مصادره شن و ماسه دپو شده غیر قانونی در فومن

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست فومن از کشف و مصادره ۴۰ تن شن و ماسه حاصل از دپوی غیر قانونی در روستای کردمحله این شهرستان خبر داد.

آغاز بکار نمایندگی نظام مهندسی معدنِ جنوب کرمان در آینده نزدیک

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از آغاز بکار نمایندگی نظام مهندسی معدن خبر داد که به زودی راه‌اندازی می‌شود و گفت: ایجاد نمایندگی در جنوب کرمان می‌تواند ضمن ایجاد اشتغال، تسهیل و تسریع در کار بهره‌برداران معادن، زمینه رشد و توسعه را فراهم کند.

تعهد ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی معادن برای ساخت مدارس استان یزد

پایگاه خبری معدن نیوز - نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و ندوشن در مجلس شورای اسلامی گفت: معادن مختلف استان برای ساخت مدارس در مناطق مختلف ۳۰۰ هزار میلیارد تومان متعهد شدند.

بازرسی ۲۶۵ معدن آذربایجان‌غربی طی سالجاری

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای سال تاکنون از ۲۶۵ معدن استانی بازرسی شده است.

اینجا صنایع تبدیلی؛ شرط بهره‌برداری از معادن سیستان و بلوچستان

پایگاه خبری معدن نیوز -استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه نباید با خام‌فروشی معادن استان را هدر داد، گفت: شرط بهره‌برداری از معادن استان ایجاد صنایع تبدیلی در مجاورت آنهاست.

تلاش برای کسب دبیرخانه اوپک زئولیت در ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -مشاور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: زئولیت سمنان در راه بین‌المللی شدن و تشکیل اوپک زئولیت در دستور کار است و تلاش می‌شود دبیرخانه اوپک زئولیت هم در ایران ایجاد شود.

چگونگی ثبت‌نام محدوده‌های معدنی استان بوشهر مشخص شد

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس اداره امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: مهلت ثبت نام بخش‌های معدنی استان بوشهر تا پایان شهریورماه سال جاری خواهد بود.

رعایت ایمنی اولویت نخست فعالیت در معادن خراسان جنوبی است

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌ جنوبی گفت: رعایت ایمنی اولویت نخست فعالیت در معادن استان به خصوص معادن زغال سنگ است.

وصول حقوق دولتی معادن استان مرکزی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی از وصول ۳ هزار و ۹۳۷ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن استان مرکزی در پنج ماه اول امسال خبر داد.

بررسی راه‌های گسترش فعالیت ایمیدرو در استان فارس

پایگاه خبری معدن نیوز -در دیدار استاندار فارس با سرپرست سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در خصوص گسترش فعالیت ها و همکاری های این سازمان در استان فارس بحث و تبادل نظر شد.

تعطیلی ۲۵ کارگاه و تونل معدنی پُرخطر در مازندران

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرکل تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی استان مازندران از تعطیلی ۲۵ کارگاه و تونل معدنی پُرخطر استان خبر داد و گفت که این فضاها با دستور دادستانی و به منظور تامین امنیت شاغلان در آن انجام شده است.

دوشنبه‌های تولید در قروه؛

ظرفیت‌های معدنی این شهرستان تقویت شود

پایگاه خبری معدن نیوز - طرح دوشنبه های تولید امروز در شهرستان قروه به اجرا درآمد و افزون بر بازدید از چندین واحد صنعتی، کشاورزی و معدنی در جلسه کارگروه تسهیل به بررسی مشکلات هفت واحد تولیدی پرداخته شد.

فرآیند لغو پروانه ۲ معدن سنگ در حوالی مشهد به جریان افتاد

پایگاه خبری معدن نیوز -نماینده مشهد و رییس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیند لغو پروانه بهره‌برداری ۲ معدن سنگ «دهنو شاندیز و کمر مقبولا» واقع در شاندیز خراسان رضوی و حوالی مشهد با درخواست فعالان و متولیان میراث فرهنگی و به دلیل آسیب‌رساندن به آثار و سنگ‌نگاره های باستانی «دیزدر» به جریان افتاد.

لزوم رونق بخشی و احیاء معادن غیر فعال در کهگیلویه وبویراحمد

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد بر رونق بخشی و احیاء معادن غیر فعال استان تاکید کرد و گفت: یکی از محورهای توسعه و البته مغفول مانده استان تکیه بر حوزه معدن و فرآوری این بخش مهم اقتصادی است.

نقش معدن در توسعه عدالت محور و محرومیت‌زدایی آذربایجان شرقی

پایگاه خبری معدن نیوز -در کنار تحقق مصوبه سفر رییس جمهور در خصوص انتقال حساب‌های مالیاتی مس سونگون به آذربایجان‌شرقی شاهد افزایش وصول حقوق دولتی معادن استان هستیم که می‌تواند نقش معدن در توسعه عدالت محور و محرومیت زدایی استان را ملموس کند.

۱۰ معدن راکد استان مرکزی در اولویت راه‌اندازی مجدد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۱۰ معدن راکد این استان در اولویت راه‌اندازی مجدد است.

رییس کمیته معدن کمیسیون صنایع مجلس:

پیشگیری از حوادث معدنی بدون به‌روزرسانی تجهیزات ایمنی میسر نمی‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -رییس کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام تسلیت جانباختن ۶ معدنچی حادثه انفجار معدن زغال سنگ طزره دامغان گفت: به‌روز رسانی تجهیزات ایمنی در معادن به عنوان یک ضرورت برای پیشگیری از حوادث احتمالی مورد توجه باشد.

تولید ۳۵ درصد طلای کشور در آذربایجان غربی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به ظرفیت های معدنی استان به ویژه در حوزه تولید طلا گفت: در حال حاضر ۳۵ درصد طلای تولیدی کشور در این استان تولید می شود.

استاندار آذربایجان شرقی:

فعال کردن معادن یکی از اهداف دولت سیزدهم است

پایگاه خبری معدن نیوز -استاندار آذربایجان شرقی گفت: فعال کردن معادن یکی از اهداف دولت سیزدهم است و تلاش بر این است که معادن غیرفعال به چرخه فعالیت باز گردند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان:

آذربایجان‌غربی رتبه دوم کشور را در استحصال و تولید طلا دارد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به این مطلب که سالانه ۷تن طلا در کشور تولید می شود و ۳۵ درصد طلای تولید شده کشور از معادن استان استحصال و فرآوری می‌شود، گفت: از لحاظ استحصال و تولید طلا، آذربایجان‌غربی رتبه دوم کشور را دارد.

مدیرکل صمت استان:

۲۷ محدوده معدنی آذربایجان غربی آماده بهره‌برداری شد

پایگاه خبری معدن نیوز -دیرکل صمت آذربایجان غربی گفت: هم اکنون ۲۷ محدوده معدنی با ذخیره قطعی ۱۵ میلیون و ۵۸۸ هزار تن در مرحله پایان عملیات اکتشافی و در آستانه بهره برداری در آذربایجان غربی قرار دارد.

ذخیره قطعی معادن آذربایجان‌غربی بیش از ۱.۲ میلیارد تُن است

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: ذخیره قطعی معادن استان یک میلیارد و ۲۰۲ میلیون تن انواع مواد معدنی است که برای بهره برداری از این معادن نزدیک به ۷ هزار و ۹۱۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.

هرمزگان؛ رتبه نخست کشور در زمینه صدور گواهی کشف مواد معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز - احیا و فعال‌سازیِ معادن و صنایع معدنی هرمزگان با رویکرد جهادی دولت سیزدهم شتاب گرفته و اقدامات بنیادینی برای افزایش و کیفی‌سازی خطوط تولید، ممانعت از خام فروشی و همچنین جبران عقب ماندگی‌ها و ارتقای سهم معدن در اقتصاد ملی انجام شده است و این تکاپوی دولت، آینده‌ای روشن را برای معادن این استان نوید می‌دهد.

امام جمعه سمنان:

مسئولان ایمن‌سازی معادن طزره را پیگیری کنند

پایگاه خبری معدن نیوز -امام جمعه سمنان با اشاره به سفر سه تن از وزرای دولت به روستای طزره در پی جان‌باختن ۶ کارگر این معادن بر اثر انفجار در یکی از تونل‌های آن، پیگیری اجرای مصوبات این سفرها به منظور پیشگیری از تکرار حوادث در معادن طزره را خواستار شد.

بررسی ممنوعیت گسترش معادن شن و ماسه در کرمان

پایگاه خبری معدن نیوز -نشست شورای معادن استان کرمان در حالی عصر روز شنبه برگزار شد که ممنوعیت گسترش معادن شن و ماسه، درآمد ۶۲ هزار میلیارد ریالی حقوق دولتی معادن کرمان طی نیمه سال جاری، جبران خسارت‌های وارده معادن به زیرساخت‌های استان مورد بحث و بررسی مسئولان قرار گرفت.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد