معاون وزیر نفت:
ایمیدرو زیرساخت‌های توسعه صادرات را فراهم کرده است
سه شنبه 18 ارديبهشت 1403 - 14:46:25
ایمیدرو

به گزارش معدن نیوز -معاون وزیر نفت گفت: زیرساخت‌های موجود و اسکله‌های منطقه ویژه پارسیان بستر مناسبی برای توسعه صنایع پتروشیمی و افزایش صادرات است.

مرتضی شاهمیرزایی پس از بازدید از منطقه انرژی بر پارسیان در جمع مدیران طرح های پتروشیمی، اظهار کرد: روند عملیات اجرایی طرح‌های مستقر در این منطقه رضایت بخش است، اما باید سهامداران توجه بیشتری به فرایند شتاب بخشی اجرای پروژه‌ها داشته باشند.

وی با تاکید بر بهره‌مندی از ظرفیت تولیدکنندگان و سازندگان داخل در روند اجرای طرح‌های پتروشیمی در منطقه انرژی بر پارسیان، افزود: ضروری است، همزمان با اتصال این منطقه به شبکه برق سراسری عسلویه، فرایند عملیات اجرایی نیروگاه برق نیز تسریع شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از مجریان طرح‌های پتروشیمی در منطقه انرژی بر پارسیان خواست تا ضمن توجه به راهبرد مدیریت کربن، حذف مشعل‌های گازی را در دستور کار خود قرار دهند.
 
شاهمیرزایی ادامه داد: وجود زیرساخت‌های مطلوب در این منطقه از جمله اسکله‌های صادراتی می تواند زمینه ساز توسعه صنعت پتروشیمی و افزایش صادرات در کشور شود.
 
وی عنوان کرد: سازمان ایمیدرو زیرساخت‌های مناسبی را در پارسیان مهیا کرده است که می تواند نقش مهمی در سرعت بخشی به روند احداث صنایع مستقر پتروشیمی در این منطقه داشته باشد. در این منطقه همچنین بستر تکمیل زنجیره پتروشیمی فراهم است.

http://www.madannews.com/Fa/News/639644/ایمیدرو زیرساخت‌های توسعه صادرات را فراهم کرده است
بستن   چاپ