با اجرای ۲۰۷ طرح به ارزش چهل هزار میلیارد تومان؛

بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری صنعت کشور در فولاد خوزستان در حال انجام است

پایگاه خبری معدن نیوز -امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان ضمن اعلام این خبر افزود: راهبرد اصلی فولاد خوزستان توسعه زیرساخت‌ها با رویکرد ارزش‌آفرینی، اشتغال‌زایی، ارزآوری و تحول در منطقه است. در حال حاضر ۲۰۷ طرح به ارزش چهل هزار میلیارد تومان در زمینه‌های مختلف تولیدی و زیست‌محیطی در شرکت فولاد خوزستان در حال اجرا هستند که این حجم از سرمایه‌گذاری در صنایع کشور بی‌نظیر است.

گره ۱۹ ساله پروژه سیمان سمنگان گشوده می‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس کمسیون صنایع و معادن مجلس گفت: گره ۱۹ ساله ساخت پروژه سیمان سمنگان گشوده خواهد شد.

ثبت رکورد تولید ۵۶ هزار و ۸۳ تن مس محتوی معدنی در شرکت ملی مس

پایگاه خبری معدن نیوز -کارکنان شرکت ملی مس موفق به ثبت رکورد تولید ۵۶هزار و ۸۳ تن مس محتوی معدنی در دو ماهه نخست سال ۱۴۰۲ شدند.

مجری طرح واسطه سنگین بوکسیت اعلام کرد:

گام مهم آلومینای جاجرم برای تامین پایدار بوکسیت از ذخایر کم عیار

پایگاه خبری معدن نیوز -مجری طرح واسطه سنگین مجتمع آلومینای جاجرم اعلام کرد: با افتتاح طرح واسطه سنگین بوکسیت، این مجتمع گامی مهم برای تامین پایدار بوکسیت از ذخایر کم عیار برداشت.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد:

تقویت برند فولاد هرمزگان در دنیا با اجرای طرح‌های توسعه‌ای

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: طرح‌های توسعه‌ای متعددی در فولاد هرمزگان آغاز شده‌اند و این پروژه‌ها نیز بعضا پیشرفت قابل ملاحظه‌ای دارند. به همین دلیل پس از راه‌اندازی طرح‌ها طی دو تا سه سال، آینده بسیار درخشانی را خواهیم داشت.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در جلسه ارزیابی هلدینگ مبارکه مطرح کرد:

فولاد هرمزگان، درخشان‌تر از سال‌های گذشته

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: عملکرد فولاد هرمزگان در ثبت بیش از ۳۶ رکورد تولیدی طی سال گذشته باعث شد تا این شرکت، درخشان‌ترین سال خود را پشت سر بگذارد و این موضوع می‌تواند در ارزیابی‌ها لحاظ شود.

با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی انجام گرفت:

افتتاح پروژه واسطه سنگین آلومینای جاجرم با اعتبار بالغ بر هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال

پایگاه خبری معدن نیوز -همزمان با ولادت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) پروژه واسطه سنگین شرکت آلومینای ایران با حضور قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی، حسین نژاد استاندار خراسان شمالی، شه بخش سرپرست شرکت آلومینای ایران و جمعی از مسئولین کشوری و استانی راه اندازی شد.

استفاده از هوش مصنوعی در استخراج مس

پایگاه خبری معدن نیوز -گروه BHP بزرگترین معدن‌کار جهان از همکاری با مایکروسافت خبر داده است. مایکروسافت قرار است با استفاده از هوش مصنوعی در زمینه استخراج و فرآوری مس با BHP همکاری کند. BHP وعده داده تا به کمک هوش مصنوعی به زودی استخراج و فرآوری مس را متحول می‌کند.

مدیرعامل فولاد خوزستان مطرح کرد:

محدودیت برق یکی از مهم‌ترین چالش های پیش روی صنعت فولاد

پایگاه خبری معدن نیوز -چهارمین جلسه کمیته راهبری با حضور امین ابراهیمی مدیرعامل، قائم‌مقامان مدیرعامل در حوزه بهره‌برداری و توسعه و امور ستادی و مسئولیت‌های اجتماعی و جمعی از معاونان و مدیران شرکت فولاد خوزستان روز سه‌شنبه ۹ خردادماه ۱۴۰۲ در تالار شهید امتی برگزار شد.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

صنعت فولاد در چین

پایگاه خبری معدن نیوز -فولاد به عنوان یکی از اساسی ترین موادی که در توسعه و پیشرفت کشورها نقش مهمی داراست، به کلید پیشرفت کشورها بدل شده است.

ثبت رکورد تولید ۲۴۰ هزار و ۵۵۳ تنی کنسانتره مس در شرکت مس

پایگاه خبری معدن نیوز -با تلاش سخت‌کوشان شرکت ملی صنایع مس ایران رکورد تولید ۲۴۰ هزار و ۵۵۳ تنی کنسانتره مس تا پایان اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ به ثبت رسید. همچنین در مجتمع های ۳ گانه، تولید این محصول شاهد ثبت رکورد تازه‌ای در این بازه زمانی بود.

تجارت ۸۰۰ میلیون دلاری زنجیره معدن ایران و عمان

پایگاه خبری معدن نیوز -بررسی تجارت محصولات بخش معدن و صنایع معدنی ایران و عمان در سال ۱۴۰۱، حاکی از انجام نزدیک به ۸۰۰ میلیون دلار صادرات و واردات است.

همدلی، رمز موفقیت فولاد هرمزگان در رکوردشکنی و افزایش تولید

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: خوشبختانه طی دو سال اخیر هماهنگی و همدلی بسیار خوبی میان واحدهای ستادی و تولیدی فولاد هرمزگان برقرار شده است و به همین دلیل شاهد رکوردشکنی‌ها و افزایش تولید بوده‌ایم.

ذوب‌آهن اصفهان با تولید ریل، سرآمد بومی‌سازی در کشور است

پایگاه خبری معدن نیوز -جلسه هیات مدیره اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور با حضور اردشیر احمدزاده رییس اتحادیه، مهدی کوهی مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان، مدیران عامل شرکت‌های قطار شهری سراسر کشور، ایمان فرهمندی رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد و جمعی از صاحب نظران عرصه حمل و نقل ریلی کشور به میزبانی شرکت قطار شهری مشهد، دوشنبه هشتم خردادماه برگزار شد.

رشد ۲۰ درصدی صادرات فولاد میانی در شرکت فولاد خوزستان

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان از رشد ۲۰ درصدی صادرات فولاد میانی در این شرکت در دو ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در تامین نیاز بازارهای داخلی و تزریق شمش و اسلب، رشد ۶۹ درصدی داشته‌ایم.

رکورد آماده‌سازی و ارسال محصول فولاد خوزستان در دوازده ماه متوالی شکسته شد

پایگاه خبری معدن نیوز -به گفته‌ی مهدی شریف‌شاذیله مدیر بخش فولاد‌سازی، کارکنان شیفت C، قسمت ارسال محصول توانستند با تکیه بر کار گروهی و غلبه بر گرما و سرما، رکورد دوازده‌ماهه آماده‌سازی و ارسال محصول شمش را ارتقا دهند.

تولید آهن اسفنجی در فولاد سفیددشت فراتر از برنامه

پایگاه خبری معدن نیوز -فولاد سفیددشت با تولید ۸۶۱۱۰ تن آهن اسفنجی در اردیبهشت ماه امسال؛ ۱۰۰۲ تن فراتر از برنامه محصول تولید کرد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در بازدید از ایریسا:

از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کنیم

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل فولاد هرمزگان در بازدید از شرکت ایریسا سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان را یک الزام عنوان کرد.

خرمی‌شاد خبر داد:

راهکار ایمیدرو برای کاهش ارزبری در زنجیره آلومینیوم

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر از تدوین برنامه ای برای کاهش ارزبری در زنجیره آلومینیوم داد. به گفته امیر خرمی شاد، این برنامه ها سبب کاهش ۶۰۰ میلیون دلاری ارزبری در صنعت آلومینیوم می شود.

ثبت رکورد ۱۰ میلیون و ۴۸ هزار تنی سنگ سولفور شرکت ملی مس

پایگاه خبری معدن نیوز - کارکنان شرکت ملی مس موفق به ثبت رکورد ۱۰ میلیون و ۴۸ هزار تنی سنگ سولفور تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ شدند. همچنین در معدن مس سرچشمه رکورد ۵ میلیون و ۵۸۲ هزار تن تولید سنگ سولفور در این بازه زمانی به ثبت رسید.

افت تقاضا؛ زمینه‌ساز کاهش قیمت فلزات صنعتی

پایگاه خبری معدن نیوز -افت تقاضا بر اثر کاهش فعالیت اقتصادی در اکثر اقتصاد‌‌‌های مطرح جهان، همچنان زمینه‌ساز افت نرخ در بازار کامودیتی‌‌‌ها، به‌خصوص فلزات صنعتی شده است. افت رونق در دومین اقتصاد بزرگ دنیا، به‌ویژه در بخش املاک و مستغلات نیز بر میزان تقاضای جهانی برای فولاد و سنگ‌آهن تاثیر منفی داشته است. با این‌‌‌حال شرکت BHP معتقد است که این رویه به‌زودی تغییر می‌کند و با افزایش فروش در بخش املاک مواجه خواهیم شد.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه تصریح کرد:

استفاده حداکثری از ظرفیت‌های گروه فولاد مبارکه و ثبت ۱۴ رکورد تولید

پایگاه خبری معدن نیوز -در ادامه نهضت رکوردشکنی‌های گروه فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۱، در دو ماه ابتدایی سال جدید نیز کارکنان بلندهمت فولاد مبارکه در فروردین و اردیبهشت‌ماه با ثبت ۹ رکورد و همکاران سایر شرکت‌های گروه هم با ثبت ۵ رکورد جلوه‌های ارزشمندی از هنر به‌کارگیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود و افزایش بهره‌وری را به نمایش گذاشتند.

ثبت رکورد استخراج ۴۲ میلیون و ۹۵ هزار تن ماده معدنی در شرکت مس

پایگاه خبری معدن نیوز -کارکنان شرکت ملی مس موفق به ثبت رکورد استخراج ۴۲ میلیون و ۹۵ هزار تن ماده معدنی در دو ماهه نخست امسال شدند. همچنین در معدن مس سرچشمه با ثبت رکورد ۲۱ میلیون و ۴۱۵ هزار تن استخراج، رکورد تازه‌ای در بازه زمانی دوماهه به ثبت رسید.

قیمت فولاد چین به پایین‌ترین حد سه ساله رسید

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت فولاد چین با مشکلات تقاضا به پایین‌ترین حد سه ساله رسید.

در بازدید مدیران و فعالان بازار سرمایه صورت گرفت؛

قدردانی دبیر کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران از مدیرعامل شرکت مس

پایگاه خبری معدن نیوز -سعدی دبیر کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران و جمعی از فعالان بازار سرمایه از تدابیر و حمایت‌های مدیرعامل شرکت مس در بهبود اقتصاد صنعت مس با اهدای لوح سپاس قدردانی کردند.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد