توضیحات «شستا» در خصوص گزارش تحقیق و تفحص مجلس
چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 - 14:56:36
ایسنا

به گزارش معدن نیوز -به دنبال قرائت گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در جلسه علنی روز گذشته (۲۵ اردیبهشت)، مرکز اطلاع رسانی و مسئولیت‌های اجتماعی شستا اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

در متن این اطلاعیه آمده است: عملکرد سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۹ شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و شرکت‌های تابعه آن، توسط هیات تحقیق و تفحص بررسی شده و اشکالات مندرج در گزارش مربوط به سال‌های یاد شده است.

همچنین این اطلاعیه می‌افزاید: با استقرار دولت مردمی سیزدهم و تیم مدیریتی جدید در شستا، اقدامات مهمی برای حل و فصل اشکالات و رفع موانع انجام گرفت و منجر به نتیجه شده است. از جمله این اقدامات می توان به رفع تعهد ارزی شرکت پتروشیمی غدیر به مبلغ ۱۳ میلیون دلار، لغو احکام ماموریت کلیه ماموران، ضبط ضمانت نامه فروشنده تجهیزات مخابراتی به ارزش ۱۶ میلیون یورو به دلیل عدم ایفای تعهدات قراردادی، انتقال سند مالکیت و اخذ رای خلع ید از ساختمانهای فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس در پرونده ویلموتس، اقدام به فروش کلیه محصولات مشمول در بورس کالا، قطع همکاری با مدیران منصوب شده فاقد صلاحیت حرفه ای و بررسی عملکرد مدیران به صورت نظام مند و مکانیزه در مقاطع سه ماهه و ارایه کارنامه عملکرد هر یک از آنها اشاره کرد.

همانگونه که در گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس آمده است، در همه موارد اقداماتی برای احقاق حقوق جامعه کارگری کشور انجام گرفته و تا حصول نتیجه نهایی با جدیت پیگیری خواهد شد. از جمله این اقدامات می توان به اخذ نظر مشاور بین المللی راجع به فرایند تولید و ترکیب بهینه مواد اولیه و برنامه ریزی برای اصلاح فرایندها و نوسازی ماشین آلات تولیدی در شرکت ذوب آهن اصفهان، انعقاد قرارداد خرید تجهیزات استخراج زغال سنگ از معادن طبس برای افزایش تولید و ظرفیت استخراج و تامین زغال سنگ مورد نیاز شرکت ذوب آهن اصفهان و جلوگیری از واردات، پیگیری تخصیص معدن سنگ آهن از سوی وزارت صمت، پیگیری صدور کیفر خواست با موضوع اختلاس ۱۶ میلیون دلاری علیه معاون مالی وقت شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، پیگیری و اخذ حکم توقیف اموال شرکت توسعه دارویی رسا به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان، اقدام قضایی علیه مدیر عامل وقت شرکت پتروشیمی غدیر راجع به معاملات خارج از ضابطه به ارزش ۴۶ میلیون دلار و اقدام قضایی علیه مدیران وقت شرکت ایرانسازه و خریداران املاک در پرونده واگذاری خارج از ضابطه املاک اشاره کرد.

بر اساس این اطلاعیه؛ گروه شستا با تولید حدود ٤٠ درصد لاستیک، ٥٠ درصد دوده، ٣٨ درصد سیمان، ٢٠ درصد محصولات پتروشیمی، ٢٥ درصد تولید دارو و ٢٧ درصد پخش دارو، ١٠ درصد شیر دام ، ٢٥ درصد روانکار و روغن صنعتی مورد نیاز کشور (در قالب ١٦٣ شرکت مدیریتی تابعه در ۱۷ رشته فعالیت)، با چالش‌ها و موانع گوناگونی مواجه است که حل و فصل اشکالات و رفع موانع با هدایت دولت مردمی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه، با جدیت دنبال می شود.

در پایان این اطلاعیه خطاب  به ملت ایران و جامعه کارگران و بازنشستگان کشور عنوان شده است: اطمینان می دهیم از همه ظرفیت‌های گروه شستا برای اصلاح امور و احقاق حقوق ذی نفعان استفاده خواهد شد.

 


http://www.madannews.com/Fa/News/641763/توضیحات «شستا» در خصوص گزارش تحقیق و تفحص مجلس
بستن   چاپ