معدن‌نیوز بررسی کرد:
ریزش پل در آمریکا بازار زغال‌سنگ هند را تحت تاثیر قرار می‌دهد
سه شنبه 14 فروردين 1403 - 09:43:02

به گزارش معدن نیوز -صادرات زغال سنگ از بندر بالتیمور در ایالات متحده پس از فروریختن پل ناشی از برخورد با یک کشتی باری در 26 مارس 2024 با اختلال مواجه شد و عملیات بندری زغال سنگ را مختل کرد.

شرکت راه آهن CSX به مشتریان زغال سنگ در مورد تاخیرهای احتمالی حمل و نقل در حالی که گارد ساحلی ایالات متحده تلاش های جستجو و نجات را انجام می داد، هشدار داد. CSX که صاحب اسکله زغال سنگ کورتیس در نزدیکی محل سقوط است، قصد داشت عملیات اسکله را در حین ارزیابی شرایط حادثه حفظ کند.

CONSOL Energy که یک پایانه صادرات دریایی در بندر بالتیمور را اداره می کند، تاخیر در دسترسی کشتی ها را تایید کرد. 

بر اساس داده‌های اداره اطلاعات انرژی (EIA)، بالتیمور در نه ماهه اول سال 2023 با صادرات 18.41 میلیون تن زغال سنگ در رتبه دوم صادرات زغال‌سنگ ایالات متحده قرار گرفت که از 12.97 میلیون تن در سال 2022 افزایش داشت. از این تعداد، 12.06 میلیون تن زغال سنگ حرارتی بود. 6.35 زغال سنگ متالورژی بود.

انتظار می رود که فروریختن پل صادرات زغال سنگ را تا شش هفته متوقف کند و حمل و نقل حدود 2.5 میلیون تن را مختل کند. این تهدیدی برای زنجیره های تامین انرژی جهانی است که از کندی های مربوط به کووید بهبود می یابند. اگرچه قیمت جهانی زغال سنگ از ایالات متحده را تحت تأثیر قرار داد، با پیش بینی سال مالی گذشته که حداقل بود، هند، دریافت کننده اصلی زغال سنگ حرارتی از بالتیمور برای تولید برق، ممکن است با اختلالات قابل توجهی روبرو شود. هند حدود 6 درصد از واردات خود را به حدود 14 میلیون تن می رساند که بین زغال سنگ حرارتی و متالورژی تقسیم می شود.http://www.madannews.com/Fa/News/639139/ریزش پل در آمریکا بازار زغال‌سنگ هند را تحت تاثیر قرار می‌دهد
بستن   چاپ