستان در گفتگوی تصویری با معدن نیوز:

روایت مدیرعامل فولاد خوزستان از اقدام فوری وزیر صمت/ کوتاه شدن فاصله بین صنایع و وزارتخانه

پایگاه خبری معدن نیوز -امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان در گفتگو با معدن‌نیوز عنوان کرد: با روی کار آمدن دولت جدید بارقه‌های امید در مجموعه‌های صنعتی ایجاد شد. در سنوات گذشته ارتباط صنایع با وزارتخانه بسیار زیاد شده بود و عملا یک درخواست یا بخشنامه‌ای که نیاز به اصلاح داشت بسیار زمان‌بر بود تا درخواست به مقام عالی برسد و اصلاح شود.

امیدرضا طالشیان:

وزیر پیشنهادی صمت به شفافیت باور دارد/ فاطمی امین اهل برنامه و برنامه‌محوری است

پایگاه خبری معدن نیوز -امیدرضا طالشیان کارشناس مسائل اقتصادی و صنعت با حمایت از سید رضا فاطمی امین به عنوان وزیر پیشنهادی صمت در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز بیان کرد: اخیرا سید رضا فاطمی امین برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت از طرف رئیس جمهور محترم به مجلس شورای اسلامی معرفی شدند. بنده به زعم خود امیدوارم که مجلس شورای اسلامی به ایشان رای اعتماد دهند و ما در این مقطع شاهد حضور و ورود ایشان به این عرصه باشیم.

مدیرعامل شرکت ایریتک در گفتگو با معدن نیوز مطرح کرد:

فاطمی امین انتخاب صد در صدی رییس جمهور است

پایگاه خبری معدن نیوز -بابک اشجع مدیرعامل شرکت ایریتک در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز بیان کرد: در مقطعی از مسیر انقلاب اسلامی قرار داریم که امید است به یاری خدا دولت جدید بتواند اهدافی که امام و شهدا ترسیم کرده بودند برای طی کردن افق‌های بلند برای ملت ایران تحقق پیدا کند. خدا را شکر می‌کنیم که در معرفی کابینه جدید برای وزارت صنعت، معدن و تجارت آقای فاطمی امین معرفی شدند.

یک فعال حوزه معدن و فولاد در گفتگو با معدن‌نیوز:

اصل برنامه‌محوری از ویژگی‌های فاطمی امین است

پایگاه خبری معدن نیوز -شعبانی فعال در حوزه صنعت و معدن در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز درباره ویژگی‌های مورد نیاز وزیر صمت بیان کرد: با توجه به اهمیت وزارت صنعت، معدن و تجارت قاعدتا باید شخصی در راس این وزارتخانه قرار گیرد که دارای ویژگی‌های مختلف باشد. یکی از ویژگی‌هایی که باید وزیر صمت داشته باشد تسلط بر نقاط قوت و ضعف بنگاه‌های اقتصادی است. از سویی دیگر اعتقادی که باید به ارتباط موثر با دانشگاهیان و چهره‌های برتر بنگاه‌های اقتصادی داشته باشد تا بتواند از این ارتباط در رفع موانع بنگاه‌های اقتصادی و موانع سرمایه‌گذاری نهایت استفاده را ببرند.

ضرورت ایجاد یک مدیریت اکتشافی واحد با حضور کنسرسیوم شرکت‌های بزرگ معدنی توسط وزیر صمت

پایگاه خبری معدن نیوز -ناصر تقی‌زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در گفت و‌گو با معدن‌نیوز درباره انتظارات از وزیر صمت بیان کرد: خوشبختانه به لحاظ معدنی کشوری غنی هستیم اما به لحاظ اکتشاف خصوصا اکتشافات عمقی بسیار ضعیف هستیم و بخش زیادی از معادنی که می‌تواند در اقتصاد ملی تاثیر قطعی داشته باشد ناشناخته است.

رئیس هیات مدیره گروه صنعتی قطعه‌گستر کرمان عنوان کرد:

بحث اشتغال و تولید تنها راه نجات کشور است

پایگاه خبری معدن نیوز -نعمت‌الهی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره گروه صنعتی قطعه‌گستر کرمان عنوان کرد: در سال گذشته که با نام جهش تولید و سال ۱۴۰۰ نیز که با نام «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» توسط رهبر معظم انقلاب نامگذاری شد انتظاریم داریم مسئولین کشور به ویژه مسئولین استان حمایت بیشتری از تولید داشته باشند تا فرصت‌هایی که در اختیار صنایع و مجموعه‌های تولیدی قرار می‌گیرد، هدر نرود.

برای نخستین بار؛

قرارداد ساخت غلتک آسیاب HPGR بومی سازی شده در کشور منعقد شد

پایگاه خبری معدن نیوز -گروه صنعتی قطعه‌گستر کرمان از سال ۱۳۷۴ با تمرکز بر تولید تجهیزات صنایع معدنی استان کرمان در اولویت اول و تامین سایر نیازهای کشور کار خود را آغاز کرده است و در صنایع مختلف مانند صنایع پلیمر و ساخت قطعات ریخته‌گری با روش القایی، ساخت تجهیزات و ماشین‌آلات معدنی در عرصه تولید کشوری قرار گرفت.

غار حیرت انگیز کریستال ها در صحرای مکزیک

پایگاه خبری معدن نیوز - گروهی از دانشمندان و زمین شناسان مکزیکی به صورت کاملا تصادفی هنگامی که در حال اکتشاف در بیابان‌های “جی هوآهوآن” مکزیک بودند، به دروازه یک غار برخوردند و پس از ورود به آن متوجه شدند که بزرگ‌ترین غار کریستالی جهان را کشف کرده‌اند.

حل مشکلات صنعت با استفاده از نیروهای متخصص دانشگاهی

پایگاه خبری معدن نیوز -ناصر تقی‌زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در حاشیه مراسم تفاهم‌نامه در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز بیان کرد: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو زنجیره فولاد را داراست که شامل بخش معدن تا فولاد و فروآلیاژهاست.

افتتاح رسمی نیروگاه خورشیدی شهید فخری زاده چادرملو اردکان با حضور وزیر صمت

پایپاه خبری -نخستین طرح، نیروگاه خورشیدی شهید فخری‌زاده چادرملو در مجاورت نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو در شهرستان اردکان احداث و ظهر امروز با حضور مهندس رزم حسینی وزیر صنعت،معدن و تجارت افتتاح شد‌.

یزدخواستی در گفتگوی تصویری با معدن نیوز:

تولید ریل تحقق آرزوی ملی

پایگاه خبری معدن نیوز - عضو هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان در گفتگو با معدن نیوز گفت: در حال حاضر ذوب آهن اصفهان کار بزرگی را انجام داده است،مسئله تولید ریل وزیرساخت‌های ریلی آرزوی ملی بود .

رئیس هیات عامل ایمیدرو در گفتگوی تصویری با معدن نیوز:

حرکت ایمیدرو به عنوان پیشران و حرکت دهنده بخش معدن و صنایع معدنی کشور

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن نیوز - سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نگاه توسعه‌ای دارد، ایجاد بسترهای لازم برای توسعه از ابعاد زیرساخت ، انتقال تکنولوژی ، فناوری‌های جدید و توسعه در بحث زنجیره ی بخش معدنی اعم از اکتشاف، استخراج و فرآوری در برنامه ها است.

مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور در بازدید از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی:

با تکیه بر یک منبع در کشور نمی توان پیشرفت کرد

پایگاه خبری معدن نیوز - کامبیز مهدیزاده در بازدید از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: برای رشد و توسعه کشور باید جراحی اندیشه و افکار در مدیریت تخصصی کشور صورت پذیرد.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد