تعداد متقاضیان سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی کاشان به ۲۳ شرکت رسید

پایگاه خبری معدن نیوز -تعداد متقاضیان سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی کاشان به ۲۴ شرکت رسید و سه شرکت در مرحله تحویل زمین قرار دارند.

شرایط برگشت ارز حاصل از صادرات ابلاغ شد

پایگاه خبری معدن نیوز -سازمان توسعه تجارت ایران شرایط برگشت ارز حاصل از صادرات به صورت اسکناس را ابلاغ کرد.

صادرات ایران ۳.۵ برابر ارزان‌تر از واردات

پایگاه خبری معدن نیوز -مجموع مبادلات بازرگانی کشور در ۱۰ ماهه امسال مانند ماه گذشته نشان‌ دهنده افزایش میزان صادرات و کاهش وزنی واردات کالاهای غیر نفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد. نکته جالب اینکه صادرات کالاهای ایرانی ۳.۵ برابر ارزان‌تر از متوسط کالاهای وارداتی در این بازه زمانی است. ​

شتاب توسعه در تامین زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی کاشان

پایگاه خبری معدن نیوز -منطقه ویژه اقتصادی کاشان با هدف توسعه زیرساخت ها، تسهیل و تسریع در جذب سرمایه گذاران؛ اقدامات توسعه ای را به ویژه در بخش تامین انرژی سرعت بخشیده است.

اقتصاد چین بهاری شد

پایگاه خبری معدن نیوز -این انتظار وجود دارد فعالیت کارخانه‌های چین در ماه ژانویه کندتر از ماه دسامبر کاهش یابد.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

افتتاح ۴۷۷ طرح صنعتی و معدنی در دهه فجر

پایگاه خبری معدن نیوز -سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از افتتاح ۴۷۷ طرح در بخش صنعت و معدن به مناسبت دهه فجر خبر داد.

عدالت‌محوری، نقطه قوت لایحه بودجه ۱۴۰۲

پایگاه خبری معدن نیوز -کرمی، عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، عدالت محوری و توجه به اقشار کم درآمد را به عنوان نقاط قوت لایحه بودجه سال آینده عنوان کرد.

رفع تعهد ارزی صادرکنندگان محصولات غیرخام و نیمه خام با واردات طلا

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون وزیر صمت گفت: برگشت ارز حاصل از صادرات یکی از دغدغه های صادرکنندگان است که رفع این مشکل از طریق واردات شمش طلا برای صادرکنندگان محصولات غیرخام و نیمه خام در دولت در دستور کار دولت است.

صادرات ۲۷۳ میلیون دلار محصولات معدنی از استان قزوین

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۲۷۳ میلیون محصولات صنایع معدنی فلزی و غیرفلزی از استان قزوین به خارج از کشور صادر شده که ۹۰ درصد آن محصولات فلزی به ویژه فولاد بوده است.

ناظران مجلس در شورای معادن ۱۸ استان انتخاب شدند

پایگاه خبری معدن نیوز -ناظران مجلس شورای اسلامی در شورای معادن ۱۸ استان انتخاب شدند.

دولت سازمان بازرگانی تشکیل می‌دهد

پایگاه خبری معدن نیوز -بهادری جهرمی سخنگوی دولت خبر داد که لایحه‌ای به منظور تشکیل سازمان بازرگانی به تصویب رسیده است که تشکیل آن نیازمند تایید مجلس شورای اسلامی است.

وزیر صمت:

امکان مشارکت در استخراج طلا با زیمباوه

پایگاه خبری معدن نیوز -وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سال گذشته صادرات ایران به آفریقا نسبت به سال ۱۳۹۹ حدود دو برابر شد، از هدفگذاری برای تدوین نقشه راه توسعه همکاری بین دو کشور ایران و زیمبابوه خبر داد.

پرداخت ۷۸۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و معدن

پایگاه خبری معدن نیوز -سخنگوی وزارت صمت گفت: براساس توافق وزرای صنعت، معدن و تجارت، و اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی قرار است امسال ۱۱۶۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و معدن داده شود.

برگزاری انتخابات اتاق‌های بازرگانی

پایگاه خبری معدن نیوز -انجمن نظارت بر دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور جزئیات برنامه برگزاری این انتخابات را اعلام کرد.

پرداخت ۷۸۲ همت تسهیلات به بخش صنعت و معدن

پایگاه خبری معدن نیوز -سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ۷۸۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات در ۸ماهه امسال به بخش صنعت و معدن داده شده که این میزان ۶۷ درصد رقم مصوب برای کل سال ۱۴۰۱ است.

توافق ایران و پاکستان برای گسترش تعاملات تجاری

پایگاه خبری معدن نیوز -کمیته مشترک مرزی ایران و پاکستان طی برگزاری نشستی توافق کردند تا موانع پیش رو برای توسعه تجارت قانونی بین دو کشور را حذف کنند و سطح مبادلات کالا به کالا را هم افزایش دهند.

مهدی نیازی قائم مقام وزیر در امور بازرگانی

پایگاه خبری معدن نیوز -با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت سید مهدی نیازی به سمت قائم مقام وزیر در امور بازرگانی منصوب شد.

روسیه به جمع ۱۰ مقصد بزرگ صادرات ایران پیوست

پایگاه خبری معدن نیوز -بر اساس داده‌های گمرک، در ۹ماهه امسال چین مقصد نخست کالا‌های صادراتی از کشور بوده است و عراق، امارات، ترکیه، هند، افغانستان و پاکستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

فعال شدن ۸ مرکز تجاری ایران در قاره آفریقا

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل دفتر آفریقای سازمان توسعه تجارت ایران می‌گوید شبکه‌ای از هشت مرکز تجاری ایران در سرتاسر قاره آفریقا فعال شده است.

صادرکنندگان برتر تهرانی معرفی می‌شوند

پایگاه خبری معدن نیوز -اتاق بازرگانی تهران از برگزاری مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر این استان در ۱۹ دی ماه امسال خبر داد.

دومین اقتصاد بزرگ جهان زمستانی شد

پایگاه خبری معدن نیوز -نظرسنجی بخش خصوصی امروز سه‌شنبه نشان داد که فعالیت کارخانه‌های چین در ماه دسامبر با سرعت بیشتری کاهش یافت زیرا افزایش آلودگی‌های کووید-۱۹ تولید را مختل کرد و پس از اینکه پکن تا حد زیادی محدودیت‌های ضدکرونایی را حذف کرد، بر تقاضا تاثیر گذاشت.

اقتصاد هند اوج گرفت

پایگاه خبری معدن نیوز -یک نظرسنجی تجاری امروز(دوشنبه) نشان داد که صنعت تولید هند، سال ۲۰۲۲ را در شرایطی به پایان رساند که کسب‌و کار با توجه به رشد سفارشات جدید و شتاب تولید، با سریع‌ترین نرخ در بیش از دو سال گذشته بهبود یافته است.

حمایت همه جانبه دولت برای توسعه صادرات در ۱۴۰۲

پایگاه خبری معدن نیوز -شنبه ۱۰ دی ماه جلسه ای با محوریت راهکارهای توسعه صادراتی در سال ۱۴۰۲ در محل معاونت کمک‌های فنی سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد که در این جلسه نمایندگانی از انجمن ها و تشکل های بخش خصوصی داشتند.

حمایت همه جانبه دولت برای توسعه صادرات در ۱۴۰۲

پایگاه خبری معدن نیوز -شنبه ۱۰ دی ماه جلسه ای با محوریت راهکارهای توسعه صادراتی در سال ۱۴۰۲ در محل معاونت کمک‌های فنی سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد که در این جلسه نمایندگانی از انجمن ها و تشکل های بخش خصوصی داشتند.

افزایش رشد اقتصادی در بخش صنایع و معادن

پایگاه خبری معدن نیوز -وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: گزارش عملکرد بخش صنعت بر مبنای آمارها و گزارش‌های مراجع رسمی کشور نشان‌دهنده افزایش رشد اقتصادی در بخش صنایع و معادن است.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد