مجوز فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه صادر شد
چهارشنبه 15 فروردين 1403 - 12:36:25
ایراسین

به گزارش معدن نیوز -صندوق CVC فولاد مبارکه با دریافت مجوز فعالیت از صندوق‌های پژوهش و فناوری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری با سرمایه ۱۰ هزار میلیارد ریالی به عنوان بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی به صورت رسمی شروع به فعالیت کرد.

مجوز فعالیت صندوق پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی فولاد با سرمایه ثبتی ۱۰ هزار میلیارد ریال پس از بازدید ناظران کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری صادر شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی دبیرخانه گروه صندوق‌های پژوهش و فناوری، ناظران دبیرخانه کارگروه از فعالیت‌های صورت گرفته و زیرساخت‌های صندوق پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی فولاد مبارکه بازدید کردند.

بررسی آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مالی معاملاتی، منابع انسانی و سرمایه‌گذاری، دفتر کار، آشنایی و بررسی تیم کارشناسی صندوق و نرم افزار مالی از موضوعات بررسی شده در این بازدید بود.

صندوق CVC فولاد مبارکه بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی است و مجوز این صندوق در پانزدهمین جلسه کارگروه دائمی شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش بنیان در خرداد ماه ۱۴۰۲ مصوب شده بود.

به گفته مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه این شرکت با ۶۰۰ شرکت دانش بنیان در حال همکاری است که این همکاری‌ها منجر به صرفه‌جویی ۱۸۰ میلیون دلاری در سطح شرکت فولاد مبارکه شده است.

شایان ذکر است صندوق‌های پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی مطابق دستورالعمل مصوب مورخ ۱۴۰۱٫۱۲٫۲۲ کارگروه دائمی شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش بنیان مجوز تأسیس خود را دریافت و تحت نظارت دبیرخانه کارگروه تخصصی صندوق‌های پژوهش و فناوری فعالیت می‌کنند.

تاکنون ۱۸ مجوز تأسیس صندوق CVC با مجموع سرمایه ۳.۸ همت اعطا شده است که از این تعداد ۸ صندوق پژوهش و فناوری خطرپذیر شرکتی موفق به اخذ مجوز فعالیت از دبیرخانه شده‌اند.


http://www.madannews.com/Fa/News/639165/مجوز فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه صادر شد
بستن   چاپ