رشد تولید ماشین‌آلات معدنی در سال ۱۴۰۱

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل دفتر ماشین‌آلات سنگین وزارت صمت از رشد ۱۰۰ درصدی در حوزه تولید ماشین‌آلات معدنی و راهسازی خبر داد.

راه باز واردات برای ماشین‌آلات معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز -اما حالا وزارت صنعت، معدن و تجارت خبرهای خوشی می‌دهد که هیچ معدن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دار و واردکننده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای مشکلی برای واردات ماشین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آلات معدنی حتی مستعمل ندارد.

وزیر کار:

اکتشافات جدید در معادن، زمینه‌ساز رونق تولید و تحول اقتصادی است

پایگاه خبری معدن نیوز -وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اثرگذاری حوزه معادن در تقویت اقتصاد ملّی اشاره کرد و گفت: اکتشافات جدید در کشور می‌تواند علاوه بر اشتغال‌آفرینی برای جوانان به رونق تولید و صادرات نیز منجر شود.

معاون توسعه معادن و صنایع معدنی “ومعادن” عنوان کرد:

ضرورت ایجاد انسجام و سرعت‌بخشیدن به اکتشافات

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در طی یکسال و نیم گذشته نسبت به دوران قبل در زمینه اکتشاف پیشرفت‌های چشمگیری داشته و شرکت‌هایی ایجاد کرده است تا در این زمینه فعال باشند هم‌چنین به محدوده‌‌های اکتشافی جدیدی از طریق مزایده و مشارکت با بخش‌خصوصی در جهت توسعه اکتشافات خود ورود کرده است. این شرکت در زمینه اکتشاف در بخش‌های محدوده‌های معدنی، تجهیزات و ایجاد ساختار در ارتباط با شرکت‌های مختلف عملکرد بسیار موثری را داشته است.

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی خبر داد:

اکتشافات جدید در ایران‌ مرکزی

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی سیاست کاری خود را تغییر داده و مقیاس کار خود را عوض کرده است، بر این اساس دقت کار نسبت به گذشته تا چهار برابر بیشتر شده است.

اکتشافات معدنی؛ موانع و چالش‌ها

پایگاه خبری معدن نیوز - اکتشاف نخستین حلقه زنجیره تولید در بخش معدن محسوب می‌شود و اگر سرمایه‌گذاری در آن اصولی نباشد، سایر مراحل استخراج، استحصال و فرآوری مواد معدنی پرهزینه خواهد بود. متخصصان می‌گویند برای اینکه مزیت رقابتی در زنجیره ارزش تضمین شود راهی جز سرمایه‌گذاری در اکتشافات وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت مس اعلام کرد:

آغاز فرایند تولید داخل دامپتراک معادن با تاکید رییس‌جمهور

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران با اشاره به مصوبات سفر رییس جمهور به چین گفت: شرکت سازنده خارجی با تولید دامپ تراک (تجهیزات سنگین معادن) در ایران موافقت کرد و در این زمینه با این شرکت تفاهم کردیم که اکنون در مرحله انعقاد قرارداد قرار داریم.

توسعه اکتشافات و روش های نوین

پایگاه خبری معدن نیوز -نیاز به توسعه اکتشافات مواد معدنی در کشور بر کسی پوشیده نیست. چالش های پیش روی این حوزه عبارتند از قوانین حاکمیتی در حوزه‌های معدن و محیط زیست و منابع طبیعی، به روز نبودن تکنولوژی، کمبود دانش و تخصص، عدم اصلاح معیارها و استانداردهای مدون و عدم دسترسی به اطلاعات پایه زمین‌شناسی و کمبود نیروی انسانی متخصص.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، فناوری و بودجه سازمان زمین‌شناسی کشور خبر داد:

اکتشاف ذخایر جدید سنگ آهن در ایران مرکزی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، فناوری و بودجه این سازمان از اکتشافات جدید سنگ آهن در کشور خبر داد و گفت: اخیراً در بخش‌هایی از ایران مرکزی شامل استان‌های اصفهان، یزد، کرمان و سمنان سنگ آهن مورد پیمایش و اکتشافات اولیه قرار گرفته و ذخایر خوبی به دست آمده است.

معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت:

معدنکاران مشکلی برای واردات ماشین‌آلات معدنی ندارند

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت گفت: در حال حاضر هیچ معدن‌دار و واردکننده‌ای مشکلی برای واردات ماشین‌آلات معدنی حتی مستعمل ندارد در واقع ما امکان واردات ماشین‌آلات مستعمل تا ۵ سال عمر را نیز برای بازرگانان فراهم کردیم.

مدیر اکتشاف ایمیدرو به مناسبت دهه فجر اعلام کرد:

رشد ۳۵ درصدی حفاری اکتشافی طی ۹ ماهه امسال

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر اکتشاف ایمیدرو اعلام کرد: میزان حفاری اکتشافی این سازمان و شرکت های تابعه، طی ۹ ماهه ۱۴۰۱ با با رشد ۳۵ درصدی، به ۲۰۷ هزار متر رسید.

واردات ماشین آلات معدنی از سر گرفته شد

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت گفت: برنامه وزارت صمت در خصوص تامین ماشین‌آلات معدنی آغاز شده است. در سال گذشته محدودیت‌هایی در این زمینه وجود داشت که از سال ۱۳۹۹ اعمال شده بود و این محدودیت‌ها برای ماشین‌آلات بدون ساخت داخل کامل برداشته شد.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران عنوان کرد:

لزوم افزایش اکتشافات در کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: باتوجه به سهم سه درصدی محصولات کیفی و با ارزش افزوده بالای فولادی در کشورمان (در مقابل سهم متوسط ۱۵ درصدی تولیدات جهانی)، حرکت به این سمت و سو باید برنامه‌ریزی شود.

مدیر اکتشاف ایمیدرو اعلام کرد:

اکتشافات عمیق معدنی بیش از ۱۰۰۰ متر در برنامه ایمیدرو

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر اکتشاف ایمیدرو اعلام کرد: اکتشافات عمیق معدنی بیش از ۱۰۰۰ متر در برنامه ایمیدرو قرار دارد.

مدیرکل زمین‌شناسی کاسپین باختری خبر داد:

انجام پروژه پایش جنوب گیلان به‌منظور پی‌جویی کانی‌های غیرفلزی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل زمین‌شناسی گیلان از تهیه، تدوین و چاپ طرح مطالعات اقتصادی و پی‌جویی اکتشافی در محدوده لوشان و اکتشافات معدنی کاسپین باختری (گیلان) خبر داد و گفت: طبق ارزیابی‌ها گیلان ۱.۸ میلیارد تن ذخایر کانی‌های غیرفلزی کشور را دارد و از استان‌های مستعد در توسعه و گسترش این نوع از معادن است.

واگذاری مجوز اکتشاف و بهره‌برداری از محدوده‌های اکتشافی و معدنی هرمزگان

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از واگذاری مجوز اکتشاف و بهره‌برداری از محدوده‌های اکتشافی و معدنی در پنج بسته سرمایه‌گذاری با مزایده عمومی خبرداد.

رونمایی از خط تولید انبوه دامپتراک ۶۰تنی ایرانی به همت گل‌گهر

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت معدنی و صنعتی گل گهر از محصول تجاری‌سازی شده «بومی‌سازی دامپتراک ۶۰ تن ایرانی» با حضور رییس هیات عامل شرکت ایمیدرو و جمعی از مدیران ارشد صنعتی معدنی کشور رونمایی کرد.

حمایت از معدن‌دار یا ماشین‌ساز؟

پایگاه خبری معدن نیوز -تامین ماشین‌‌آلات معدنی یکی از چالش‌‌های جدی معدنکاران است چراکه علاوه بر موضوع تحریم تصمیم‌‌های داخلی نیز تهیه و خرید این نوع ماشین‌‌آلات را برای معدنکار دشوار کرده است. در این میان صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌‌های معدنی جهت تسهیل تامین دستگاه و ماشین‌‌آلات معدنی تسهیلاتی را با همکاری شرکت هپکو به واحدهای صنعتی و تولیدی ارائه می‌کند که در این بین با اعتراض بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده ماشین‌‌آلات داخلی مواجه شده است.

ذخایر ایران در حوزه اکتشاف کمتر از پتانسیل موجود است

پایگاه خبری معدن نیوز -چه به لحاظ علم زمین شناسی و چه به لحاظ تجهیزات و چه به لحاظ سرمایه‌گذاری که در اکتشاف می‌شود؛ ذخایرمان در مقایسه با پتانسیلمان خیلی کم است.

توسط صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی؛

فراخوان تسهیلات خرید ماشین‌آلات تولید داخل اعلام شد

پایگاه خبری معدن نیوز -صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی(تحت پوشش ایمیدرو) فراخوان تسهیلات خرید ماشین‌آلات تولید داخل برای معدنکاران را اعلام کرد.

خود تحریمی مشکل اصلی صنعت و معدن کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -دبیر انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین‌آلات سنگین ایران گفت: سالانه ۷ میلیارد دلار صرف واردات موبایل می‌شود، اما سهم ارزبری ماشین‌آلات معدنی که بهره‌وری قابل توجهی در اقتصاد دارد فقط به ۷۰۰ میلیون دلار است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد:

توسعه اکتشاف، عاملی حیاتی برای تامین خوراک طرح‌های توسعه "چادرملو"

پایگاه خبری معدن نیوز -وجیه اله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو، توسعه اکتشافات در منطقه معدنی چادرملو را عاملی حیاتی برای تامین خوراک آینده این شرکت دانست.

مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صمت خبر داد:

صدور ۶۲۹ پروانه اکتشاف از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صدور ۶۲۹ پروانه اکتشاف از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه، برای سه‌هزار و ۴۴۸ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

صمت بوشهر:

ثبت اطلاعات در سامانه کاداستر مبنای اختصاص سوخت به ماشین‌آلات معدنی است

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس اداره امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: با توجه به اصلاح و ثبت اطلاعات ماشین آلات معدنی در سامانه کاداستر، از ماه آینده اختصاص سوخت به این ماشین آلات منوط به بارگذاری و ثبت این اطلاعات است.

رشد ۵ درصدی اکتشافات مس تا پایان خردادماه سال جاری

پایگاه خبری معدن نیوز -اکتشافات مس تا پایان خردادماه موفق شد رشد ۵ درصدی را نسبت به برنامه پیش‌بینی شده به ثبت برساند.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد