افزایش ۲۰ درصدی صادرات ایران به کشورهای همسایه

پایگاه خبری معدن نیوز -سخنگوی کمیسیون توسعه تجارت خانه صمت گفت: مجموع صادرات ۱۱ ماهه ایران به ۱۵ کشور همسایه حدود ۲۸میلیارد دلار بود که رشد ۲۰ درصدی داشت و تراز تجاری نیز مثبت دو میلیارد و ۵۲۰ میلیون دلار شد.

صادرات غیرنفتی به ۵۲.۵ میلیارد دلار رسید

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون وزیر صمت گفت: صادرات غیرنفتی طی سال جاری به ۵۲.۵ میلیارد دلار رسید.

تجارت نیم میلیارد دلاری ایران و ترکیه در نخستین ماه ۲۰۲۳

پایگاه خبری معدن نیوز -اداره آمار ترکیه اعلام کرد تجارت این کشور با ایران در نخستین ماه سال جاری میلادی به مرز نیم میلیارد دلار رسیده است.

طی ۱۰ ماهه سال جاری به ثبت رسید؛

رشد ۱۷.۷ درصدی صادرات کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: در ۱۰ ماهه امسال صادرات ما ۱۷.۷ درصد رشد و واردات نیز ۱۶.۹ درصد رشد داشت.

افزایش نرخ رشد اقتصادی در ۹ ماهه امسال

پایگاه خبری معدن نیوز -بر اساس آخرین گزارش منتشر شده مرکز آمار، نرخ رشد اقتصادی در ۹ ماهه امسال ​٣,٣ درصد با نفت و ٢,٩ درصد بدون نفت بوده است.

برگزاری همایش بزرگ تجاری و سرمایه‌گذاری ایران و قطر

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری همایش بزرگ تجاری و سرمایه‌گذاری ایران و قطر خبر داد.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

حجم خرید گاز در چین چقدر خواهد بود؟

پایگاه خبری معدن نیوز -یکی از مدیران شرکت پتروچاینا گفت: تقاضای گاز طبیعی در چین احتمالاً امسال با احیای اقتصاد رشد خواهد کرد، اما اینکه آیا افزایش واردات گاز طبیعی مایع (LNG) این کشور نیز افزایش پیدا می کند یا نه به قیمت‌های لحظه‌ای بستگی دارد.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

بازگشت اقتصاد چین چه بر سر نفت می‌آورد؟

پایگاه خبری معدن نیوز -در حالی که نشانه‌هایی از عرضه فراوان و افزایش ذخایر نفت خام آمریکا با افزایش امیدها نسبت به تقاضای بیشتر ناشی از جهش تولید در چین، بزرگترین واردکننده نفت خام، مقابله کرد، قیمت نفت روز چهارشنبه کاهش یافت و از رشد قبلی خود کاست.

اعلام آمادگی ایران و چک برای تعمیق روابط اقتصادی با تکیه بر ظرفیت‌های صنایع کوچک

پایگاه خبری معدن نیوز -در ارتباط تصویری برخط معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان با رئیس سازمان صنایع کوچک و صنایع دستی جمهوری چک، بر آمادگی دو کشور برای تعمیق روابط اقتصادی با تکیه بر ظرفیت‌های بنگاههای کوچک و متوسط (SME) تاکید شد.

صادرات ۲.۴ میلیارد دلاری از مرزهای کرمانشاه

پایگاه خبری معدن نیوز -سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه از صادرات ۲.۴ میلیارد دلاری کالا از مرزهای استان در یازده ماهه امسال خبر داد.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

نگرانی‌ها در خصوص رشد اقتصاد جهانی دامن نفت را نیز گرفت

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت نفت برنت روز سه‌شنبه سقوط کرد زیرا نگرانی‌ها در مورد تداوم کندی اقتصاد جهانی که تقاضا را کاهش می‌دهد، سرمایه‌گذاران را بر آن داشت تا از سود سرمایه گذاری خود بکاهند و همین موضوع نااطمینانی ها در خصوص سود تجارت نفت را افزایش داده است.

وزیر صمت عنوان کرد:

جزئیات همکاری با چین در بخش صنعت و معدن

پایگاه خبری معدن نیوز -وزیر صمت از مذاکره بین ایران و چین برای همکاری در بخش‌های مختلف معدن، فولاد، مس، ماشین‌آلات، خودرو، موتور و لوکوموتیو خبر داد و گفت: گزارش‌هایی دریافت شده که چندین سازمان با یکی از خودروسازها که البته جزو دو خودروساز بزرگ نیست، برای کارکنان خود قراردادی بستند و خودرو گرفتند که این موضوع بررسی شده و با شرکت متخلف برخورد می‌شود.

شرط نقش آفرینی بزرگ چین در اقتصاد ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید قطعا توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با چین به نفع اقتصاد ایران خواهد بود، هر چند برای به حداکثر رساندن منافع در این مسیر باید برخی مقدمات را فراهم کرد.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

کاهش موجودی خودرو‌ در چین

پایگاه خبری معدن نیوز -طبق اعلام انجمن فروشندگان خودرو چین، شاخص هشدار موجودی عمومی فروشنده خودرو چین در ژانویه امسال به ۱.۸ رسید که ۲۳.۳ واحد درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت، در حالی که طبق اعلام انجمن فروشندگان خودرو چین، ماهانه ۶۸.۲ درصد افزایش داشت.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

وضعیت اقتصادی اروپا در سال جاری چگونه خواهد بود؟

پایگاه خبری معدن نیوز -بر اساس گزارش پیش‌بینی اقتصادی کمیسیون اروپا در زمستان ۲۰۲۳، چشم‌انداز رشد اقتصادی در سال جاری به ۰.۸ درصد در اتحادیه اروپا و ۰.۹ درصد در منطقه یورو افزایش یافته است که به ترتیب ۰.۵ و ۰.۶ درصد بیشتر از پیش بینی پاییز بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران:

اوراسیا می‌تواند راهی برای خنثی کردن تحریم‌ها باشد

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید با پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا می‌توان انتظار داشت که مسیری تازه برای خنثی کردن یا دور زدن تحریم‌ها فراهم شود هر چند برای استفاده از تمام فرصت‌ها باید مقدمات لازم را فراهم کرد.

زندگی سخت در انتظار چینی‌ها

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت‌ها در کارخانه‌های چین در ژانویه بیش از انتظار اقتصاددانان کاهش یافت و این نشان می‌دهد که جرقه‌های تقاضای داخلی که پس از پایان سیاست کووید صفر قیمت‌های مصرف‌کننده را افزایش داده بود، هنوز به اندازه کافی قوی نیستند که بخش‌های بالادستی را دوباره احیا کنند.

تعداد متقاضیان سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی کاشان به ۲۳ شرکت رسید

پایگاه خبری معدن نیوز -تعداد متقاضیان سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی کاشان به ۲۴ شرکت رسید و سه شرکت در مرحله تحویل زمین قرار دارند.

شرایط برگشت ارز حاصل از صادرات ابلاغ شد

پایگاه خبری معدن نیوز -سازمان توسعه تجارت ایران شرایط برگشت ارز حاصل از صادرات به صورت اسکناس را ابلاغ کرد.

صادرات ایران ۳.۵ برابر ارزان‌تر از واردات

پایگاه خبری معدن نیوز -مجموع مبادلات بازرگانی کشور در ۱۰ ماهه امسال مانند ماه گذشته نشان‌ دهنده افزایش میزان صادرات و کاهش وزنی واردات کالاهای غیر نفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد. نکته جالب اینکه صادرات کالاهای ایرانی ۳.۵ برابر ارزان‌تر از متوسط کالاهای وارداتی در این بازه زمانی است. ​

شتاب توسعه در تامین زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی کاشان

پایگاه خبری معدن نیوز -منطقه ویژه اقتصادی کاشان با هدف توسعه زیرساخت ها، تسهیل و تسریع در جذب سرمایه گذاران؛ اقدامات توسعه ای را به ویژه در بخش تامین انرژی سرعت بخشیده است.

اقتصاد چین بهاری شد

پایگاه خبری معدن نیوز -این انتظار وجود دارد فعالیت کارخانه‌های چین در ماه ژانویه کندتر از ماه دسامبر کاهش یابد.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

افتتاح ۴۷۷ طرح صنعتی و معدنی در دهه فجر

پایگاه خبری معدن نیوز -سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از افتتاح ۴۷۷ طرح در بخش صنعت و معدن به مناسبت دهه فجر خبر داد.

عدالت‌محوری، نقطه قوت لایحه بودجه ۱۴۰۲

پایگاه خبری معدن نیوز -کرمی، عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، عدالت محوری و توجه به اقشار کم درآمد را به عنوان نقاط قوت لایحه بودجه سال آینده عنوان کرد.

رفع تعهد ارزی صادرکنندگان محصولات غیرخام و نیمه خام با واردات طلا

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون وزیر صمت گفت: برگشت ارز حاصل از صادرات یکی از دغدغه های صادرکنندگان است که رفع این مشکل از طریق واردات شمش طلا برای صادرکنندگان محصولات غیرخام و نیمه خام در دولت در دستور کار دولت است.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد