کمبود فولاد در بریتانیا پروژه‌های انرژی را تهدید می‌کند
سه شنبه 14 فروردين 1403 - 09:55:36
تسنیم

به گزارش معدن نیوز -دولت بریتانیا قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ تولید برق از نیروگاه‌های بادی دریایی خود را به ۵۰ گیگاوات برساند اما به گفته کارشناسان، این برنامه با تاخیر مواجه است مگر اینکه تولید داخلی فولاد این کشور افزایش یابد.

گروه مشاوره نیوتن در گزارشی هشدار داد که دولت بریتانیا برای رسیدن به هدف خود مبنی بر تولید 50 گیگاوات برق بادی دریایی تا سال 2030 با مشکلات زیادی مواجه است مگر اینکه تولید داخلی فولاد این کشور را افزایش دهد.

به گفته این گروه، وابستگی بریتانیا به فولاد خارجی برای ساخت توربین‌های بادی مورد نیاز برای پروژه‌های برق فراساحلی می‌تواند بار هزینه را افزایش داده و روند اجرای این پروژه‌ها را کند کند.

دولت انگلیس به عنوان بخشی از برنامه خود برای کربن زدایی از اقتصاد این کشور، در حال حاضر به دنبال ایجاد ظرفیت تولید 50 گیگاوات برق از نیروگاه‌های بادی دریایی تا سال 2030 است.

در این گزارش آمده است که برای انجام این کار، عرضه فولاد بریتانیا باید بین سال‌های 2025 تا 2027 به میزان یک پنجم افزایش یابد.

این گروه توضیح داد که به 3.8 میلیون تن فولاد بیشتر معادل 23 درصد از تولید سالانه فولاد بریتانیا در این دوره نیاز است.

دن پارکر، یکی از روسای شرکت مشاوره‌ای نیوتن، در این گزارش گفت: به منظور اطمینان از تأمین فولاد به شکلی پایدار که بتواند نیازهای پیش‌بینی شده را برآورده کند، همانطور که بخش صنعت برای رسیدن به هدف 50 گیگاوات تلاش می‌کند، همکاری این بخش و دولت انگلیس ضروری است.

این گزارش پس از آن منتشر شد که شرکت سازنده فولاد تاتا استیل Tata Steel اعلام کرد قصد دارد دو کوره انفجاری زغال سنگ در پورت تالبوت، ولز جنوبی را تعطیل کند.

پیش از این در سال جاری میلادی، این شرکت اعلام کرده بود که یک کوره قوس الکتریکی را که با اهداف انرژی سبز سازگارتر است، جایگزین تاسیسات فعلی خواهد کرد. این کوره به جای اینکه از ابتدا کار کند، فولاد را از ضایعات فلز می‌سازد.

از آنجایی که کوره های بلند با استفاده از سنگ معدن و زغال سنگ وارداتی کار می کنند، برخی می گویند که فناوری جدید می تواند امنیت انرژی بریتانیا را بهبود بخشد.

از سوی دیگر، برخی کارشناسان نیز می‌گویند که کوره‌های قوس الکتریکی برای تولید با ظرفیت یکسان با کوره‌های فعلی مشکل خواهند داشت و این موضوع بریتانیا را بیشتر به فولاد خارجی وابسته می‌کند.


http://www.madannews.com/Fa/News/639141/کمبود فولاد در بریتانیا پروژه‌های انرژی را تهدید می‌کند
بستن   چاپ