در گفت‌وگو با مدیرعامل پویاانرژی بررسی شد:

راه عبور از قیمت دستوری انرژی

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت پویاانرژی که توسط شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن) ایجاد شد، در این سال ها با به راه اندازی نیروگاه خورشیدی، ضمن افزایش ظرفیت برق کشور، صرفه‌جوئی معادل در مصرف سوخت مایع و همچنین کاهش آلایندگی ‌CO۲ را رقم زده است.

معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد:

برقراری امنیت شغلی پایدار در فولاد هرمزگان

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد: با تمهیداتی که از سوی واحدهای سازمانی فولاد هرمزگان اندیشیده شده است، امنیت شغلی پایدار در فولاد هرمزگان برقرار شده و فضای مناسبی در این شرکت برای کارکنان به وجود آمده است.

شایستگی روابط عمومی در سازمان‌ها و سندروم شیشه خیارشور

پایگاه خبری معدن نیوز -نگاه مدبرانه در امور هنگامی می تواند سرآغاز تحولی شگرف باشد که برگرفته از تخصص باشد و صد البته که در دنیای امروزی با توجه به سرعت پیشرفت و تحول لحظه گونه در علوم با نظر بر ورود متحورانه هوش مصنوعی، بی شک می توان به بقای حرفه‌ای امید داشت که برگرفته از تفکر، تجربه و نوآوری باشد. علم و هنر روابط عمومی، همچون سایر علوم برگرفته از دانش است و هنگامی سرآغازتحول و تغییر می گردد که چاشنی نوآوری توامان با دانش و تجربه باشد وگرنه مصداق گهربارسخنِ جناب مشتاق اصفهانی می شود که فرمود: “سرگشته صدهزار گرداب” خواهد شد.

موثقی‌نیا خبر داد:

اشتغال ۵ هزار نفر با راه‌اندازی طرح‌های ایمیدرو در سال جاری

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات عامل ایمیدرو از ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی توسط ایمیدرو در سال جاری خبر داد.

توسط شرکت کاوشگران صنایع معدنی راشا در حال انجام است؛

طراحی مدل هوش مصنوعی برای اعلام لحظه‌ای میزان فلزشدگی و کربن در واحدهای احیا

پایگاه خبری معدن نیوز -هادی شریفی، معاون پژوهش و توسعه فناوری شرکت دانش‌بنیان کاوشگران صنایع معدنی راشا، در خصوص اقدامات صورت‌گرفته توسط شرکت راشا در راستای هوشمندسازی بیان کرد: ما با به انجام‌رساندن پروژه‌های واقعی در فرآیند هوشمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی و فولادی، تلاش کردیم عملکرد متفاوتی را در این مسیر پیش بگیریم و سعی‌مان بر این بود که فعالان این حوزه تاثیرات این اقدامات را به صورت ملموس مشاهده کنند تا برای حرکت در این مسیر بیشتر ترغیب شوند.

پروژه‌های پیشران قروه و بیجار؛ تکمیل‌کننده زنجیره فولاد کردستان

پایگاه خبری معدن نیوز -موضوع تکمیل زنجیره فولاد در استان کردستان در سال ۹۴ برنامه‌ریزی شد، سه سال بعد در راستای اجرای این برنامه، شرکت صنایع فولاد کردستان با محوریت ایمیدرو تاسیس شد و نهایتا با ورود هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات و تملک مجموع ۵۶ درصدی سهام آن توسط گروه شرکت‌های هلدینگ، روند اجرای پروژه‌های شرکت که در زمره ۴۸ پروژه مهم پیشران اقتصادی کشور قرار دارند، شتاب بیشتری گرفت. در ادامه مطلب، به روند شکل‌گیری صنایع فولاد کردستان و وضعیت اجرای پروژه‌های آن در گفتگو با مدیرعامل شرکت، پرداخته شده است.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور:

معادن در توسعه پایدار، نقش بسزایی دارند

پایگاه خبری معدن نیوز -اجرای طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی در خراسان جنوبی باعث شده تا ظرفیت‌های رنگین‌کمانی معدن بیشتر نمایان شده و ایستگاه به ایستگاه تا استان‌های دیگر پیش رود.

معدن‌کاری سبز، راهی به سوی توسعه پایدار

پایگاه خبری معدن نیوز -وقوع انقلاب‌‌‌های علمی به پدیده‌‌‌ای اجتناب‌‌‌ناپذیر تبدیل شده است. فاصله زمانی میان انقلاب کشاورزی تا انقلاب بورژوازی به نسبت فاصله میان انقلاب سوم و چهارم صنعتی به طرز شگفت‌‌‌آوری کاهش یافت و انقلاب چهارم هنوز به تکامل نرسیده، صحبت از پنجمین انقلاب به میان آمده است. البته درهم‌تنیدگی مرزها از انقلاب صنعتی سوم (TIR) به بعد به گونه‌‌‌ای است که گاه دسته‌‌‌بندی شاخص‌‌‌های انقلاب را نیز با تردید مواجه می‌کند.

حضور پررنگ «ومعادن» در مناطق محروم؛

نقش موثر پروژه مس جانجا در توسعه سیستان و بلوچستان

پایگاه خبری معدن نیوز -تلاش در جهت رشد اقتصادی و محرومیت‌زدایی در مناطق کمتر توسعه‌یافته کشور، همواره از اهداف متعالی نظام اسلامی بوده است. تأکید مجدد رهبر معظم انقلاب، در دیدار روز گذشته ایشان با مردم استان سیستان و بلوچستان به لزوم تلاش مسئولین و دولتمردان بر توسعه و آبادانی این خطه‌ی محروم، گواه این مدعاست.

مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان:

بریکس، سکوی رشد اقتصادی و توسعه پایدار صنعت فولاد ایران در جهان

پایگاه خبری معدن نیوز -در شرایطی که روزبه‌روز بر تعداد و شدت تحریم‌‌های ظالمانه اقتصادی علیه کشور افزوده می‌شود و برخی غول‌های اقتصادی جهان همچون ایالات متحده آمریکا به دنبال کم‌رنگ‌تر شدن نقش ایران در بازارهای مختلف بین‌المللی به ویژه در بخش معدن و صنایع معدنی هستند، عضویت کشور در بریکس (BRICS) که متشکل از پنج عضو دائم یعنی برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است و علاوه بر ایران، به تازگی پنج عضو جدید دیگر شامل عربستان صعودی، آرژانتین، امارات متحده عربی، مصر و اتیوپی نیز به آن اضافه شده‌اند، می‌تواند به گامی بلند جهت حضور در بازارهای مختلف جهانی و بین‌المللی به ویژه در حوزه معدن و صنعت فولاد تبدیل شود؛ به ویژه اینکه چین و هند، همواره در صدر برترین تولیدکنندگان فولاد جهان قرار داشته و روسیه و برزیل نیز جزو ۱۰ تولیدکننده برتر فولاد تا پایان ماه آگوست سال جاری میلادی بوده‌اند.

اجرای موفق پروژه‌های پیشران توسط «ومعادن» در مسیر توسعه زنجیره ارزش فولاد

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون برنامه ریزی، بودجه و نظارت بر امور شرکت های هلدینگ سرمایه‌گذاری‌ توسعه معادن و فلزات (و معادن) گفت: امروز از مجموع ۴۸ پروژه پیشران اقتصادی کشور، تعداد هشت پروژه از سوی شرکت سرمایه‌گذاری‌ توسعه معادن و فلزات در مناطق مختلف کشور، دردست هدایت، راهبری و اجراست که اغلب در مسیر توسعه زنجیره ارزش فولاد قرار دارد.

مدیر HSE ایمیدرو:

ضرورت ایجاد مرکز ایمنی معادن کشور برای ایجاد همگرایی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست ایمیدرو اعلام کرد: ایجاد مرکز ایمنی معادن کشور برای ایجاد همگرایی و تمرکز در سیاست گذاری و نظارت ایمنی میان نهادها ضروری است.

مدیر ایمنی و بهداشت ایمیدرو اعلام کرد؛

کاهش سالانه ۳ تا ۵ درصدی حوادث معادن

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با اعلام اینکه حادثه تلخ ریزش معدن زغال‌سنگ طزره پیگیری می‌شود، گفت: هدف‌گذاری سالانه کاهش ۳ تا ۵ درصد حوادث در معادن را اجرایی کرده‌ایم که این امر تا کنون محقق شده و استمرار دارد.

عدم نظارت و جان‌هایی که گرفته می‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -وقوع حادثه بر اثر تجمع گاز در یکی از تونل‌های معدن شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی در طزره دامغان و جان باختن ۶ تن از کاگران معدن خبر تلخی بود که وزیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را هم راهی دامغان کرد تا ابعاد این حادثه بررسی و علت آن مشخص شود.

مدیرعامل آهن و فولاد الماس آرتاویل:

پروژه آهن اسفنجی آرتاویل با سرعت و جدیت در حال ساخت است

پایگاه خبری معدن نیوز -حسن اصغرزاده، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت آهن و فولاد الماس آرتاویل عنوان کرد: این پروژه با ظرفیت تولید یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن آهن اسفنجی کلید خورده و جزو ۴۸ پروژه‌ پیشران پیشرفت کشور است که در استان اردبیل واقع شده است.

معاون بهره‌برداری فولاد هرمزگان عنوان کرد:

چابک‌سازی فولاد هرمزگان با اجرای تعمیرات سالانه

پایگاه خبری معدن نیوز -واحد بهره‌برداری فولاد هرمزگان با توجه به محدودیت برق اعمال شده به صنایع سراسر کشور، به منظور به حداقل رساندن مدت زمان توقف واحد فولادسازی، شات‌دان سالانه فولادسازی را از زمستان به تابستان انتقال داد و از این زمان به‌عنوان زمان مناسب برای انجام تعمیرات و چابک‌سازی سازمان برای تولید حداکثری در شرایط مناسب استفاده کرد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو مطرح کرد:

تولید ۲ هزار مگاوات برق در صنایع تا سال آینده

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد: در حوزه تامین انرژی با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد طی سال‌های گذشته در بسیاری از صنایع با مشکل مواجه شدیم و تولیدات به طور محسوس کاهش پیدا کرد؛ چرا که در صنایع بزرگ، کاهش تولید به معنای کاهش بخشی از درآمد ارزی است.

رکوردشکنی فولاد اقلید پارس در نصب سازه ریفرمر

پایگاه خبری معدن نیوز -عملیات اجرایی پروژه احداث کارخانه آهن اسفنجی فولاد اقلید پارس به‌عنوان یکی از ۴۸ طرح پیشران پیشرفت اقتصادی کشور، با حمایت‌های هلدینگ «ومعادن» به‌عنوان سهام‌دار اصلی و همچنین همکاری‌های مسئولان استانی سرعت بیشتری به خود گرفته است. در همین راستا، این شرکت موفق به نصب هشت ستون ۹٫۸ تنی با ارتفاع ۱۸٫۵ متر ریفرمر با استفاده از یک جرثقیل در یک روز کاری شده که در نوع خود، یک رکورد جدید و بی‌نظیر در کشور محسوب می‌شود و به نظر می‌رسد عملیات نصب کل سازه فلزی ریفرمر با رعایت کلیه استانداردهای مرتبط با حوزه سلامت، ایمنی و محیط‌ زیست (HSE)، تا مهر ماه سال جاری به پایان برسد.

هفته دولت و مسئولیتی که برعهده داریم

پایگاه خبری معدن نیوز -فرارسیدن هفته دولت یادآورشهدای گرانقدر رجایی و باهنر است که الگویی برای دولتمردان در خدمت، ساده زیستی و اثر نیک برجای گذاشتن است. در این مسیر تلاش مستمرهمکارانم در حوزه معدن و صنایع معدنی می تواند بخشی از آرمان ها و اهداف ایشان را محقق سازد.

مدیر برنامه‌ریزی و سیستم‌های شرکت صبا فولاد خلیج‌‌فارس:

صبا فولاد خلیج‌فارس پیشتاز در پیوند صنعت با دانشگاه‌ خواهد شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر برنامه‌ریزی و سیستم‌های شرکت صبا فولاد خلیج‌ فارس گفت: صبا فولاد خلیج فارس پیشتاز در پیوند صنعت با دانشگاه‌ خواهد شد اما برای پیشبرد اهداف خود، صرفا به دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی درون استانی محدود نشده و کل کشور را هدف‌گذاری کرده‌ایم.

از سوی شرکت راشا و برای نخستین بار صورت گرفت؛

اجرای پروژه هوشمندسازی مدار آسیا کنی گلوله‌ای

پایگاه خبری معدن نیوز -پیشرفت و توسعه پایدار یک کشور در گرو توسعه صنایع مادر از جمله زنجیره آهن و فولاد است. با توجه به اینکه دستیابی به فناوری‌های جدید و توسعه و بومی‌سازی آنها، نیاز به صرف زمان و هزینه زیاد و بکارگیری محققین دانشگاهی و نخبگان صنعتی دارد، طی سالیان اخیر با محوریت شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات و همکاری ۶ شرکت بزرگ فعال حوزه معدن و صنایع معدنی زنجیره آهن و فولاد (شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، سنگ آهن گهرزمین، معدنی و صنعتی چادرملو، مجتمع فولاد خراسان، آهن و فولاد ارفع، معدنی و صنعتی صبانور) شرکت دانش‌بنیان کاوشگران صنایع معدنی راشا شکل گرفت.

آموزش‌های معدنی و چالش‌های آن

پایگاه خبری معدن نیوز -خیلی وقت‌ها این سوال پیش می‌آید که چرا خروجی‌های دانشگاه ما نمی‌توانند به‌طورمستقیم وارد صنعت شوند، اما من از نزدیک شاهد بودم که فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های بزرگ دنیا هم همین شرایط را دارند و هیچ‌گاه فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی نمی‌توانند از روز اول وارد فعالیت حرفه‌ای شوند. تفاوت اینجاست که شرکت‌های بزرگی که ساختارهای جاافتاده‌ای برای انتقال علم و تجربه در درون‌شان شکل‌ گرفته است و سازکار انتقال اطلاعات و کارآموزی دارند، از طریق کارآموزی دانشجویان و تزریق منابع مالی به دانشگاه، ارتباط سیستماتیک و ارگانیک خود را با این موسسات آموزشی حفظ می‌کنند.

توسعه معادن و فلزات و افق‌های پیش‌روی آن

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (سهامی عام) را می توان به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ‌های تخصصی در حوزه معدنی و فلزی کشور برشمرد. ارزش بازار این شرکت در روندهای بازار سرمایه در محدوده رتبه ۲۰ ام قرار دارد.

نگرش متفاوت شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر به توسعه بازار؛

برنامه‌ریزی هدفمند برای تحقق آرمان‌ها

پایگاه خبری معدن نیوز -اگرچه فعالیت شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر منحصرا روی تولید آهن‌اسفنجی متمرکز شده، اما در نقشه استراتژیک این شرکت ورود به تولید محصولات با ارزش افزوده بالا ترسیم شده است که از اتخاذ رویکرد توسعه سبد محصولات و افزایش سهم از بازار فروش حکایت دارد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات مطرح کرد:

رکوردشکنی در ساخت نیروگاه شهید باکری سمنان/ مجموع سرمایه‌گذاری "ومعادن" بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد تومان است

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در جریان بازدید وزیر صمت از نیروگاه گازی و خورشیدی شهید باکری سمنان اظهار داشت: این نیروگاه نخستین طرح از ۴۸ طرح پیشران اقتصادی در کشور است و ظرف کمتر از یک سال به بهره‌برداری رسیده است؛ وزیر محترم صمت از این پروژه بازدید کردند و احتمالا در سفر آینده رئیس محترم جمهور به عنوان اولین طرح از ۴۸ طرح پیشران اقتصادی افتتاح خواهد شد.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد